Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Asag

[LTE] Zasięg a prędkość - nietypowe wyniki.

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam modem Huawei E3272 oraz antenę Cybertech dualna 15dbi z kartą sim Play Lte na kartę.

Ustawiając antenę na nadajnik LTE zauważyłem dziwną zależność. Mianowicie paradoksalnie im zasięg był gorszy tym download był lepszy (do pewnego momentu oczywiście bo odwracając całkowicie zanikał) a jedynie upload spadał.

 

Oto kilka wyników (kolejno dBm/DL/UL):

 

-91/16,5Mbps/0,3Mbps

-88/17,2Mbps/0,63Mbps

-82/14,68Mbps/2,24Mbps

-77/13,14Mbps/4,9Mbps

 

Testy robiłem kilkakrotnie i to średnie wyników. Dlaczego download maleje a rośnie upload? Myślałem że jak wyszukałem już -77 - -75 dBm to wzrośnie do około 20 a tu taka niespodzianka.

Prędkości mierzyłem na speedteście. Głupoty mi pokazuje czy o co chodzi? Próbowałem ściągać z FTP ale tam raczej wyniki podobne.

 

PS: Włączyłem torrenty i teraz już nic nie rozumiem, speedtest pokazuje około 13-15Mbps, jak ściągam np gry ze swojej kolekcji w sklepie CDP pokazuje prędkości około 800-1200 kB/s a w torrentach wyciąga 4MB/s (czyli około 35Mbps). O co tu chodzi? Dlaczego tak niskie wyniki w "normalnym" pobieraniu w stosunku do torrentów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rób testy bez niczego co pobiera w tle bo robic testy an wlaczonym torreencie jest oczewiste, że transfer pobierania z innych zródeł bedzie nizszy.

 

A na antenach wenętrznych routera jakie sa wyniki?? Mam inny router Huawei (patrz sygnaturka) i ma on dwie anteny zewnętrzne przykrecanie do sygnału mobilnego (nie wifi) i an nich też miałęm różne cyrki, natomiast an wenwętrznych jest wszystko OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież to chyba oczywiste że jak sprawdzałem na speedteście to torrenty były wyłączone i wszelkie programy online. Co do anten E3272 to nie router tylko modem usb, do niego idą poprzez konektory 2 kable od anteny zewnętrznej (jest ona na dachu) więc ja nie mam jak przełączyć anten, bez tego nie ma zasięgu u mnie bo jestem na skraju zasięgu LTE patrząc na mapki.

Tylko jakim cudem w qTorrent prędkość jest 2-3x większa niż normalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież to chyba oczywiste że jak sprawdzałem na speedteście to torrenty były wyłączone i wszelkie programy online. Co do anten E3272 to nie router tylko modem usb, do niego idą poprzez konektory 2 kable od anteny zewnętrznej (jest ona na dachu) więc ja nie mam jak przełączyć anten, bez tego nie ma zasięgu u mnie bo jestem na skraju zasięgu LTE patrząc na mapki.

Tylko jakim cudem w qTorrent prędkość jest 2-3x większa niż normalnie?

 

Pamietaj nie każdy serwer, zktórego ściągasz jest mega szybki. Ja np sciągając sterowniki z Asusa miałęm momentmai 5MB/s, a z AMD do grafiki ledwo 2.4MB/s bo serwer nie wyrabia widocznie. Prędkość sciągania niezalezy tylko od prędkości łącza twojego, ale też od prędkości zkąd pobierasz. Torrent działa na zasadzie takiej, że pobiera fraghmenty z różnych źródeł, a nie jednego źródła i prędkośc jest sumowana. Sprawdz z kazdego fragmentu pobieranego jaka jest prędkość na torrentach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że prędkość zależy także od serwerów ale ja próbowałem już kilkanaście źródeł (steam, origins, speedtest, bitshare na koncie premium) i wszędzie to samo, tylko na torrentach 2-3x szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wyłączasz torrenty i jest powoli to moze masz syfa, który zjada prędkośc, albo jakis inny program chodiz w tle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie, sprawdzałem procesy i użycie sieci i nic nie "kradnie" transferu. Możliwe jest aby Play jakimś cudem ucinał transfer ale nie działała ta blokada przy torrentach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestuj modem an innym komputerze/laptopie. Zgłoś to do Play najlepiej przez PLAY24 gdzie opiszesz wszystko dokłądnie i niech sprawdza. Czasem może być cioś z karta SiM ja tak miałem, że muliło dziwnie co pare dni. wymienili SiM za darmo po zgłoszeniu i przeszło. Tyle, że ja mam 1 km do nadajnika mierzone po sygnale od routera do nadajnika, mam 5 kresek an routerze co róna sie -51dB cały czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe jest aby Play jakimś cudem ucinał transfer ale nie działała ta blokada przy torrentach?

Wszystko na to wskazuje. Play na kartę ponoć ma ograniczenie do 15 Mbps, więc skoro torrenty działają lepiej, potraktuj to jako gratis. Przy koszcie 25-30zł miesięcznie bez wiązania się umową to i tak jest dobra oferta bez limitu.

Na dnaich powiniem do mnie przyjść modem LTE, to sprawdzę to. Mam Play na kartę, ale na razie z modemem HSPA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ale mi pokazywało czasem 16-17 więc ten limit do 15 też się nie bardzo zgadza.

 

Chociaż raz zauważyłem ze zaraz na początku testu wskazówka idzie na około 22Mbps a potem powoli spada do 13.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E3372 bez dodatkowej anteny ( po kilometrze od dwóch nadajników) i Play na doładowania.

 

Speedtesty itp pokazują download 20-26 Mbps

Torrent: do 30 Mbps

Pobieranie plików: nie wiem, skąd pobrać, aby się zbliżyć do wartości powyżej.

 

Fakt, ograniczenia do 15 to raczej nie ma, bo jednak speedtesty pokazują więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się że torenty więcej wyciągną ale u mnie ta różnica jest po prostu zbyt duża. 35Mbps vs 10-13? Może przeciążenie nadajnika? Tyle że torenty też wtedy nie powinny tyle ciągnąć. Co do testowania pobierania WDK to spróbuj stąd, podobno na full idzie (chociaż u mnie oczywiście zaledwie 13-16):

 

ftp://ftp.atman.pl/

 

Tu są po prostu testowe pliki o rozmiarze od 1MB do 5GB do testowania transferu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link. Transfer skakał (przy próbce 262144 KB )od 11 do 27 Mbps (sinusoida). Potwierdzają się wyniki ze speedtestów. Pobranie trwało 102 sekundy.

 

Edit: modem blliżej okna i pobranie 256MB w 90s = 22Mbps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle u mnie wyciągneło maks z tego linka:

 

download.jpg

 

Jak w sygnaturce PLAY 4G LTE Unlimited na zawsze mam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...