Skocz do zawartości

Sprzęt

Dyskusje o sprzęcie komputerowym

Fora

  1. Procesory

    Dyskusje o procesorach (CPU)

    869595
    odpowiedzi
  2. Płyty główne

    Dyskusje o płytach głównych pod procesory Intela, AMD i inne

    175283
    odpowiedzi
  3. Pamięci RAM

    Dyskusje na temat modułów pamięci RAM

    105422
    odpowiedzi
  4. Karty graficzne

    Dyskusje o kartach graficznych z układami AMD Radeon (dawniej ATI Radeon), NVIDIA GeForce i innych

     

    1665786
    odpowiedzi
  5. Monitory i projektory

    Dyskusje o monitorach komputerowych (CRT i LCD) oraz projektorach multimedialnych

    208810
    odpowiedzi
  6. Karty dźwiękowe, głośniki, słuchawki i mikrofony

    Komputerowe audio - dyskusje o kartach muzycznych, zestawach głośnikowych, słuchawkach i mikrofonach

    193653
    odpowiedzi
  7. Komputery przenośne (notebooki, netbooki, palmtopy)

    Dyskusje na temat komputerów przenośnych, tych malutkich i tych całkiem dużych.

    328789
    odpowiedzi
  8. Zestawy komputerowe

    Dyskusje o kompletnych zestawach komputerowych

    889012
    odpowiedzi
  9. Serwery

    Także serwery NAS

    9807
    odpowiedzi
  10. Dyski twarde i SSD, pamięci flash USB, napędy optyczne

    Dyskusje o dyskach twardych, dyskach SSD, pamięciach flash USB oraz napędach CD, DVD, HD-DVD i Blu-ray

    271226
    odpowiedzi
  11. Drukarki i skanery

    Dyskusje na temat drukarek, skanerów i urządzeń wielofunkcyjnych (skanero-kopiarko-drukarek)

    20072
    odpowiedzi
  12. Chłodzenie, obudowy, zasilacze i modyfikacje

    Dyskusje o systemach chłodzenia, obudowach komputerowych, zasilaczach (PSU), a także rozmowy o modyfikacjach i tuningu komputerów

    880799
    odpowiedzi
  13. Podkręcanie

    Wszystko o podkręcaniu procesorów i kart graficznych - dla laików i dla profesjonalistów

    75007
    odpowiedzi
  14. Urządzenia wskazujące

    Myszki, klawiatury, joysticki, gamepady, kierownice

    98190
    odpowiedzi
  15. Sieci i komunikacja

    Dyskusje o sprzęcie sieciowym, jak routery, switche, karty sieciowe. Także dział dla systemów komunikacji przewodowej i bezprzewodowej jak np. IrDA czy Bluetooth.

    163675
    odpowiedzi
  16. Pozostałe komponenty i peryferia

    Dyskusje o komponentach i peryferiach, które nie mają swojego działu

    106026
    odpowiedzi
  17. Recenzje czytelników

    Dział przeznaczony na recenzje sprzętu napisane przez czytelników PCLab.pl

    28289
    odpowiedzi
  18. Archiwum

    Archiwum starego działu "Ogólnie o komputerach". Dział tylko do odczytu.

    327545
    odpowiedzi
  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...