Skocz do zawartości
  • Odpowiedzi

• Asus bo jest tańszy. Obie płyty to ten sam poziom.
    • Bardzo fajnie, amerykańskie natężenie strzelanin i morderstw to jest wzór do którego powinniśmy dążyć, prawda?
    • "aż wrą bluzgami" - polska język trudna język wrzeć - ja wrę, on wrze, a oni wrą
    • Chciałbym się dowiedzieć bo nie do końca rozumiem już tą całą technologię TV. O MicroLED mówi się, że jest to technologia samoemisyjna, każda dioda świeci własnym światłem. To tak jak w OLEDach te organiczne diody same dają światło. Okey tylko, że aby skonstruować obraz w 4K MicroLED potrzebujemy ok. 8mln diod, przez to ceny produkcji są obecnie kosmiczne i upakowanie 8mln diod w 85 calach i niżej nie jest łatwe. A to jak sytuacja wygląda w przypadku OLEDów, tam diod tyle chyba nie ma, właśnie nie wiem na jakiej zasadzie te organiczne diody tam występują i działają. Bo tu się rozchodzi już o te przerwy między pikselami w MicroLED każdy piksel ma chyba swoją diodę, w MiniLED nie wiem ile ich tam jest dokładnie ale raczej nie zaczynają się w milionach i OLED...?no właśnie to ile ona ma tych diod? Czy to już zupełnie inna bajka? I co za tym idzie tak się zastanawiałem czy nie można zrobić też MiniLEDów w technologi samoemisyjnej? Wtedy nie było by już podświetlenia dodatkowego więc prawdziwa czerń a nie jakieś local dimming. Naprawdę nie ogarniam zasady działania tego wszystkiego wiem tylko tyle ile przeczytam, usłyszę i zobaczę jakieś obrazki budowy TV ale ile z tego zrozumiem to....no właśnie.  
    • no i wczesne łysienie dzieci na całym świecie przyjęły już łącznie miliardy szczepionek, i to od b. niskiego wieku, czyli od 3 miesięcy - wymień choć 1 znany skutek uboczny, który pojawił się po xx latach
  • Dodaj nową pozycję...