Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bezimienny

Zamiana gf 7600gs na 8800gts

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam dość leciwego kompa (coś koło 8 lat już) z kartą gf7600gs. Mogę kupić używaną kartę BFG 8800 GTS OC 320 MB za 50 zł. Moje pytanie jest takie czy zasilacz, który mam teraz (amacrox 400W) będzie wystarczający, bo podejrzewam, że pobór mocy jest sporo większy niż przy 7600?

 

Zasadniczo rzecz biorąc i tak nie używam kompa do grania za bardzo, ale za te 50zł chyba warto przejść na 8800, bo różnica między tymi kartami jest raczej dość konkretna. Więc może będzie to jakaś odczuwalna poprawa w codziennym użytkowaniu.

 

Jeśli chodzi o konfiguracje to:

Asus P5B

Amacrox 400W

2x1 GB + 2x2 GB RAM (z tym, że jedną kość 2GB wyjąłem na razie bo mi waliło blue screeny)

3 dyski twarde

dyskietka, DVD, karta dźwiękowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki procesor? Poza tym, stacja dyskietek? Serio jeszcze to masz w kompie? Odnośnie ramu, to nie lepiej zostawić te 2x2GB tylko? Przy tej konfiguracji, to i tak jest więcej, a jeżeli wystarczająco.

 

Odnośnie karty, mówię nie. Stary rupieć, który nie wiadomo ile podziała jeszcze. Zdecydowanie lepiej jakieś 9600GT, które jest nowsze, szybsze i raczej nie zdechnie w przyspieszonym tempie, w porównaniu do kart na G80.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no tak, procek C2D e6300 1,86GHz. kompa kupowałem 8 lat temu, a stację dyskietek dorzucili gratis :E Ram akurat dostałem te 2x2 dodatkowo później więc go wpiąłem ale tak czy inaczej system czyta maks te 3GB.

 

A co do karty to może i stary rupieć ale co w takim razie powiedzieć o moim 7600? Innych modeli nie rozważam, w ogóle bym nie zmieniał, ale akurat znajomy wymienił kompa i mogę wziąć od niego to 8800 za 50 zł. Także mam pewność, że działa, nie jakaś tam nie wiadoma z allegro. Ogólnie zauważę jakąś różnicę wydajności między tymi kartami, tak w normalnym użytkowaniu (nie koniecznie w grach)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ci ją da za czteropak, a nie 50zł. :E Serio, bo nie wiadomo ile podziała, te karty umierały i umierają nadal w dość szybkim tempie. Poza tym, głośne i gorące to. Dlatego wolałbym poszperać za czym innym na allegro i dołożyć dosłownie te kilka/kilkanaście zł do nowszej, pewniejszej konstrukcji.

Różnice w użytkowaniu poza grami, hm... ciężko będzie. O ile nie pracujesz na kompie w jakiś programach (a zapewne nie) i filmy płynnie działają, to w zasadzie chyba nie będzie różnicy. Poza tym, że stary 8800GTS 320MB więcej łyknie z gniazdka od 7600GS czy tam GT, nie wiem co tam masz...

 

Odnośnie ramu, zapewne masz system 32-bitowy, stąd tylko 3GB ci wykrywa, więc w sumie resztę możesz wyciągnąć, bo na darmo są obsadzone sloty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o odtwarzanie filmów w necie (YT itd.) w HD, to karta ma na to jakiś wpływ? Czasami mam problemy z płynnym odtwarzaniem w 720p. Nie jest to raczej wina szybkości łącza, bo mam dość dobrego neta.

 

I jak z tym zasilaczem, to 400W byłoby wystarczające w razie czego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj tych propagandowych komentarzy, chyba tacy ludzie są opłacani, żeby ukierukowywać wszystkich na "NOWĄ PLATFORMĘ MUSOWO".

 

Oczywiście, że za te symboliczne 50zł warto! Różnica będzie ogromna, wręcz kilkukrotnie większa wydajność.

 

Zasilacz starczy. Nawet jak karta padnie za pół roku, to co? Za te grosze warto będzie sobie w coś pograć. Na 7600GS San Adnreas się tnie (wiem, bo miałem), a na 8800 pograsz we wszystko ma nax detalach. We wszystko, co wyszło do 2012r. oczywiście :E (z kilkoma wyjątkami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica w wydajności : LINK.

Lepiej dorzuć te ~30zł do takiej : LINK jest szybsza, chłodniejsza i pobiera mniej energii (co odciąży zasilacz).

Na allegro jest cała gromadka padniętych GTS'ów serii 8800 320/640MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak szukasz dobrej karty to tu masz SAPPHIRE HD6850 1GB za 120zł,budżet trochę przekroczony,ale warto.

 

Nie no, to lepiej niech dołoży jeszcze trochę i kupi HD7770, albo HD7850, A CO!?

pF.. fajnie, że nie umiesz czytać, nie chwal się -.-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica w wydajności : LINK.

Lepiej dorzuć te ~30zł do takiej : LINK jest szybsza, chłodniejsza i pobiera mniej energii (co odciąży zasilacz).

Na allegro jest cała gromadka padniętych GTS'ów serii 8800 320/640MB.

Dokładnie kup sobie tego GTS 512 jest znacznie lepsza niż ta wersja 320mb ba czasami wypadała lepiej Niż 8800GTX i jest to G92 pobiera mniej prądu jest dużo chłodniejsza, miałem kiedyś tą kartę. No ale jeśli takie coś nie wchodzi kompletnie w grę to i tak skok wydajności 7600GS vs 8800GTS 320 będzie ogromny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...