Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Send1N

HD4850 512mb vs GTX 750 1GB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mojemu przyjacielowi padła 6 letnia HD4850 i na jej miejsce chcę wsadzić kartę do max 450zł ale musi być nowa już raz kupił używaną i miał 2 miesiące i padła i powiedział że nie ma nawet mowy o następnym takim zakupie.

Jak wypada wydajność GTX 750 przy Tym radeonie i czy pobór prądu będzie mniejszy? Nie znalazłem takich bezpośrednich testów tych kart. Procesor to Phenom ii x4 945 podkręcony do 3.4ghz, zasilacz Chieftec 500W (nie podał dokładnego modelu). Karta ma mu służyć do internetu,filmów i popykania w CS GO to wszystko. Nie chciał też jakiegoś totalnego badziewia więc znalazłem nową 750 na allegro do tych 450zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma być jak najlepsza karta do 450pln, czy jak najtańsza, spełniająca potrzeby kolegi? Bo to spora różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest R9 260 OC (bez X) w takiej cenie co było by lepsze do tego phenoma nvidia czy amd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie czytałem że do phenoma to jeszcze amd a dopiero do fx nvidia. Więc jak to jest? bo on chce już jutro zamawiać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie chyba to bez większej różnicy.

Natomiast karty Nvidi mają mniejszy pobór prądu.

 

Ja mam 750 w wersji Ti, która jest mocniejsza i bierze ona prądu tylko że slotu PCI-E, a karta podobnej wydajności AMD to np R7 260x, czy HD7790, lub bogrsza HD7770, i wszystkie one biorą więcej prądu, bo już się nie zadowolą tylko ze slotu PCIE;).

 

Mniej prądu, to mniejsze wydzielanie ciepła itp itp :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem o tym wszystkim tylko teraz chce wiedzieć czy do phenoma GTX 750 czy r7 260 (nie chodzi mi o ich wydajność jako karta tylko która będzie lepsza do tego procka) chodzi mi o narzut sterowników na ten procesor obie karty są wydajnościowo zbliżone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 750 wydajnościowo jest zbliżony do R7 260X, ale "zwykła" 260 nie mało ustępuje.

Tutaj będzie problem aby jednogłośnie odpowiedzieć, co taki Phenom zrobi z daną kartą. Najlepiej byłoby, gdyby wypowiedział się ktoś z kompem o takim konfigu.

GTX750 porównując karta w kartę będzie lepszy.

Na pewno nie będą to kolosalne różnice, wręcz gołym okiem niemożliwe do dostrzeżenia, tym bardziej, że kumpel gra tylko w CS GO, który to siedzi bardziej na CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 750 wydajnościowo jest zbliżony do R7 260X, ale "zwykła" 260 nie mało ustępuje.

Tutaj będzie problem aby jednogłośnie odpowiedzieć, co taki Phenom zrobi z daną kartą. Najlepiej byłoby, gdyby wypowiedział się ktoś z kompem o takim konfigu.

GTX750 porównując karta w kartę będzie lepszy.

Na pewno nie będą to kolosalne różnice, wręcz gołym okiem niemożliwe do dostrzeżenia, tym bardziej, że kumpel gra tylko w CS GO, który to siedzi bardziej na CPU.

Dokładnie o to mi chodzi który sterownik nvidi czy amd odciąży bardziej phenoma w cs go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...