Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

michciooo

Asus G550JK - czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przyszedł czas na wymianę już wysłużonego laptopa na coś nowszego i mocniejszego, po długich poszukiwaniach, czytaniu różnych testów, opinii doszedłem do wniosku, że bardzo dobrym wyborem będzie Asus G550JK. Komputer używany będzie głównie do narzędzi CAD 2D oraz 3D, film, serial, internet (w takiej kolejności).

Zastanawiałem się nad:

- MSI - które są genialne jeśli chodzi o osiągi ale są festyniarskie z wyglądu,

- Lenovo - genialne osiągi, dobry wygląd ale mają problemy z temperaturami

- Asus - kompromis we wszystkich aspektach, czyli osiągi, wygląd i kultura pracy.

 

Zainteresowany jestem konkretnie tym modelem: http://www.x-kom.pl/p/201211-notebook-laptop-15-6-asus-g550jk-cn272-16-i7-4700hq-16gb-750-dvd-gtx850.html jednak pojawia się pytanie, czy lepiej kupić wersję z mniejszą ilością ramu za to z dyskiem SSD (braki do 16GB dołożyć osobno), czy lepiej będzie kupić wersję z 16GB ramu a dysk SSD dołożyć samemu?

 

Oczywiście jeśli wie ktoś o komputerze który jest warty uwagi to chętnie mu się przyjrzę :) Liczę na Waszą pomoc w wyborze :)

 

Pozdrawiam,

michciooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 gb ram to dosyć sporo nie wykorzystasz tego. :)

Napisz ile chciał byś wydac na laptop maksymalnie może coś ciekawszego się znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym wydać 4tyś. zł +/- 500zł a co do ramu to w moim przypadku im więcej tym lepiej bo do skomplikowanych obliczeń statyki oraz dynamiki budynków przydaje się duża ilość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie Asus G550jk bedzie tutaj dobrym wyborem :)

Ewentualnie możesz sobie zobaczyć:

Acer v5-573g z i7 ulv 12 gb ram dysk SSD 128 gb na złączu msata FULL HD matryca IPS GTX850m. Bardzo lekki i mobilny 2 kg wagi.

Asus G550jk z dysiem SSD 120 gb rowniez dostaniesz w cenie do 4500.

Ewentualnie z 17 calowych:

Acer v3-722g z i7 16 gb ram i GTX850m. Laptop posiada dysk SSD 120 gb na złączu msata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje :)

 

Acer v3 odpada, bo 17" a ja potrzebuję lapka w miarę mobilnego...

Acer v5 ciekawy, fajnie że ma mSata ale procesor to niskonapięciowy i7 czyli tak naprawdę i5 :/

 

Orientuje się ktoś kiedy ma się pojawić w Polsce Asus G551? Jego przewagą nad G550 jest grafika gtx860m czyli gddr5 kontra gddr3 w gtx850m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia :P szczerze mówiąc a masz zamiar grac w gry? Bo jesli nie to karta GTX850m spokojnie Ci wystarczy.

Zobacz sobie jeszcze Asusa N551

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gry raczej nigdy :P no może kilka razy z ciekawości żeby zobaczyć jak śmigają nowe tytuły na mocnym laptopie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na GTX850m GDDR3 też pograsz w nowe tytuły :) chociaż GTX860m jest wydajniejsze znacznie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...