Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Conny

Płyta pod LGA775

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuje dobrej płyty głównej pod LGA775. Cena: max. 200zł

Mam na oku MSI G41M-P25 MS-7592. Pytanie do was brzmi: Czy ta płyta jest opłacalna i czy są jakieś lepsze w tej cenie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do czego ona ma służyć -biuro? Granie? Inne? Co na niej będzie sadzane? Dobre w ogólnym sensie to są np. Asusy z 16 fazową sekcją zasilania, czy choćby 8 fazową. Ale do biura -kupa śmiechu taka plyta, bo po co.

Określ oczekiwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. raczej do pracy, ale chcę żeby Battlefield czy Fifa potrafiła działać ;)

Procesor: Core2Quad Q6600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to do gier....

Ja bymm osobiście celował w coś na p35-p45 z co najmniej 4 fazową sekcją zasilania, najlepiej chłodzoną(radiator).

Co bym polecił z moich doświadczeń to chyba właśnie Asusa. Coś z serii p5q, używki -wiadomo, różnie bywa, od dobrego sprzedawcy zawsze nieco pewniej. Nowe nieopłacalne.

Z jakąś gwarą ograniczoną powinno się zmieścić w 200

Do Gigusi nie mam przekonania, DFI -jak kręcisz i lubisz dużo ustawień, których nikt nie rozumie(od pamięci na przyklad hihi, aż do nich pisaliśmy). Miałem kilka i baaardzo dobrze wspominam. MSI -świetne i sporo pozwalały ale właśnie jak mi jakieś padły to niestety MSI dwie...może pech po prostu.

 

Ogólnie jak masz już parcie na ten stary socket to warto pamiętać:

-nowe za drogie

-używane jest...używane. Co za tym idzie: więcej wytrzyma przy takim samym obciążeniu produkt wyższej klasy z bardziej rozbudowaną(a więc mniej zaciążoną), lepiej chłodzoną sekcją. O ile nie był katowany -no i tu masz sedno, stare to zawsze ruletka.

Kupisz coś podstawowego na klasycznych kondensatorach, o sekcji ledwo obskakującej C2Q i bez chłodzenia to ryzyko wzrasta...

 

Osobiście starałbym się brać Asusa 8/16 faz na p45 z jakimś tam okresem gwarancji od dobrego sprzedawcy. Po zakupie oględziny DOKŁADNE i testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ta Gigabyte GA-Ep45 DS3L jak już pisałem w innym watku byłem posiadaczem takiej płyty przez pięć lat i nie miałem z nią żadnych problemów. Po OC procesora Q9400 do 3,5 GHz wszystko działało bardzo stabilnie kilka godzin dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...