Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ashamperr

ASUS R500V Czarny Ekran

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym prosić o pomoc w zdiagnozowaniu problemu dotyczącego mojego laptopa.

 

Otóż ok. 3 tygodnie temu podczas grania w grę komputerową nagle wyskoczył mi bluescreen po czym laptop uruchomił się ponownie. Gdy laptop uruchomił się ponownie, na ekranie ukazało się logo Asusa a pod spodem widniał napis: "Trwa próba automatycznego naprawiania". Napis ten widniał dosyć długo (prawdopodobnie wisiał by w nieskończoność) więc go wyłączyłem. Problem ten występował przez pewien czas. Następnego dnia jednak laptop uruchomił się nieco inaczej, wrzucał mnie od razu na BIOS.

 

Postanowiłem spróbować zbootować instalke Windowsa 8. Wszystko się poprawnie załadowało więc stwierdziłem że być może wystarczy tylko wykonać format dysku twardego. Niestety przy próbie formatowania wyskakiwał błąd który uniemożliwiał mi dalszą pracę instalatora. Sprawdziłem więc czy dysk jest wykrywalny w wierszu poleceń i był.

 

Następnego dnia sprawdziłem czy uda się zbootowanego linuxa włączyć z pendrive. Udało się. Laptop działał bez zarzutu. Lecz nadal nie można było sformatować dysku.

 

Oddałem więc laptopa do osoby bardziej znającej się w celu diagnozy problemu. Spróbowano wyciągnąć dysk i włożyć inny. Lecz po włączeniu laptopa na nowym dysku pojawiał się jedynie czarny ekran.

 

Oddałem laptopa do serwisu komputerowego gdzie wykonano następujące czynności:

-rewitalizacja karty graficznej

-podmiana procesora

-podmiana kości RAM

-postawienie na nowo biosu przy użyciu zewnętrznego programatora

 

Niestety nic nie pomogło więc oddano mi laptopa.

 

Ja zauważyłem kilka rzeczy:

-laptop podczas włączania wydaje dźwięki cykającego dysku przez ok. pierwsze 5s.

-laptop włącza swoje wentylatory dopiero po ok. 2m

-laptop nie chce się włączać bez podpiętej baterii (na samym zasilaczu).

 

Już sam nie wiem co może być problemem. Wszystkie "bebechy" są na pewno sprawne.

 

Bardzo proszę o pomoc w naprawie laptopa. Czekam na odpowiedzi.

 

Edit: Laptop w tym momencie nie chce reagowac na przycisk włączania. Uruchamia się jedynie poprzez podpiecie zasilacza. Laptop jednak wyłącza się po ok. 5s. Operacja ta sie zapetla dopoko nie odepne zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...