Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

grrozzny

Cichy zasilacz i cooler do G3220

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki komputer:

- Procesor Pentium G3220

- Płyta Główna MSI H81M-E33

- 4 GB DDR3 RAM Elixir 1600 mhz

- Dysk Seagate Barracuda 7200.12 500 GB

 

Poszukuję do niego cichego zasilacza. W zestawie nie będzie karty graficznej, tylko i wyłącznie karta zintegrowana z procesorem.

Proszę o dwa rodzaje propozycji:

1. Droższy zasilacz, który będzie przy takim malutkim obciążeniu pracował (pół)pasywnie.

2. Tańszy zasilacz, ale z cichutkim wentylatorem.

 

Mam możliwość kupna zasilacza AEROCOOL VS-600 po okazyjnej cenie (50zł) co myślicie o tym modelu ? Jak nada się on do takiej konfiguracji i czy przy małym zapotrzebowaniu na prąd będzie chodził półpasywnie ?

Czy zasilacz Fortron ATX-350PNF chodzi głośno ?

 

 

Inna sprawa czy mógłbym zamontować na procesor inne chłodzenie niż boxowe, np. SilentiumPC FERA 2 i korzystać tylko z samego radiatora bez wentylatora tak aby chłodzenie było wystarczające i bezgłośne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci sprzedać SilentiumPC Fortisa, chłodzi w pasywie lekko podkręconego i5 to pentiuma też utrzyma :P

 

Co do zasilaczy to kup jakiegoś BQ i będzie spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci sprzedać SilentiumPC Fortisa, chłodzi w pasywie lekko podkręconego i5 to pentiuma też utrzyma :P

 

Co do zasilaczy to kup jakiegoś BQ i będzie spokój

Ciche chłodzenie tańsze - LC-Power LC-CC-97

Ciche chłodzenie droższe - AAB Super Silent P1 rev.2, SilentiumPC Fera

 

Cichy zasilacz tańszy: LC-Power LC7300

Cichy zasilacz droższy: którykolwiek z be quiet!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa czy mógłbym zamontować na procesor inne chłodzenie niż boxowe, np. SilentiumPC FERA 2 i korzystać tylko z samego radiatora bez wentylatora tak aby chłodzenie było wystarczające i bezgłośne ?

 

Wątpię czy przy dłuższym obciążeniu to by dało radę... no chyba, że masz mocny niezły przewiew w budzie.

Moim zdaniem tutaj w zupełności wystarczy box, tylko skręć go na jakieś niższe obroty i będzie cisza. Wiem, bo używałem tego procesora przez jakiś ponad miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...