Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Wiit

Co jest najlepsze do ochrony komputera?

Rekomendowane odpowiedzi

Co jest najlepsze do ochrony komputera? Chodzi mi o jakiś sprawdzony "pakiet" czyli Antywirus, firewall itp itd. jak na razie używam Norton Internet Seciuryty 2004(jestem zadowolony jak na razie) ale z racji wieku przydało by się coś nowszego. Czy warto kupić NiS 2008 czy może np Avast Professional czy Eset Smart Security a może jakieś darmowe programy?

 

P.S do Neo dołączają teraz McAfee. Co to i czy dobre i skuteczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam:

 

Kaspersky Anti-Virus 7.0

Spy Emergency 2005

Ad-Aware 2007

Ad-Watch 2007

AVG Anti-Rootkit Free

Advanced Anti Keylogger

NetLimiter 2 Pro

Spybot - Search & Destroy

 

 

Używam tego wszystkiego i nie mam problemów

 

a jako komunikator AQQ zamiast GG ponieważ jest za łatwy do shakowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja polecam:

 

Kaspersky Anti-Virus 7.0

Spy Emergency 2005

Ad-Aware 2007

Ad-Watch 2007

AVG Anti-Rootkit Free

Advanced Anti Keylogger

NetLimiter 2 Pro

Spybot - Search & Destroy

 

 

Używam tego wszystkiego i nie mam problemów

 

a jako komunikator AQQ zamiast GG ponieważ jest za łatwy do shakowania.

 

Jak dla mnie za dużo tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście za dużo. Czy to co polecił jaśmin22 zda egzamin?

 

Czy Avast Professional to Antywir i firewall?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co jest najlepsze do ochrony komputera? Chodzi mi o jakiś sprawdzony "pakiet" czyli Antywirus, firewall itp itd. jak na razie używam Norton Internet Seciuryty 2004(jestem zadowolony jak na razie) ale z racji wieku przydało by się coś nowszego. Czy warto kupić NiS 2008 czy może np Avast Professional czy Eset Smart Security a może jakieś darmowe programy?

 

P.S do Neo dołączają teraz McAfee. Co to i czy dobre i skuteczne?

 

 

Jak ma być bezpłatne do użytku domowego to ja korzystam z:

 

 

- antywirus: Avast Home

- Firewall: Comodo Firewall Pro

- Na spyware, adware, cookie: Spybot Search and Destroy (rezydent w tle + raz w tygodniu skan dysku)

 

 

 

Pozdrawiam

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z darmowych antywirów najlepsza jest Avira (pokonuje wiele płatnych). Do tego Spybot Search & Destroy wspomagany przez Ad-Aaware 2007 i Comodo Firewall. Nie zaszkodzi też HijackThis i Unlocker. Ja tego używam i nie narzekam na malware.*

 

*oczywiście pamiętam, że 1-wsza zasada heurystyki mówi, iż nawet po najdokładniejszym skanowaniu zostaje przynajmniej 1 śmieć i NIC nie uchroni nas w 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam takie rozwiązania:

1. pakiet bezpieczeństwa czyli antywirus z firewallem, np. Eset Smart security lub Kaspersky internet security.

Jeżeli darmowy antywirus to AviraAntivir (jest znaczni elepszy od Avasta)

2. Do tego jako bardzo dobre wspomagacze polecam: Ad-Aware 2008, Spyboot search and destroy, i szczególnie polecam

a-squared Free jest bardzo skuteczny miedzy innymi wykrywa trojany.

3. Polecam też zaopatrzyc się w małe narzędzie zamykające porty najczęściej używane prze robactwo Windows Worms Door Cleaner, jedyne co trzeba zrobic to paroma kliknięciami pozamykać porty.

 

Ja osobiści mam Eset i wszystkie wymienione programy i polecam ten "pakiet".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. Polecam też zaopatrzyc się w małe narzędzie zamykające porty najczęściej używane prze robactwo Windows Worms Door Cleaner, jedyne co trzeba zrobic to paroma kliknięciami pozamykać porty.

 

Porty to zamyka dobry firewall.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co jest najlepsze do ochrony komputera?

Amstaff lub rottweiler i mocne kraty w oknach, nie ma ch.... we wsi by ktoś go ukradł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Conroe91

Ja używam AVG FREE Edition 8.0 na dwóch komputerach jeden z XP drugi z Vistą i ekstra chroni+firewall z windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja używam AVG FREE Edition 8.0 na dwóch komputerach jeden z XP drugi z Vistą i ekstra chroni+firewall z windowsa.

