Skocz do zawartości
  • Tematy

• Odpowiedzi

• Co znalazłem to już pisałem i wnioski mam inne, nie wiem po co mam się powtarzać 
    • Witam.. w mojej konsoli po włączeniu wentylator wchodzi na wysokie obroty i wyje jak opętany.. wymieniłem pastę jednak problem nie zniknął.. nadal po włączeniu wentylator wchodzi na najwyższe obroty a jak włożę płytę to wyskakuje komunikat że konsola jest tak skonstruowana żeby chronić przed przegrzaniem.. i że sie konsola wyłączy . I rzeczywiście konsola sie wyłącza i miga czerwona dioda.. czy problemem może być wentylator czy pada któryś układ? Proszę o pomoc.. bardzo pilna sprawa. 
    • Im więcej takich pewnych siebie inwestorów, jak Ty, tym szybciej zobaczymy powtórkę z początku 2018 roku.
    • Jak nie jest pilne to może weź 5600G? Oba są wolniejsze w grach od 5600X ze względu na mniejszą ilość cache. Propozycje RAMu: https://www.ceneo.pl/90024351 https://www.ceneo.pl/88302830  
    • Ja ograłem całą trylogię Metro Redux i Metro: Exodus oraz Outlast, Dead Space, Styx: Master of Shadows/ Shards of Darkness, Control, Dying Light, nową serię Tomb Raider na Eizo 2460. Wymieniłem gry, w których akcja dzieję się często albo ciemną nocą, albo w ciemnych lokacjach. Na skalibrowanym biurowym Eizo mam kontrast rzędu 1200:1 z hakiem (piękny wynik i z tego jestem zadowolony). Jasność, tak jak wspomniałem 120 cd - właśnie przez to, że gram na niskiej jasności, widzę więcej w ciemnych scenach na IPSie. I teraz rozkmina - ciągnie mnie do VA, ale wiem, że tam również clouding, itp. Nano-IPS wg testów ma na tak niskim poziomie jasności kontrast tragiczny, rzędu 600:1 (czyli dwa razy mniej niż mam teraz). Ghosting widzę na biurowym monitorze - bardzo łatwo dostrzec np na schodach, kostce, gdzie działa cieniowanie, Ambient Oclusion - piksele nie wyrabiają z czarnego do białego i całość "żarzy się". Widziałem to chociażby w Division 2, albo teraz w Death Stranding (z początku myślałem, że to wina nowej karty), ale potem uświadomiłem sobie, że wcześniej miałem niskie detale i efekt był mniej widoczny, bo cieniowanie było słabe. Pozostaje mi loteria, idę raczej w IPS, bo nie chcę zakrzywionego ekranu i słabszych kątów. I nie mam za bardzo ochoty na kilkukrotne odsyłanie monitora do sklepu.
  • Dodaj nową pozycję...