Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Climberek

Problem z kartą graficzną (chyba)

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam dość uciążliwy problem. Kupiłem ostatnio laptopa Lenovo G500 o następującej specyfikacji:

Win 8.1 64bit

Intel Core I3 3110m @ 2.40ghz, 2,40ghz

4GB RAM

Intel hd 4000 + radeon hd8570

W grach takich jak assassins creed ( pierwsza część), TESV skyrim i wiedzmin 2 (innych gier nie instalowałem) ustawienia automatycznie ustawiają się na minimalne, do tego każda z tych gier lagguje, o wiedźminie już nawet nie mówię…

Wiecie co może być przyczyną? Nie jestem pewien czy karta zmienia się na dedykowaną, w amd catalyst mam poustawiane na maksymalną wydajność, aczkolwiek w opcjach w skyrim i assassins creed mam do wyboru tylko zintegrowana intela i podejrzewam że się nie przełącza, próbowałem też w biosie… Czy to możliwe że karta się przełącza a ten laptop jest dużo za słaby na te gry? Proszę o pomoc i z góry dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna jest po prostu słaba, przed zakupem laptopa, trzeba było się zapoznać ze specyfikacją, oraz wydajnością poszczególnych podzespołów. Pograć na tej karcie pograsz, ale w starsze gry, lub takie, które nie maja dużych wymagań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna jest po prostu słaba, przed zakupem laptopa, trzeba było się zapoznać ze specyfikacją, oraz wydajnością poszczególnych podzespołów. Pograć na tej karcie pograsz, ale w starsze gry, lub takie, które nie maja dużych wymagań.

Na starym geforce 7700 asassin mi lepiej chodził, to było z 5 lat temu, nie chce mi się wierzyć ze hd 8570 jest słabsza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal GPU-Z zakładkę Sensor i sprawdź, która grafika jest obciążona w grze, ustawić grafikę można w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal GPU-Z zakładkę Sensor i sprawdź, która grafika jest obciążona w grze, ustawić grafikę można w biosie.

Po czym poznam? W tym programi mogę wybrać, przy obu wóch pokazują się czerowone paski w niektórych okienkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a grasz na baterii czy na kablu podłączonym do gniazdka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawy klik na ikonce z grą i z menu wybierz Uruchom z procesorem graficznym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawy klik na ikonce z grą i z menu wybierz Uruchom z procesorem graficznym

Niestety, nie mam takiej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to sorry; mam lapka z geforce 650m - widocznie to dodatek od nvidii.

a w sterownikach radeona nie masz możliwości przypisania karty na sztywno do danej gry ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakim grałeś GeForce kiedyś 7700? Nie znam ;/ Generalnie ten radeon to wersja mobilna i samą swoją bojową nazwą ma przyciągać. Niestety Wolne taktowanie zegarów + DDR3 z magistralą 64bit nie brzmi za ciekawie i nic dziwnego, że Skyrim źle działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakim grałeś GeForce kiedyś 7700? Nie znam ;/ Generalnie ten radeon to wersja mobilna i samą swoją bojową nazwą ma przyciągać. Niestety Wolne taktowanie zegarów + DDR3 z magistralą 64bit nie brzmi za ciekawie i nic dziwnego, że Skyrim źle działa.

 

http://www.notebookcheck.net/AMD-Radeon-HD-8570M.86985.0.html

 

W niektóre gry nawet na 1042x768 na ULTRA LOW nie da się grać ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...