Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Noli

Który laptop wybrać? ok 4.2-4.6k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam uprzejmie. Proszę o pomoc przy wyborze laptopa tzw. "do grania". Z racji częstego przemieszczania się nie mogę niestety pozwolić sobie na kupno PCta. Dysponuję kwotą 4200-max 4600 zł. Obecnie mój wybór chyba pada pomiędzy Asusem G750JM, Asusem G550JK(chociaż to chyba najsłabsza opcja ze względu na kartę) i tym nowym Acerem V Nitro. Nie muszę kupować teraz (mogę sobie jeszcze pozwolić na ok miesiąc-1.5 miesiąca zwłoki) więc jeżeli warto obecnie poczekać na jakiś model, to w najbliższym czasie nie będzie z tym raczej problemu. Proszę tylko o poradę, który z tych laptopów będzie najlepszy (w stosunku cena-jakość) i na który powinienem się zdecydować :) Jeżeli macie Państwo jakieś inne propozycje godne uwagi w tym przedziale cenowym, to z chęcią je rozpatrzę. PS: Nie zależy mi kompletnie na wadze ani grubości lapka, jak to mówią - liczy się wnętrze. Wiem, że pojawiały się już tematy odnośnie tych kompów,ale pomimo przejrzenia wielu nie mogę znaleźć żadnego w miarę spójnego i zadowalającego stanowiska w tej sprawie, dlatego założyłem ten temat.

PS2: Jeszcze jedna, ostatnia kwestia. Nie znam się za bardzo na komputerach i zapewne bardzo się wygłupię, ale czy jest choć minimalny cień iskierki szansy na nadzieję, że jakimś cudem niezwykłym będę mógł w jakikolwiek sposób odpalić na laptopie w tej cenie Wiedźmina 3? Choćby na niskich wymaganiach?

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W3 spokojnie odpali na lap za ponad 4k do gier. :)

Kup DTR - czyli dużą krowę która nie ma problemów z tem - wszystko inne ma.

Próg DTR zaczyna się od około 4,5k więc masz do wyboru ASUS G750, lub MSI GT60 (15), GT70 (17) - nic innego nie wchodzi w grę jeśli szukasz wydajności.

Na Clevo, Aliena itp masz "za mało" ale na podane wyżej spokojnie starczy.

Nie schodź poniżej i7 (4r8w) ponieważ i5 ma (2r4w).

Powinieneś dostać i7 + gtx860.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz czekać do grudnia/stycznia musisz się liczyć ze zrostem cen.

 

Nic wydajniejszego nie znajdziesz jak Asus g750jm z i7 8gb ram i GTX860m.

Ewentualnie Asus n551jm z i7 8gb ram dyskiem SSD 250 gb i GTX860m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj tylko o problemach Asusa z serwisem w razie wu , na Twoim miejscu przyjrzałbym się Nitro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • w pełni wyczerpując temat: Włączenie opcji TPM 2.0 Security w BIOSie na starszych laptopach z procesorami Intel 8. generacji i systemem Windows 10 64-bit może mieć wpływ na zabezpieczenia systemu, ale głównie w kontekście niektórych zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa i funkcji uwierzytelniania. Oto kilka możliwych korzyści z włączenia TPM 2.0: - BitLocker i szyfrowanie danych: Włączenie TPM 2.0 może umożliwić skuteczniejsze korzystanie z funkcji szyfrowania danych, takich jak BitLocker. BitLocker wykorzystuje moduł TPM do przechowywania klucza szyfrowania, co może zwiększyć bezpieczeństwo danych na dysku. - Funkcje bezpieczeństwa systemu Windows: System Windows może korzystać z funkcji TPM do różnych zastosowań, takich jak uwierzytelnianie sprzętowe, uwierzytelnianie systemowe i uruchamianie zaufanej ścieżki (Trusted Platform Module). - Zwiększone bezpieczeństwo autoryzacji: Włączenie TPM może wpłynąć na zabezpieczenia autoryzacji na poziomie sprzętowym, co może zapobiegać niektórym atakom związanym z próbami przejęcia konta użytkownika. - Zarządzanie kluczami: TPM może być używany do generowania, przechowywania i zarządzania kluczami kryptograficznymi, co może być przydatne w przypadku aplikacji wymagających wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Jednakże, jeśli użytkownik korzysta jedynie z zwykłego hasła w swoim profilu systemu Windows, to włączenie TPM 2.0 może nie mieć znaczącego bezpośredniego wpływu na zabezpieczenia jego systemu, ponieważ TPM jest bardziej przydatny w połączeniu z zaawansowanymi funkcjami uwierzytelniania i szyfrowania danych. W takim przypadku włączenie TPM może być bardziej korzystne, gdy użytkownik korzysta z funkcji takich jak BitLocker lub wymagane są zwiększone zabezpieczenia na poziomie sprzętowym.
    • Manipulując krzywą napięć i taktowania, możemy też jednocześnie wykonać OC. UV nie musi wiązać się z obniżeniem wydajności. Można uzyskać jedno i drugie zarazem np podnosząc max taktowanie i jednocześnie obniżając dla niego napięcie. Poza samym podniesieniem taktowania, jednoczesne obniżenie napięcia pozwala obniżyć nieco temp rdzenia co też pozwoli utrzymać dłużej wysokie takty. Mamy więc 3 zalety za jednym posunięciem. 
    • W poprzedniej części też nawet dużo zmian zajmowało parę kilobajtów. Całość to fixy w skryptach LUA. Największy Update w poprzedniej części chyba miał 1 MB z groszami. Bardzo dobre rozwiązanie niż pobieranie paru GB.
    • Ja już od lat lecę na jakiś kartach czy dac'ach żeby wzmocnienie było na słuchawki bo inaczej kroków w multi to prawie że nie słychać  w 3 ostatnich płytach miałem i mam alc 892 to jest dramat na słuchawkach, nie mając osobnej karty/daca podłączałem jakiś czas pod głośnik słuchawki aby robił za wzmacniacz  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...