Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Lancer

Pojedynek bliźniaków Corsair AX 860W vs Seasonic SS-860XP2

Rekomendowane odpowiedzi

Stoję przed dylematem co brać:

- Corsair AX 860W

- Seasonic SS-860XP2

 

Jak wiadomo, są to bliźniacze konstrukcje mające takie same bebechy.

 

Teoretycznie bardziej mi odpowiada Corsair ponieważ jest:

a) tańszy

b) ma demontowalny grill, dzięki czemu można bez problemu wyczyścić wentylator

 

Tylko teraz zastanawiam sie, czy Seasonic nie będzie jednak lepszy jakościowo i po prostu dla Corsaira oddaje swoje wyroby nazwijmy to.... drugiej jakości (czyli że np. częściej może zdarzyć się jakaś sztuka z piszczącymi cewkami)? A może jednak jakimiś detalami konstrukcyjnymi oba zasilacze się różnią? No bo z czego wynika różnica w cenie? Gwara jest taka sama, więc to po prostu narzut na markę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie nie ma istotnych różnic pomiędzy nimi. Seasonic sprzedaje swoje zasiłki drożej, by nie robić zbytniej konkurencji swoim klientom, jak Corsair.

 

W każdym razie sprawdź jeszcze Corsaira HX850i i EVGĘ G2 850W, jakościowo są podobne, a jeszcze nieco tańsze. HXi ma nawet lepszy wentylator niż AX i Seasonic + opcję Corsair Link.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę mi nie mącić w głowie bo teraz jeszcze kolejne pozycje mi doszły do wyboru... a myślałem że mam już z górki :P

HXi wypada nieźle, ale do śmigła dostęp zerowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do śmigła dostęp zerowy.

 

Co masz na myśli?

 

Po prostu podałem propozycje nowsze, które mają swoje dodatkowe atuty, albo prezentują podobny poziom, a zwykle można je dostać taniej. Nie żeby AX/Seasonic P były złe, po prostu IMO nie są optymalnym zakupem przy swoich obecnych cenach, bo trudno uzasadnić, do czego tak naprawdę tyle dopłacasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli?

 

Wentylator jest ukryty za niedemontowalną obudową ze zintegrowanym grillem (zabezpieczonym plombą gwarancyjną). W AX 860W grill jest osobnym elementem topu, który łatwo odkręcić.

 

Po prostu podałem propozycje nowsze,

 

I chwała Ci za to.

 

które mają swoje dodatkowe atuty, albo prezentują podobny poziom, a zwykle można je dostać taniej. Nie żeby AX/Seasonic P były złe, po prostu IMO nie są optymalnym zakupem przy swoich obecnych cenach, bo trudno uzasadnić, do czego tak naprawdę tyle dopłacasz.

 

Ale cóż te dodatkowe modele więcej oferują poza nowszą datą debiutu? Nie znam się na tym, więc jakie są argumenty pro? Corsair Link, to bardziej gadżet acz wart rozważenia. Najbardziej interesuje mnie to do kiedy zasilacz pracuje pasywnie i sprawność przy niskiej mocy. A sprawność wszystkie te modele mają na podobnym poziomie, podobnież wygląda głośność.

Aha, EVGA nie biorę pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wentylator jest ukryty za niedemontowalną obudową ze zintegrowanym grillem (zabezpieczonym plombą gwarancyjną). W AX 860W grill jest osobnym elementem topu, który łatwo odkręcić.

 

Tylko po co go w ogóle przy nim grzebać, skoro to jeden z najlepszych wentylatorów na rynku (łożysko FDB) i kontroler jest dobrze nastrojony pod cichą pracę. Tak się prezentuje kultura pracy modelu 1000W.

 

fan_noise.jpg

Ale cóż te dodatkowe modele więcej oferują poza nowszą datą debiutu? Nie znam się na tym, więc jakie są argumenty pro? Corsair Link, to bardziej gadżet acz wart rozważenia. Najbardziej interesuje mnie to do kiedy zasilacz pracuje pasywnie i sprawność przy niskiej mocy. A sprawność wszystkie te modele mają na podobnym poziomie, podobnież wygląda głośność.

Aha, EVGA nie biorę pod uwagę.

 

Powinieneś raczej pytać, co takiego oferuje Seasonic i Corsair AX, żeby do nich dopłacać względem HXi i EVGI. I tutaj zaczynają się schody, bo argumentów za bardzo nie ma. Jeśli chodzi o kulturę pracy, to jest wręcz gorzej niż w HXi, nie tylko półpasywne krócej, ale i wentyl mocniej się rozkręca i jest gorszej jakości.

