Skocz do zawartości

Komputery przenośne (notebooki, netbooki, palmtopy)

Dyskusje na temat komputerów przenośnych, tych malutkich i tych całkiem dużych.

47377 tematów w tym forum

    • 660 odpowiedzi
    • 178157 wyświetleń
    • 3158 odpowiedzi
    • 618029 wyświetleń
  1. [FAQ]MXM otwarty standard... 1 2 3

    • 73 odpowiedzi
    • 160013 wyświetleń
  2. Rozszerzenie procedury testowej PClaba 1 2

    • 41 odpowiedzi
    • 70879 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 67626 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 50 wyświetleń
  3. Jak to jest z tymi nowymi laptopami, cewki i inne dolegliwości.

    • 5 odpowiedzi
    • 386 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 65 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 30 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 115 wyświetleń
    • 10 odpowiedzi
    • 285 wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 234 wyświetleń
  4. MSI GE/GPx6 1 2 3 4 79

    • 1974 odpowiedzi
    • 98687 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 111 wyświetleń
  5. Używany laptop do 1000zł. HP 15s-eq2400nw?

    • 6 odpowiedzi
    • 180 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 160 wyświetleń
    • 19 odpowiedzi
    • 940 wyświetleń
  6. laptop cs2 7-10tyś

    • 3 odpowiedzi
    • 336 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 427 wyświetleń
    • 14 odpowiedzi
    • 744 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 327 wyświetleń
  7. Laptop do gier do 7000zł

    • 12 odpowiedzi
    • 745 wyświetleń
    • 11 odpowiedzi
    • 1208 wyświetleń
  8. Czy warto zamówić?

    • 2 odpowiedzi
    • 336 wyświetleń
    • 19 odpowiedzi
    • 951 wyświetleń
  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @_rdk_A zebrało się, bo generalnie jestem może nie przeciwnikiem kupna nówek, ale orędownikiem wykorzystania sprzętu aż faktycznie padnie a nie zmian w imię wypełnienia ego entuzjasty. Wolę korzystać ze sprzętu używanego, jeżeli jest sprawny, niż wydawać cenę MSRP + podatek od nowości na nówki, które zwyczajnie nie są tego warte. Teraz wpadł mi w ręce 3070 w nietuzinkowej wersji ichill x4 w dobrej kasie. To nie znaczy że złomuję poprzedniego 2060s, mam z jakieś 2-3 kompy na starszych gen gdzie ta karta będzie jak znalazł. A jak nie, to ją sprzedam za jakieś rozsądne pieniądze żeby komuś posłużyła kolejne 2-3 lata. Ergo chcialbym powrotu do tego co było kiedyś, nowe GPU co dwa-trzy lata, ale z odpowiednim przyrostem wydajności i za rozsądniejszą kwotę. To co się dzisiaj dzieje w kategoriach sprzętu jest dla mnie nie do zaakceptowania. Dojdzie do tego, że jak ze smartfonami będą dwie premiery flagowców w tym samym roku  
    • Święta racja Sned Sam u siebie swego czasu montowałem z palca komplet wentylatorów w obudowie i potem zaskoczony, że komputer słyszalny. W końcu zabrałem się za testowanie i obecnie (w zależności od obudowy i systemu chłodzenia  karty i procesora) mam tylko jeden wentylator wywiewowy 140mm BQ z tyłu, a na przodzie nie ma nic Jak montuje na przodzie dwa 140mm BQ to temperatura na GPU i procesorze spadają około 2 stC więc gra nie warta świeczki. Ten tylny wentylator wymusza napływ powietrza z zewnątrz poprzez siatkę na froncie i w ten sposób jest wymuszony obieg w środku budy. No i ta cisza, bo tylny wentylator stoi na chłodnicy od GPU. To jeszcze nic... tylny wentylator w delikatny sposób wyciąga ciepło z radiatora na procesorze, bo jest od niego zaledwie 2cm Teraz jak piszę i w tle leci film, wentylatory stoją, bo kręcą od 40stC tył i od 50stC procesor. Jak się w środku nieco podniesie temperatura (mowa o idle) to pierwszy startuje tylny na chłodnicy 140mm BQ a jak to za mało, to zaczyna kręcić na procesorze. Pod obciążeniem wiadomo oba lecą na swoich krzywych z FC. Tak, że zanim zaczniemy montować najmocniejsze wentylatory do obudowy, warto porobić testy na własną rękę zanim napchamy za dużo i całkowicie niepotrzebnie  
    • Dlatego był 300 zł droższy 😜
    • Można. Po prostu nie wyszła żadna
×
×
  • Dodaj nową pozycję...