Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

andon96

Monitor IPS do 600zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Wiem, że tematów, jak ten jest na pęczki, ale mam dodatkowe pytanie.

W aktualnym monitorze, Samsungu 931bw 19" nie wytrzymało podświetlenie - ekran miga jak stroboskop po kilkanaście godzin, czasami zaskoczy po kilku godzinach. Wnioskuję, że jest to coś z podświetleniem matrycy,w co nie chce się bawić, bo będzie to kosztowne, a sam monitor jest niewiele wart (2 razy naprawiany zasilacz).

 

Aktualnie szukam monitora IPS FHD w cenie do 600zł. Dylemat jaki mam to ilość cali jaka będzie mi potrzebna - dylemat pomiędzy 21, a 23 calami. Od ekranu siedzę 60-70cm i tej odległości nie mogę zwiększyć, bo mam meblościankę. Czy 23" to nie będzie za dużo, jak na taką odległość oglądania?

Póki co znalazłem AOC i2369Vm http://www.morele.net/monitor-aoc-i2369vm-579267/ , ale obawiam się o jego wymiary.

Monitor będzie mi służyć głównie do internetu, filmów, czasami gier ;) Nie chcę żeby męczył oczy :D

 

Z góry dzięki za odpowiedzi :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odległość znośna, sam siedzę na 23.6 i z podobnej odległości w niego patrzę, co do modelu to za te pieniądze trzeba często się namęczyć, jak kupowałem to przejżałem kilka sztuk tego samego modelu żeby znaleźć taki co ładnie świeci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie dasz radę :) W tej cenie to można nawet znaleźć fajny 24-calowy monitor z matrycą IPS. http://www.morele.net/monitor-lg-24mp55-24mp55hq-p-30-dni-bezplatnej-gwarancji-na-badpixele-621597/ .

Pozostanę przy tych 23 ;) Może się ktoś wypowiedzieć na temat LG vs AOC ?

Wiem, że o LG krążą różne opine, z kolei o AOC też nie wiele wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostanę przy tych 23 ;) Może się ktoś wypowiedzieć na temat LG vs AOC ?

Wiem, że o LG krążą różne opine, z kolei o AOC też nie wiele wiadomo.

 

Jakie oponie krążą o LG? Ogólnie te dwa modele są bardzo porównywalne. W tej cenie nic ciekawszego nie znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie oponie krążą o LG? Ogólnie te dwa modele są bardzo porównywalne. W tej cenie nic ciekawszego nie znajdziesz.

Przynajmniej w moim gronie, że są awaryjne. Z kolei o AOC dużo nie wiem. Chyba się na niego zdecyduję - 589 zł x-kom, lub 559 agito. Gwarancja jest door to door czyli generalnie kupić monitor w możliwie najtańszym sklepie, bo sklep i tak się nie zajmuje odsyłaniem monitora?

Ew. Jeżeli macie inne propozycje do 600zł to czekam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz tego AOC, nawet Ci kable dadzą :D ZA tym LG przemawia jednak Flicker-safe, a ty nie chcesz męczyć oczu, podobno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Monitor będzie mi służyć głównie do internetu, filmów, czasami gier ;) Nie chcę żeby męczył oczy :D

 

Z góry dzięki za odpowiedzi :cool:

 

 

Od jakiegos czasu pracuje na LGikach, pierwszy był TN, drugi też, teraz mam 24EA53 IPS i jestem zadowolony, ma kilka wad jak np zbyt wąską regulację jasności np w porównaniu do samsungów, oraz konieczność mocnego skalibrowania kolorów bo fabryczne były beznadziejne, ale w życiu bym już nie kupił AOC czy benq (miałem!), ostatni niewypał od benq to aparat model BENQ G1 reklamowany w necie i przez użytkowników - totalna porażka - niestety skusiłem się.

 

Co do wielkości monitora to zauroczyły mnie ostatnio gęste matryce (wysokie ppi) i obecna 24" calówka z 1920x1080 wydaje mi się zbyt dużym jak na tą rozdzielczość wyświetlaczem. gdybym dzisiaj miał kupić zwykły monitor FHD to był by to max 22"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, w AOC masz gwarancję DOOR-TO-DOOR, więc lepiej brać AOC niż LG, bo te monitory poza flicker-free to prawie to samo, z drobnymi szczegółami. A jak z kolorami? Nie wiem, ale to IPS więc obydwa monitory będą miały kolory duużo lepsze niż na TN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model 23mp65 posiada matrycę ah-ips i w tej cenie w moim przekonaniu to jeden z najlepszych monitorów. Nie prawdą jest, że wybierając ten model producent nie dostarcza kabli. Wszystko jest w zestawie. LG dodatkowo daje gwarancję 30 dniową na badpixele http://www.morele.net/monitor-lg-23mp65-23mp65hq-p-30-dni-bezplatnej-gwarancji-na-badpixele-631199/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model 23mp65 posiada matrycę ah-ips i w tej cenie w moim przekonaniu to jeden z najlepszych monitorów. Nie prawdą jest, że wybierając ten model producent nie dostarcza kabli. Wszystko jest w zestawie. LG dodatkowo daje gwarancję 30 dniową na badpixele http://www.morele.net/monitor-lg-23mp65-23mp65hq-p-30-dni-bezplatnej-gwarancji-na-badpixele-631199/

Zamówiłem w X-Kom'ie AOC. Będę go miał za kilka dni to się wypowiem co i jak ;) Zastanawiam się tylko, czy nie będzie za duży, ale przyzwyczaję się :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: Czy w matrycach IPS da radę osiągnąć 75hz na 1920x1080? Troszkę martwi mnie brak flicker-free, ale generalnie mój aktualny samsung mróżył, więc chyba problemu nie bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, a jeśli nawet (przez podkręcanie) to zwiększysz input lag, więc się to nie opłaca. Czasy monitorów LCD, gdzie ustawiali 75Hz minęły kilka lat temu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten AOC jest spoko, jak za tą kasę. Marna podstawka, zero regulacji i znośne kolory - na pewno lepsze niż TN. Nawet można na mi pograć i film obejrzeć, kąt widzenia jak w IPS - dobre. Używam go do programowania, wyłącznie więc szerzej o innych zastosowaniach nie powiem, ale do wyświetlania literek jest ok - poza tą podstawką i brakiem regulacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o monitor led ips - ja bardzo duzo przeczytalem w Internetach i oglądałem na YouTubach - doszedłem do wniosku że AOC i2369Vm jest najlepszym wyborem - 3 lata gwarancji producenckiej d2d, załączone okablowanie, 2 porty hdmi i DisplayPort, świetne kolory, bardzo dobre kąty widzenia ale z kolei słabej konstrukcji podstawka, bardzo słabej konstrukcji...! jednak za 560 zł moim zdaniem najlepszy wybór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam porównanie.

Zmiana pomiędzy monitorami nic nie daje. W sensie nie jest (dla moich oczu) gorzej na monitorze bez FF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...