 

 

zapora z windy cię w niczym nie uchroni kolego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam niemam zadnego antyvira tylko firewalla sprzętowego i nigdy nie mialem zadnych problemow z kompem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tam niemam zadnego antyvira tylko firewalla sprzętowego i nigdy nie mialem zadnych problemow z kompem

 

Ja też mam paru znajomych którzy również nie mają nic. Ja nie zamierzam ryzykować ale czy nie jest przypadkiem tak że czasy szaleńczych ataków na prywatne kompy zwykłych użytkowników się skończyły? Czy w dzisiejszych czarach nie wystarczy zwykła ostrożność tzn ja nie wchodzę na podejrzane strony, nie mam poczty na kompie, no i nie otwieram dziwnych emalii.

 

A wracając do tematu wolałbym żeby tych programów nie było 1500 100 900 bo chodzi mi żeby nie muliło. Jak już wspomniałem używałem NiS 2004(oczywiście z aktualizacjami) i nie miałem problemu. Czy zestaw NOD32 i Comodo Firewall Pro wystarczy zamiast NiS?

 

P.S Nie wiem czy to ma znaczenie ale na jednym kompie mam Neo( nie ma to jak zmienne IP :), a na laptopie mam Blueconnect.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skonczyly sie raczej czasy, kiedy domorosli "chakierzy" wlamywali sie na komputery prywatnych osob, zeby sie pochwalic przed znajomymi - ale nie odeszly calkowicie, nadal sie to zdarza.

Teraz - IMHO - glownym zagrozeniem sa ataki DDoS i botnety. Oprocz tego "najzwyklejsze" wirusy i smieci. No i "zabawki" do wyludzania hasel - ale to juz glownie idzie w inteligencje i nie reagowanie na maile "My nasz banko potrzebowac pilnie twoje wasze haslo do my akcja promowac" i tego typu "bieda dzieci z Nigeria".

 

Malo prawdopodobne, zeby ktos z zapalem probowal sie wlamac na twoj prywatny komputer, zeby odczytac maile od dziewczyny, kumpli etc. Aczkolwiek nadal mozliwe.

 

Ode mnie - z darmowych firewalli - Comodo. Z platnych pakietow - napewno ESET i KIS.

I takie pytanie ode mnie - co powiecie na produkty F-Secure i (darmowy) Moon Secure Antyvirus (na silniku bodajze ClamAV)? Bo lata prawdziwej swietnosci moj Avast ma juz za soba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam paru znajomych którzy również nie mają nic. Ja nie zamierzam ryzykować ale czy nie jest przypadkiem tak że czasy szaleńczych ataków na prywatne kompy zwykłych użytkowników się skończyły? Czy w dzisiejszych czarach nie wystarczy zwykła ostrożność tzn ja nie wchodzę na podejrzane strony, nie mam poczty na kompie, no i nie otwieram dziwnych emalii.

 

A wracając do tematu wolałbym żeby tych programów nie było 1500 100 900 bo chodzi mi żeby nie muliło. Jak już wspomniałem używałem NiS 2004(oczywiście z aktualizacjami) i nie miałem problemu. Czy zestaw NOD32 i Comodo Firewall Pro wystarczy zamiast NiS?

 

P.S Nie wiem czy to ma znaczenie ale na jednym kompie mam Neo( nie ma to jak zmienne IP :), a na laptopie mam Blueconnect.

 

 

Pewnie że wystarczy :) .

 

Ludzie ,którzy nie mają firewalla to ludzie nie mający pojęcia o bezpieczeństwie !

Co do ataków na prywatne komputery ? ja mogę ci powiedzieć tylko tyle , gdy nie wyłączałem komputera przez 2 dni..Comodo firewall zablokował mi ponad 2000 ataków włamań ! i tak jest prawie zawsze ! .

 

Pozdrawiam.

 

Ps:Ja używam Noda+Comodo od 10 miesięcy i nie mam problemów z wirusami !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KIS8 jest niezły i zużywa mał ozasobów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja polecam:

 

Kaspersky Anti-Virus 7.0

Spy Emergency 2005

Ad-Aware 2007

Ad-Watch 2007

AVG Anti-Rootkit Free

Advanced Anti Keylogger

NetLimiter 2 Pro

Spybot - Search & Destroy

 

 

Używam tego wszystkiego i nie mam problemów

 

a jako komunikator AQQ zamiast GG ponieważ jest za łatwy do shakowania.

Co masz na myśli pod pojęciem shakowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam zastanawiam się ostatnio na BitDefender'em - wie ktoś coś ciekawego na jego temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie mam żadnego antywira, firewall jedynie na routerze. Wystarczy zdrowy rozsądek użytkownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...