Skocz do zawartości

14 tematów w tym forum

• 7 odpowiedzi
    • 7062 wyświetleń
    • 11 odpowiedzi
    • 16493 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 3393 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 3099 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 4242 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 4479 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 4559 wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 8326 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 3985 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 3166 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 4164 wyświetleń
    • 14 odpowiedzi
    • 4773 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 3130 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 3716 wyświetleń
  • Tematy

• Odpowiedzi

• Na pewno jakiś skandal wybuchł,stąd te dymisje wśród ministrów. Jeśli faktycznie Boris podda się do dymisji,to nasz Pinokio i ten cały nasz rząd będą mieli od kogo uczyć,kiedy należy powiedzieć dość i odejść
    • Ale o co tobie tutaj chodzi. Ja też mam na liście życzeń około 100 pozycji na stemie. Co ma do tego koszt tych wszystkich gier i czas ich przejścia. Ja na tą listę wrzucam tytuły które wywołały u mnie jakiekolwiek pozytywne zainteresowanie. Jak nie mam w co grać to patrzę na taką listę i z niej szukam sobie coś co mogę kupić i pograć. Dlatego są na liście życzeń a nie już zakupione tworząc kupkę wstydu.. 
    • Dobiję Cię, teraz 3060 12GB chodzą po 1500zł
    • Nie do końca, bo obecnie bodajże koszty kopania przewyższają zysk na urobku  a takie PV nawet zimą coś tam produkuje i jesteś "na plus". U mnie styczeń i luty br to było coś około 220kWh miesięcznie a marzec miałbym grzany 100% za darmo, bo produkcja > 700kWh.  Nie wszystko byłem w stanie na bieżąco odebrać w domu, więc szło sporo do sieci a jeśli by w tym czasie działała klima, to miałbym te średnio 200kWh 'za darmo" wzięte na autokonsumpcję.  A w zimie pewnie mógłbym część rachunku opłacać z subkonta, na które trafiały pieniądze ze sprzedawanych w okresie marzec - maks listopad nadwyżek.  Nie namawiam na inwestycję w PV ale podpowiadam jak można sobie poprawić komfort życia. Dodatkowo w lecie mam klimatyzację praktycznie "za darmo" - czyli bez nakładów na energię, bo jeśli jest potrzebna klima to znaczy, że słońce świeci. A jak świeci słońce, to pracują panele - najczęściej z mocą wyższą niż zapotrzebowanie na energię generowane przez jednostkę od klimy. Owszem, można się bawić w lokaty, ale te wymagają choć minimum wysiłku, żonglowania pieniędzmi aby wybrać najlepszą opcję na dany moment a pv na dachu to mam i zapominam, nie muszę nic robić.
    • Weź mnie nie dobijaj. Pół miesiąca temu kupiłem używkę RTX 2060 z gwarancją za 1500zł i jeszcze się cieszyłem, że to okazja xD A teraz tylko nieco słabsze GTX 1660Ti i 1660 Super chodzą po 700-800zł. 
  • Dodaj nową pozycję...