Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

newuser3

Duży tv dla starszej osoby

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam telewizora dla starszej osoby, nie musi być to mega wypasiony sprzęt, główne kryterium to wielkość, minimum 50 cali oraz możliwie najlepszy obraz - bez pikselozy, oglądane będzie z dalszej odległości, głownie programy z Dvbt, czasami cos z płyt.

 

Tv moze nie mieć 3d, funkcji smart i innych pierdołek, ważne aby był możliwie duży oraz miał możliwie najlepszy obraz. Budżet to 2500zl, da radę cos wyczarować w tej kwocie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie orientuje sie w różnicach miedzy płazami a led, LCD itd, moze mógłbyś podrzucić przykładowy model tv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/lg-50pb560b-50-plazma-600hz-divx-usb-dvb-t-hdmi-i4714898567.html tu masz model lg co prawda nie full hd ale uwierz mi obraz nie full hd na takiej wielkości ekranu, który natywnie jest full hd wygląda do DUPY. W zasadzie kupisz tv i okaże się, że wróciłeś do czasów jak szerokopasmowe siatkowe anteny grały u nas w domu. Albo łączysz jedno z drugim i to gra albo kupujesz trzeźwo. Idź do sklepu i zobacz jak kablówka gra na wielkich ekranach to się załamiesz. Wydać 2 koła na tv i mieć jakość jak sprzed 15 lat to genialny pomysł.

 

 

 

 

Polecam ci plazme i będziesz zadowolony.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup stary plazmowy tv w przecenie, mam tv plazmowy 52 cali, i jakość obrazu jest dużo lepsza niż dużo droższy lcd. Kupiłem 52 cale za 270 euro w rozdzielczości 1024 na 728. i robi lepszą robotę niż '40 samsung fullhd za e1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie bo teraz nie wiem czy was dobrze zrozumiałem - czy na takiej wielkości ekranu powyżej 50 cali przy założeniu ze jest to plazma lepiej wg was kupić z hd ready? Przecież full hd nawet na plazmie powinno dać dużo lepszy efekt końcowy?

 

Chyba ze chodzi Wam o to ze to będzie tv z anteny? Kilka programów jest tam w hd ale nie jestem pewien czy to właśnie nie full hd? Głownie oglądana będzie tvp1 i 2, Polsat i pózniej cała reszta.

 

I teraz pytanie czy biorąc to pod uwagę lepiej zagra tv z hd ready czy jednak full hd? Który pewnie dostanie sygnał niższej rozdzielczości i będzie to rozciągał?

 

Oglądane będzie z 3 do 4 metrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakoś tak automatycznie się domyśliłem że owa starsza osoba ma słabszy wzrok :kwasny: nie wiem czemu. Plazma wygrywa wszystkie telewizje kontrastem, dlatego jeśli trafisz na coś fajnego, z odległości paru metrów będzie ok mimo braku hd (zresztą w publicznej tv mamy ledwo tzw. hd ready)

Edit: ja oglądam bluraye na wyżej wspomnianej plaźmie '52 1024x728 i w życiu nie zamieniłbym na czterokrotnie droższy lcd led fullhd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam na oku takie modele plazm:

 

LG 50PB5600 600Hz Full HD

LG 50PB560B

LG 50PB660V

 

niestety w sklepach maja bardzo malo plazm lub wogole, pozostaje allegro - a tam sporo LG, czy cos z tej listy bedzie ok czy szukac innego modelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, przepraszam, głośno wyraźnie mówię, że nikogo nie namawiam na plazmę (których już nie produkują bo są za drogie w produkcji i za mało 'eco') bo będzie wojna, mówię co sam bym zrobił opierając się na swoim doświadczeniu. Jeśli masz szanse kupić lcd w zadowalającej cię wielkości za kasę którą dysponujesz, podejżewam, że obdarowana osoba i tak będzie zadowolona. Aha, oczywiście są plazmy full hd. Generalnie co do tv, to najlepiej się spytać na forum im poświęconym i jeśli o moją skromną osobę chodzi to 'I know nothing, I'm from Barcelona' ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co pokazują na stoiskach na lcd to jedno a kablówka to drugie. Plazma lepiej zniesie gówniany obraz niż lcd. A jeśli chcesz full hd to kupuj. Brat ma starą plazme od 7 lat z rozdzielczością 1024 i obraz przynajmniej wygląda normalnie w porównaniu do mojego lcd full hd. Wszystkiemu winne jest źródło. Jesli bym miał blue ray to oba tv dadzą fajną jakość. Niestety życie pokazuje, że więcej się ogląda dupereli a twoja babcia na pewno to nie ma co jej wmawiać, że wiesz babciu jakbyś miała blue ray to było by git. Nie szukaj na siłe czegoś z czego babcia i tak nie skorzysta.

 

Kablówka plazma albo stary crt ale one były max 36 cali.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, powiem ze sam juz nie wiem co kupic ;)

jesli chodzi o full hd to caly czas mialem na mysli plazmy a nie lcd, moze tak - 3 rodzaje tv:

 

- plazma hd ready

- plazma full hd

- led

 

ktory z tych 3 rodzajow bedzie dla mnie najlepszy? Glownie chodzi mi o roznice miedzy plazma hd ready a full hd, przy zalozeniu ze otrzymaja ten sam sygnal (tv naziemna) to czy bedzie cokolwiek przemawialo na korzysc plazmy z full hd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się zdazyć, że fullhd będzie ciągło więcej prądu. W jakości nie zobaczysz różnicy bo tv naziemna nadaje obraz 1080i a nie p także i tak fullhd nie masz. Bierz tanszy model i ciesz się bo lcd ci tego nie zapewni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tesco widziałem TX-P50X60 w dobrej cenie. Sklep daje 2 lata gwarancji, więc nie ma się co przejmować, że panasonic wycofał się z produkcji plazm, w razie czego zwrócą ci po prostu gotówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fachowa odpowiedz, dzieki hazhell!

 

a tak przy okazji- bo nie sledzilem jak to bywalo w latach ubieglych, czy w okresie przedgwaizdkowym (poczatek grudnia) ceny konsol spadaja i pojawiaja sie ciekawe kombosy (np. ps4+2pady+kilka gier) w fajnych cenach, czy tez idzie wszystko w gore?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips 50PFH4509 w Euro chodzi za 2500 zł dostępy od ręki. A co do konsol, to ceny idą w górę :). Pracowałem 3 miechy - listopad, grudzień, styczeń w MM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...