Skocz do zawartości

Co nowego w Komputronik Gaming

12 tematów w tym forum

• 1 odpowiedź
    • 351 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 5789 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 3582 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 2798 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 2032 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 2266 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 2589 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 2102 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 2561 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 2835 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 2581 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 3258 wyświetleń
  • Tematy

• Odpowiedzi

• Biologia typowo. Trans to też czysto biologiczne, bo wynika z rozwoju płodu, bodajże w okolicach 12 tygodnia powstaje dysforia. Psychologia jest po to, żeby potwierdzić. No ja nie jestem z pokolenia Z ani nie chodzę do szkoły. Mogę opierać się tylko na tym, co zasłyszę i wyczytam. Tylko to dalej trochę szersza relacja niż "znam". Gdyby u mnie w rodzinie byłby "coming out", to pewnie nawet bym o tym nie wiedział, bo chociażby kuzynki znam tyle, co im powiem "cześć" raz na kilka lat. Też nie wydaje mi się, żeby ludzie się specjalnie chwalili dysforią. A jak mijasz kogoś na ulicy czy w sklepie, to też przecież nie ma wypisanej identyfikacji czy orientacji na twarzy. W sumie mnie trochę zastanawia, czy jedna osoba na kasie w Lidlu jest facetem/kobietą/transem/transką. Na oko trudno powiedzieć.
    • Od jakiegoś czasu Cloudflare oferuje coś, czym możesz się zainteresować. Wiedź jednak, że takie wystawienie rzeczy bezpośrednio w Internet niesie ze sobą ryzyko więc lepiej jest postawić VPN i na niego przekierować tunel CloudFlare (można to zrobić na tym samym kompie/terminalu/raspberry pewnie).     Ponieważ tunel inicjowany jest z wewnątrz, to nie musisz się martwić, że zmieni się IP lub że jesteś za NATem dostawcy jak to ma miejsce w wypadku sieci komórkowych (chociaż tego akurat nie testowałem jeszcze). Koszt stosunkowo niewielki. Ja mam tunel oraz VPN na jednym terminalu Dell Wyse kupionym za grosze (100 zł?) tyle że VPN działa przez normalny Internet a tunel mam do usługi na innym serwerze, którą chcę mieć dostępną bez VPNa. Tak czy siak: Terminal ok 100 - 300 zł, własna domena byle jaka to jakieś grosze (ja mam jakąś nową .net za 50 zł rocznie), system stawiasz darmowy (Ubuntu/Debian/Mint), VPN darmowy (https://www.pivpn.io/ ), Cloudflare też można używać za darmo, przynajmniej do użytku domowego (poczytaj licencję).
    • ciekawi mnie czy wersja na switcha to w gruncie rzeczy zupelnie inna gra. W sensie graficznie to wiadomo ale tez strukturalnie
    • Ja tez ide spac. Mialem robic nocke ale jutro rano musze do pracy isc. Swietna gierka. Porobilem misje poboczne, pokonalem pierwszego trola. Pierwsze gamplayowe/mechaniczne minusy to maly 'plecak'. Juz widac ze bedzie dosyc duzy back tracking. Loot skaluje sie poziomem postaci. Tak przynajmniej mi sie zdaje, Czyli nie wiem czy warto na poczatku lootowac caly zamek. Chyba lepiej porobic misje. Plusy: Widac napracowanie i szczegoly. Super postacie, chyba najlepsze jakie widzialem.  Jutor napisze wiecej
    • Widać jakie kiepskie użycie GPU, jak spada, przy RTX 3070 Ti to jakaś masakra.    
  • Dodaj nową pozycję...