Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Admivo

Problem z MSI GTX 970

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z moim nowo zakupionym sprzętem, a mianowicie z kartą MSI GTX 970. Komputer składałem sam jakieś 3 tygodnie temu, sądzę, że karta jest dobrze podłączona (nie dotykałem szyny, porządnie wpiąłem, przykręciłem na 2 śrubki i podłączyłem jej zasilanie 8 i 6 pin, 2 pin są nie podłączone ponieważ tak jak napisałem karta jest zasilana pod 8 i 6 pin). Przez 3 tygodnie wszystko się sprawowało elegancko i bez żadnych problemów, jeśli chodzi o gry to wszystko na ultra bez najmniejszych zacięć(chyba że beznadziejne Watch_Dogs hehe :E).Przechodząc do sedna sprawy, grając w Call of Duty Ghosts nagle black screen i wyłącza grę po czym występuje komunikat do którego zaraz zamieszczę zdjęcie.Dodam jeszcze że w innych grach jest tak samo. Wszystkie sterowniki mam zaktualizowane (instalowane z płyt dołączonych do sprzętu, później nvidia experience). Gdzieś w internecie doszukałem sie kilku wersji przyczyn, mianowicie uszkodzona płyta główna, tego nie wiem i nie wiem też czy mam zaktualizowanego biosa bo moja płyta jest nowa ale nie jest pierwszej świeżości. Kolejna wersja to "przestarzała pasta termo-przewodząca" nie wiem jaki może mieć to wpływ na prawdopodobny problem ze sterownikami ale wiem, że pasty nie nakładałem bo nie widziałem takiego sensu gdyż mam boxowe chłodzenie intela które mi wystarcza i na którym radiatorze pasta była już nałożona. Od siebie dodam że zrobiłem reinstala wszystkich sterowników od karty i ponowny jej montaż. Sterowniki do procka i innych podzespołów też są świeżo zaktualizowane (nie wiem tylko jak z tym biosem). Karta też mi się nie przegrzewa ani nie wydaje jakiś dziwnych dźwięków. Na wszystko mam gwarancję 2-3 lata (karta 3). Mam windowsa 8.1Pro, tutaj komponenty:

 

CPU: Core i5-4590 3.3GHz LGA1150 BOX (BX80646I54590)

Płyta główna: B85-G43 GAMING, B85, DualDDR3-1600, SATA3, HDMI, DVI, GBLAN, ATX (B85-G43 GAMING)

Pamięć: Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL Unbuffered NON-ECC 1.5V (BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU)

Dysk HDD: Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX)

Zasilacz: G550M 550W Modularny 120mm 80+ (RS-550-AMAA-B1) 239,00

Obudowa: Z11 PLUS HF1 MIDI TOWER (Z OKNEM, USB 3.0, BEZ PSU) (Z11 PLUS HF1)

Napęd optyczny: DRW-24F1ST E-Green 24x SATA (DRW-24F1ST/BLK/G/AS) BOX + Cyberlink Power2Go 8

nieszczęsne GPU: MSI GTX 970

 

Proszę o pomoc osoby doświadczone i niech cebulowe dzieci oszczędzą sobie wypocin w stylu, to jest słaby sprzęt, ja bym złożył go lepiej etc.

Z góry dzięki za przydatne odpowiedzi! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłbym od sprawdzenia dysku, odczyt SMART. Dodatkowo occt test CPU i pomiar temepratur, do tego Memtesta i potestować kartę graficzną jakimiś syntetykami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłbym od sprawdzenia dysku, odczyt SMART. Dodatkowo occt test CPU i pomiar temepratur, do tego Memtesta i potestować kartę graficzną jakimiś syntetykami.

 

Tak też uczynię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna to MSI zapewne, także zrób update biosu za pomocą live update - nic nie boli a czasami może pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...