Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

litwicki22

Corsair RM Series 750W Modular 80Plus GOLD - opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Planuje zakup nowego zasilacza. Wybór padł na Corsair RM Series 750W Modular 80Plus GOLD. Jednak mam pytanie czy to dobry wybór? Z tego co czytam dużo osób posiada ten zasilacz. Jednak chciałbym zapytać czy napewno warto go brać?

 

http://www.morele.net/zasilacz-corsair-rm-series-750w-modular-80plus-gold-cp-9020055-eu-609905/

 

 

Znalazłem opis na forum,że niby nie są dobre:

http://www.overclock.net/t/1455892/why-you-might-not-want-to-buy-a-corsair-rm-psu

 

 

A wy co sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tragiczny nie jest, ale są ciekawsze opcje:

 

Antec Edge 750W - średnio podobna kultura pracy, wyższa jakość wykonania (lepsze kondensatory), reszta porównywalna.

SilentiumPC Supremo M1 700W - również podobna kultura pracy, również wyższa jakość wykonania i jeszcze wyższa sprawność na dokładkę.

 

A do jakiego zestawu ma być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem bardzo zadowolony ze swojego. Nie piszczy, wentylator się nie kręci (nawet z gpu ponad 200tdp). Fajne kable, bardzo dobra sprawność.

Czego chcieć więcej? Dopłacać żeby odhaczyć na liście że wszystkie kondensatory są japońskie, i to najczęściej za cenę braku trybu pasywnego (albo takiego który załącza wentylator dużo wcześniej niż rm)?

Z tego powodu zdecydowanie wolę ten zasilacz niż wiele teoretycznie lepszych. Skup się na tych cechach zasilacza które faktycznie odczujesz i zrobią różnicę, niż tylko tych teoretycznych które są w recenzjach.

 

Dodam że, jeżeli bierzesz model RM750, to jeżeli będziesz miał jedną kartę graficzną, to kupujesz zasilacz w 100% pasywny. Bez znaczenia jaka to będzie karta i jaki to będzie cpu.

Pamiętaj o tym porównując do innych modeli, bo wiele zasilaczy które również mają taki tryb, załącza wentylator przy niższym obciążeniu, i się on normalnie kręci przy 1 karcie graficznej.

Więc w takim przypadku, zasilacz o podobnej kulturze pracy, to tylko 100% pasywny do takiego obciążenia jak RM (lub do takiego który akurat generuje twój config).

RM750 załącza wentylator przy 80% obciązenia (600w).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem bardzo zadowolony ze swojego. Nie piszczy, wentylator się nie kręci (nawet z gpu ponad 200tdp). Fajne kable, bardzo dobra sprawność.

Czego chcieć więcej? Dopłacać żeby odhaczyć na liście że wszystkie kondensatory są japońskie, i to najczęściej za cenę braku trybu pasywnego (albo takiego który załącza wentylator dużo wcześniej niż rm)?

Z tego powodu zdecydowanie wolę ten zasilacz niż wiele teoretycznie lepszych. Skup się na tych cechach zasilacza które faktycznie odczujesz i zrobią różnicę, niż tylko tych teoretycznych które są w recenzjach.

 

Dodam że, jeżeli bierzesz model RM750, to jeżeli będziesz miał jedną kartę graficzną, to kupujesz zasilacz w 100% pasywny. Bez znaczenia jaka to będzie karta i jaki to będzie cpu.

Pamiętaj o tym porównując do innych modeli, bo wiele zasilaczy które również mają taki tryb, załącza wentylator przy niższym obciążeniu, i się on normalnie kręci przy 1 karcie graficznej.

Więc w takim przypadku, zasilacz o podobnej kulturze pracy, to tylko 100% pasywny do takiego obciążenia jak RM (lub do takiego który akurat generuje twój config).

RM750 załącza wentylator przy 80% obciązenia (600w).

Mam pytanko. Skoro to jest zasilacz 100% pasywny, to musze go zamontować u spodu obudowy wentylatorem do góry czy do dołu? Czy to nie ma różnicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wentylatorem w górę, tak że ciepłe powietrze wylatuje poza zasilacz do góry.

Ale to zależy, jeżeli np. nie obciążysz mocno tego zasilacza, to nie ma znaczenia, bo się bardzo słabo będzie grzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montowanie wentylatorem do góry w trybie pasywnym nie jest złym pomysłem, bo lepiej wykorzystujesz konwekcję/cug z innych wentylatorów.

 

Nie jest jednak prawdą, że tylko inne zasilacze półpasywne potrafią zapewnić podobną kulturę pracy. Wentylator FDB przy 500-550 rpm jest na tyle cichy, że z metra nie usłyszysz różnicy, nawet przy odpowiednio wyciszonej reszcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra chłopaki jestem wdzięczny za uzyskane odpowiedzi . Kupuje ten zasilacz dokładnie jutro. Aczkolwiek mam jeszcze ostatnie pytanko. Gdyż komputer który składam jest nowiutki , jednak jedyny mankament,przynajmniej tak mi się wydaje to obudowa. Jest bardzo stara, Cooler Master Centurion 590. Załącze jej screeny i chciałbym się was poradzić, czy wystarczy ta buda czy konieczna wymiana na nową? Pytam dlatego bo głównie trapi mnie przestrzeń od podłoża do zasilacza. Czy stopa jest odpowiednia czy jednak za mała? A jeśli za mała to prosze o porade co i jak podłożyć pod nią.Podam screeny i prosze oceńcie, czy moge śmiało włożyć do niej ten zasilacz czy jednak nie moge tego zrobić bo dostęp powietrza będzie za mały od podłoża do zasilacza . Zasilacz jest montowany na dole.Dzięki. Screeny :

 

image.jpg

 

feet.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

 

image.jpg

 

 

image.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest za mała.

No i możesz położyć go wentylatorem w górę, wtedy to kompletnie nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość meko

Jak będzie brakować otworów wentylacyjnych to możesz kilka dowiercić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pytam czy stopa nie jest za mała, jak ułoże wentylatorem w dół ( bo tak chce ) ? Screen wyżej dałem. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super dzieki za odpowiedzi. Naprawde jestem wdzięczny. Jutro dostaje nowy zasilacz . A miałbyć w sobote ale DHL nawaliło: P

 

 

A to jeszcze jedno pytanko. Czy jak ustawie obudowe na tekturze nic się nie stanie?:) Czy jednak tylko na drewnianej półce musi być?

 

Czy moze tak być jak tutaj?:

 

cboard.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Pytanie mam czy ten zasilacz "Corsair RM Series 750W Modular 80Plus GOLD" może pracować 24/7 ?

 

Czemu pytam się, ponieważ zastanawiam się nad domowym serwerem a nie wiem czy to jest odpowiedni zasilacz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast RM750 weź RM750x - jest to poprawiona wersja o lepszych parametrach. Generalnie możesz podać podzespoły jakie mają siedzieć w tym serwerze, bo 750W to na prawdę sporo mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...