 

Nie brałbym ich, chyba że taniej niż HXi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co go w ogóle przy nim grzebać, skoro to jeden z najlepszych wentylatorów na rynku (łożysko FDB) i kontroler jest dobrze nastrojony pod cichą pracę. Tak się prezentuje kultura pracy modelu 1000W.

 

Widziałem, czytałem. Niestety nie znalazłem tak fajnego opracowania na temat wersji 850W.

 

A po co grzebać? Mam zwyczaj dosyć częstego odkurzania kompa w tym wkładania końcówki ssącej do środka oraz przecierania samych łopatek. A możliwość jako tako łatwego dostania się do środka jest o tyle cenna, że zasilacza za często się nie wymienia, a o kulturę w środku warto dbać.

 

Powinieneś raczej pytać, co takiego oferuje Seasonic i Corsair AX, żeby do nich dopłacać względem HXi i EVGI. I tutaj zaczynają się schody, bo argumentów za bardzo nie ma. Jeśli chodzi o kulturę pracy, to jest wręcz gorzej niż w HXi, nie tylko półpasywne krócej, ale i wentyl mocniej się rozkręca i jest gorszej jakości.

 

Nie brałbym ich, chyba że taniej niż HXi.

 

Seasonic to faktycznie drożej wypada, ale bratniego AX mogę mieć 30zł taniej od HX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co go w ogóle przy nim grzebać, skoro to jeden z najlepszych wentylatorów na rynku (łożysko FDB) i kontroler jest dobrze nastrojony pod cichą pracę. Tak się prezentuje kultura pracy modelu 1000W.

 

Widziałem, czytałem. Niestety nie znalazłem tak fajnego opracowania na temat wersji 850W.

 

A po co grzebać? Mam zwyczaj dosyć częstego odkurzania kompa w tym wkładania końcówki ssącej do środka oraz przecierania samych łopatek.

 

Powinieneś raczej pytać, co takiego oferuje Seasonic i Corsair AX, żeby do nich dopłacać względem HXi i EVGI. I tutaj zaczynają się schody, bo argumentów za bardzo nie ma. Jeśli chodzi o kulturę pracy, to jest wręcz gorzej niż w HXi, nie tylko półpasywne krócej, ale i wentyl mocniej się rozkręca i jest gorszej jakości.

 

Nie brałbym ich, chyba że taniej niż HXi.

 

Seasonic to faktycznie drożej wypada, ale bratniego AX mogę mieć 30zł taniej od HX.

 

W stanie niskiego obciążenia 860W AX ma wyższą efektywność jak 1000W HX. Pytanie jak to będzie wyglądało przy 850W modelu? Będzie wyższa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy sprężone powietrze (czy to puszka ze sklepu, czy kompresor znajomego) i nie trzeba będzie niczego otwierać.

 

Kultura pracy AX prezentuje się tak:

 

fan_noise.jpg

 

Oczywistym jest, że przy niskich obciążeniach AX będzie efektywniejszy, niższa moc łączna + wyższy certyfikat. Względem HX850i różnica będzie mniejsza, zresztą to i tak marne parę W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak sprawność AX ma marginalnie wyższą. Marginalnie.

 

avg_efficiency_low_loads.gif

 

avg_efficiency_low_loads.gif

 

Skoro wszystko przeczytałeś, to nie wiem, czego jeszcze oczekujesz? Dane masz podane, decyduj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dzięki że mnie naprowadziłeś i chyba jednak skuszę się na HX`a. Wcześniej tego modelu jakoś nie dojrzałem i nie brałem pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic szczególnego, PSU zawsze kupuję z zapasem i wiem że nawet 750W jest aż nadto. Jakiś wykręcony 4790K, 16GB ramków, chwilowo jeszcze 780, dźwiękówka i 2 dyski SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze skomplikuję sprawę bo Seasonic jest teraz taniej niż Corsair i do tego z transportem gratis. Reszta ta sama :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, kilka złociszy obsuwy, jeszcze tydzień temu było za 799PLNów. No niemniej Corsaira będę miał jeszcze taniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, kilka złociszy obsuwy, jeszcze tydzień temu było za 799PLNów. No niemniej Corsaira będę miał jeszcze taniej ;)

 

Odezwij się na PM to może coś załatwie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...