Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Lemon91

Dysk HDD zużycie 99% przy prostych czynnościach

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu zakupiłem laptop z dyskiem HDD. Właściwie nie ma z nim większego problemu po za dwoma "usterkami".

 

Pierwsze - łącze USB 3.0 przesyła znacznie wolniej niż powinien = na poziomie 30mb/s. Podobnie też gdy przenoszę/kopiuję plik to ładuje się to np na początku przez 2,3 sekundy po 200mb a po tym czasie od 15-30 mb/s. Przy pliku który ma kilka gb to już jest spore znaczenie.

 

Drugie - Gdy włączam menedżer zadań i "procesy" to jest tak pokazane m.in. "Dysk" (czyli jak mniemam jego zużycie) które jest często na 100%. i świeci się na ciemno żółty / czerwony kolor, a napisane jest ze zużywa 30-40MB/s. Gdy przenoszę plik np z dysku E na pulpit (Dysk C) to przenosi się z prędkością 15 mb/s, na procecach pisze zużycie 40mb/s i zużycie 99/100%. tylko w trybie bezczynności, ew przeglądarka zużycie jest na poziomie 10-20% (0.1,0.2 mb/s).

 

Powinienem się tym martwić? Szczególnie chodzi mi o drugi przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za laptop? Asus? Być może za dużo wszelkiej maści syfu od producenta, miałem to samo i musiałem zrobić reinstall. To jest kpina, że 20 aplikacji od producenta sobie coś robi i dysk ciągle chodzi na 100%, co uniemożliwia użytkowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop Toshiba S75-A7221.

Już wcześniej mialem problem z ramem który był na poziomie 80-90%, więc go sformatowałem i wszystkie ;niepotrzebne aplikacje producenta; zniknęły a ram spadł do 40%, niestety zużycie dysku jakie było takie jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...