Skocz do zawartości

Procesory

Dyskusje o procesorach (CPU)


UWAGA! Tematy AMD/Intel proszę umieszczać w odpowiednich subforach, inaczej zostaną usunięte. (kliknij)

UWAGA! Tematy o AMD/Intel proszę umieszczać w odpowiednich subforach, inaczej zostaną usunięte.

Subfora Intel i AMD zostały stworzone do dyskusji dotyczących procesorów tych właśnie producentów. Prosimy o zakładanie wątków w subforach, a w głównych forach tylko, gdy wątek nie dotyczy wyłącznie jednego producenta.

Podfora

  1. Intel

    Dyskusje o procesorach firmy Intel

    192600
    odpowiedzi
  2. AMD

    Dyskusje o procesorach firmy AMD

    186010
    odpowiedzi

39900 tematów w tym forum

    • 45 odpowiedzi
    • 118588 wyświetleń
    • 1055 odpowiedzi
    • 468469 wyświetleń
  1. Apple SoC M1 / M1 Pro / M1 Max / M1 Ultra 1 2

    • 34 odpowiedzi
    • 45730 wyświetleń
    • 152 odpowiedzi
    • 282040 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 55663 wyświetleń
  2. Hydepark, Retro, Luźne rozmowy 1 2 3 4 45

    • 1118 odpowiedzi
    • 118926 wyświetleń
  3. Geekbench 6 - Dawajcie wyniki 1 2 3

    • 50 odpowiedzi
    • 7130 wyświetleń
    • 740 odpowiedzi
    • 54299 wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 497 wyświetleń
  4. Wymiana procesora po X latach. 1 2

    • 44 odpowiedzi
    • 2716 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 682 wyświetleń
  5. wymiana procesora czy warto? 1 2 3 4

    • 96 odpowiedzi
    • 5032 wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 2757 wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 1121 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 744 wyświetleń
  6. Ryzen 7 7800 X3D

    • 10 odpowiedzi
    • 3086 wyświetleń
  7. Upgrade procesora

    • 4 odpowiedzi
    • 976 wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 1414 wyświetleń
    • 15 odpowiedzi
    • 3592 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 1741 wyświetleń
    • 10 odpowiedzi
    • 2161 wyświetleń
    • 16 odpowiedzi
    • 1701 wyświetleń
  8. Ryzen 7 5800X3D a RTX4090 1 2 3

    • 73 odpowiedzi
    • 10351 wyświetleń
    • 13 odpowiedzi
    • 1825 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1816 wyświetleń
  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wymiana ramu w przypadku przejścia na ddr5 to są sprawy groszowe, oczywiście po odsprzedaży aktualnych 🙂 Co do karty, musisz powiedzieć w co grasz, bo jak Cię RT nie interesuje to lekko za ponad 2k masz rx7800xt. Gdzie karta jest wydajniejsza bez tych NV "wodotrysków" jak to tu niektórzy nazywają🙂
    • Temat tyczy chyba  kupna rzeczy używanych  ,a taki zakup i na allegro nie jest bezpieczny   ... no może od strony kupującego ,ale od strony sprzedającego  to straszna lipa . Jedyna opcja  sprzedaży na OLX   to z odbiorem osobistym  i nie ma problemu  . Na allegro masa cwaniaków   co kupują   x sprzęt  ,odbierają  robią podmiankę   uszkodzonego   sprzętu  na  ten sprawny zakupiony ,zgłaszają wadę  do allegro , allegro zwraca  kasę a  sprzedawca zostaje co najwyzej z uszkodzonym odesłanym sprzętem  . Jakiś czas  temu był na  forum temat  jak ktoś sprzedawał mobo  ,a kupujący po 3 dniach zgłosił ze płyta nie działa  ,ale odesłać nie chciał ... allegro  kase mu zwróciło ,sprzedawca został z niczym .    
    • Jakiś budżet by się przydał.  Sugerujesz, że nie chcesz raczej wymieniać  RAM i tutaj jest problem. Zostając na DDR4 zostajesz na starych płytach, znowu zmieniając na DDR5 wzrastają koszty zakupu. Może zanim cokolwiek zmienisz, podaj całkowity budżet na płytę, procesor, pamięć i grafikę, bo zaraz się okaże, że wystarczy na coś lepszego
    • Jak nie dostrzegasz to nie ma. Zupełnie nie rozumiem tego podejścia, naoogląda się człowiek właśnie gównoburzy na forach i potem się zastanawia, jest, nie ma, jest nie ma. A finalnie odpala i się zastanawia, kurczę, czy ze mną jest coś nie tak. Nie widzę żadnych artefaktów... A no to, może sobie powiększę czcionkę 10x to na pewno będzie widać. No i powiększa, bingo, jest, i już tego nie odzobaczysz, dramat, zakładanie wątków na forach, wyklinanie producenta i kto tam się jeszcze nawinie. Też obawiałem się czcionek w DWF, zanim kupiłem, no bo przecież na tym się nie da w ogóle dokumentu Worda otworzyć, bo człowiek od razu się porzyga. No co, i gucio. Układ pikseli jest jaki i jest, ale jak ktoś mi powie, że widzi jakiś fringing to przy normalnym skalowaniu w windowsie, to po prostu mu nie uwierzę. Też cudowałem z jakimiś wspomagaczami wyświetlania ale po reinstalacji systemu zapomniałem o nich i wcale za nimi nie tęsknię.
    • Może nie tyle co sołtys co od 20 lat pracował w UG na przeróżnych stanowiskach a nawet był kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego. Z tym włodarzem to mi się pomyliło z innym człowiekiem. Wiesz, ja nie z tamtych stron to mi się czasem merdają osoby w głowie co i gdzie kto był  
×
×
  • Dodaj nową pozycję...