Skocz do zawartości

621 tematów w tym forum

    • 5057 odpowiedzi
    • 404186 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 58 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 90 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 140 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 248 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 268 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 307 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 398 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 374 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 393 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 699 wyświetleń
  1. Czas na RTX Week

    • 0 odpowiedzi
    • 689 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 797 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 873 wyświetleń
  2. Wielkanocne rabaty do 54%

    • 0 odpowiedzi
    • 932 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 887 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 997 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 943 wyświetleń
  3. Tydzień akcesoriów

    • 0 odpowiedzi
    • 967 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1160 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1099 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1183 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1263 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1191 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1350 wyświetleń
  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jako palacz jestem za. 
    • niestety ale produkty marki Herman Miller w Polsce są obarczone jakimś dziwnym januszowym skokiem ceny względem całego świata. Aeron za 5800 zł dziś kosztuje 9000 bez zniżek, rabatów, promocji - Embody to wydatek w okolicach 6800-7500 zł w zależności od sklepu i przeceny (bez przecen to koszt ok 9000 zł...) no krótko mówiąc dramat.
    • Wczoraj znalazłem czas na włączenie i porównanie obu monitorów (DW vs C3). Testowałem w Horizon Forbidden West i Alan Wake 2 w HDR, takich samych ustawieniach graficznych i natywnej rozdzielczości każdego panelu. Stwierdzam, że C3 jest jednak zauważalnie jaśniejszy i 4k robi różnicę jeśli chodzi o ostrość obrazu, tuszowanie mankamentów (w 3440x1440 przy obracaniu kamerą dookoła Aloy jest delikatne jakby smużenie/blur, którego w 4k nie widać-przy wyłączonym FG, blurze, aberacji i tym podobnych i przy włączonym DLSS Q). Wielkość ekranu, 4k i 250 więcej nitów w oknie 10% wg mnie przyczyniają się do jaśniejszego obrazu i sprawiającego lepsze wrażenie HDR. Potwierdzam to co pisał wcześniej na ten temat @MSky7  Ponadto po 3 dniach i około 18h pracy panelu banding zdecydowanie zmalał i na tyle, że na razie nie ma sensu robić pixel refresha (odpowiednik panel refresha w DW). Nie widać go w grach i filmach - jest tylko czasami widoczny na szarych/near black tłach, ale liczę, że po tych 100-200h (tyle oledy potrzebują na ostateczne 'dostrojenie się') będzie dalsza poprawa. W środkowej części ekranu mam pink tint, ale niewidoczny w grach i filmach na ciemnych/szarych tłach i tylko nieco widoczny na białych tłach stron internetowych. Będę monitorował - avs forum mówi, że tint po pierwszym pixel refreshu powinnien nieco zmaleć. Banding i tint występują w każdym woledzie (chyba, że ktoś trafi na idealny panel, ale to jak wygrać los na loterii), ale na szczęście często z czasem maleją lub znikają - najważniejsze, żeby nie było ich widać w grach i filmach. W swoim 5 letnim C8 też przy okazji zrobiłem pixel refresh i zniwelowałem w dużym stopniu banding, który w tym TV miałem dość widoczny w grach i filmach te 3-4 lata temu. Przy okazji ponadto porobiłem testy (slajdy) DW i panel jest praktycznie całkowicie czysty jeśli chodzi o banding i tint (pierwsza generacja paneli qd oled szczególnie miała bardzo dobre panele pod tym względem, a sam qd oled mówi się jest lepszy pod względem bandingu czy tintu). Biorąc pod uwagę powyższe, na 95% C3 zostaje ze mną, a DW (wciąż na gwarancji Dell Polska do sierpnia 2025) idzie na sprzedaż. Po weekendzie podejmę ostateczną decyzję, ale na obecną chwilę jestem bardzo zadowolony z C3. Zastanawiam się tylko za ile wystawić takiej jakości DW. Biorąc pod uwagę
    • Też się trochę przeraziłem wymaganiami. Ale to EA w sumie.
    • Tez mi sie tak wydaje jesli chodzi o ten RTX HDR, szczegolnie, ze potrafi ubic pare% z wydajnosci. Patrze na ten reshade i troche nie wierze w to ile sie zmienilo od czasow W3 kiedy ostatni raz go uzywalem  
×
×
  • Dodaj nową pozycję...