Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jaycob

Zainfekowanie systemu - po co się męczyć?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Koleżanka dała mi lapka z Windows 7 koszmarnie zawirusowanego, mnóstwo adware, wirusów, trojanów i innych szkodników. CPU w przeglądarce chodziło na 100%, pojawiały się reklamy ads plus, ads info w każdej przeglądarce. Totalny chaos, więc postanowiłem po bawić się i usunąć nie potrzebne śmiecie. Zainstalowałem oprogramowanie z FAQ - usunąłem większość z nich, a nadal problem nie rozwiązany. Wciąż mnóstwo reklam się pojawia w 3 przeglądarkach.

 

Cały skan softwarem i próba wywalenia ads plus: http://malwaretips.com/blogs/plus-hd-v1-9c-removal/ zajęła mi grubo 4 h.

 

W 3x mniejszym czasie zainstalował bym nowego Windowsa + sterowniki i potrzebne programy. Absolutnie nic by nie muliło, wszystko by idealnie chodziło. Między inny dlatego nie cierpię Windowsa. Wejdzie się na jakąś stronkę czy zainstaluje program i system zainfekowany, muli i nie do użytku. Na Linuksie nie ma tam takich problemów. Nie ma mowy o instalowaniu programów bez wiedzy usera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też często wolę postawić od nowa system. Raz, że jak jest bardzo zasyfiony to praktycznie nie ma szans, żeby go doprowadzić do pełnej sprawności. Dwa, instalacja systemu jest często krótsza i bardziej efektywna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takich ilościach syfu może nawet siedzieć rootkit i się bardzo dobrze chować. Stuprocentową pewność zawsze daje pełny nuke :E

 

Ale poproś by korzystać z ograniczonego konta, to się człowiek obrazi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj od zainstalowania MBAM + 360TS i przeskanowaniu PC + usunięcie śmieci. Następnie np ADWcleaner + HitmanPRO a na koniec OTL + inne oprogramowanie polecane w dziale do usuwania wirusów. Zazwyczaj też wolę przeinstalować system u znajomych, chociaż nie ukrywam, że usuwanie wirusów itp pozwala czegoś się zawsze nauczyć ;) Inna sprawa, to wydajność laptopa. Jeżeli to stary lub mało wydajny laptop to faktycznie lepiej przeinstalować Windowsa a jeszcze lepiej nauczyć koleżankę obsługi Linuxa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na Linuksie nie ma tam takich problemów. Nie ma mowy o instalowaniu programów bez wiedzy usera...

Te czasy już minęły, gdy Linux był tak mało popularny, że "hakierom" nie opłacało się tworzyć wirusy na Linuksa.

Teraz są już wirusy na Linuksa, i nagle okazało się, że Linuks jest tak samo dziurawy, jak WINDOWS. Najboleśniej odczuli to Niemcy - u nich linuksowe wirusy wyrządziły olbrzymie szkody.

 

f.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie napisałem, że niema. Na pewno są, ale nie w tak dużym stopniu jak na Windowsie. Siedzę na Linuksie od 7 lat i jeszcze nigdy nie miałem problemów z jakimkolwiek szkodnikiem. Nie ma tam też installek, które gdzieś w ukryciu instalują coś od siebie. Wszystko jest kontrolowane przez usera lub znajduje się w oficjalnym repo. Nie ma szans, aby amator się na coś władował. W Windows dziewczyna ściąga appkę z pierwszej lepszej strony i leci dalej, dalej, dalej, a potem takie krzaki jak wyżej.

 

Może spróbuj od zainstalowania MBAM + 360TS i przeskanowaniu PC + usunięcie śmieci. Następnie np ADWcleaner + HitmanPRO

Przeleciałem tym wszystkim. ok. 600 rożnego paskustwa i coś czuje, że to nie koniec. :E Skoro już tyle wysiedziałem to jeszcze się trochę pomęczę. Tak to jest jak zachciało mi się być ambitnym. :E;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W 360 TS włącz Bitdefendera i Avirę w Virus Scanie i po aktualizacji wykonaj pełne skanowanie, a także ustaw poziom ochrony na Security. Potem wciśnij w głównym oknie Check Now i Rapair.

Na koniec wyczyść i zdefragmentuj rejestr Auslogics Registry Cleanerem i Auslogics Registry Defragiem (instalując te softy odznacz adware).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...