Skocz do zawartości

Procesory

Dyskusje o procesorach (CPU)


UWAGA! Tematy AMD/Intel proszę umieszczać w odpowiednich subforach, inaczej zostaną usunięte. (kliknij)

UWAGA! Tematy o AMD/Intel proszę umieszczać w odpowiednich subforach, inaczej zostaną usunięte.

Subfora Intel i AMD zostały stworzone do dyskusji dotyczących procesorów tych właśnie producentów. Prosimy o zakładanie wątków w subforach, a w głównych forach tylko, gdy wątek nie dotyczy wyłącznie jednego producenta.

Podfora

  1. Intel

    Dyskusje o procesorach firmy Intel

    192582
    odpowiedzi
  2. AMD

    Dyskusje o procesorach firmy AMD

    185949
    odpowiedzi

39900 tematów w tym forum

    • 45 odpowiedzi
    • 118530 wyświetleń
    • 1055 odpowiedzi
    • 468279 wyświetleń
  1. Apple SoC M1 / M1 Pro / M1 Max / M1 Ultra 1 2

    • 34 odpowiedzi
    • 45462 wyświetleń
    • 152 odpowiedzi
    • 281968 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 55638 wyświetleń
  2. Geekbench 6 - Dawajcie wyniki 1 2

    • 49 odpowiedzi
    • 6998 wyświetleń
  3. Hydepark, Retro, Luźne rozmowy 1 2 3 4 45

    • 1114 odpowiedzi
    • 118600 wyświetleń
    • 740 odpowiedzi
    • 54140 wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 427 wyświetleń
  4. Wymiana procesora po X latach. 1 2

    • 44 odpowiedzi
    • 2607 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 617 wyświetleń
  5. wymiana procesora czy warto? 1 2 3 4

    • 96 odpowiedzi
    • 4859 wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 2693 wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 1055 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 687 wyświetleń
  6. Ryzen 7 7800 X3D

    • 10 odpowiedzi
    • 3020 wyświetleń
  7. Upgrade procesora

    • 4 odpowiedzi
    • 911 wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 1352 wyświetleń
    • 15 odpowiedzi
    • 3534 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 1674 wyświetleń
    • 10 odpowiedzi
    • 2094 wyświetleń
    • 16 odpowiedzi
    • 1639 wyświetleń
  8. Ryzen 7 5800X3D a RTX4090 1 2 3

    • 73 odpowiedzi
    • 10243 wyświetleń
    • 13 odpowiedzi
    • 1763 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1752 wyświetleń
  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @_rdk_A zebrało się, bo generalnie jestem może nie przeciwnikiem kupna nówek, ale orędownikiem wykorzystania sprzętu aż faktycznie padnie a nie zmian w imię wypełnienia ego entuzjasty. Wolę korzystać ze sprzętu używanego, jeżeli jest sprawny, niż wydawać cenę MSRP + podatek od nowości na nówki, które zwyczajnie nie są tego warte. Teraz wpadł mi w ręce 3070 w nietuzinkowej wersji ichill x4 w dobrej kasie. To nie znaczy że złomuję poprzedniego 2060s, mam z jakieś 2-3 kompy na starszych gen gdzie ta karta będzie jak znalazł. A jak nie, to ją sprzedam za jakieś rozsądne pieniądze żeby komuś posłużyła kolejne 2-3 lata. Ergo chcialbym powrotu do tego co było kiedyś, nowe GPU co dwa-trzy lata, ale z odpowiednim przyrostem wydajności i za rozsądniejszą kwotę. To co się dzisiaj dzieje w kategoriach sprzętu jest dla mnie nie do zaakceptowania. Dojdzie do tego, że jak ze smartfonami będą dwie premiery flagowców w tym samym roku  
    • Święta racja Sned Sam u siebie swego czasu montowałem z palca komplet wentylatorów w obudowie i potem zaskoczony, że komputer słyszalny. W końcu zabrałem się za testowanie i obecnie (w zależności od obudowy i systemu chłodzenia  karty i procesora) mam tylko jeden wentylator wywiewowy 140mm BQ z tyłu, a na przodzie nie ma nic Jak montuje na przodzie dwa 140mm BQ to temperatura na GPU i procesorze spadają około 2 stC więc gra nie warta świeczki. Ten tylny wentylator wymusza napływ powietrza z zewnątrz poprzez siatkę na froncie i w ten sposób jest wymuszony obieg w środku budy. No i ta cisza, bo tylny wentylator stoi na chłodnicy od GPU. To jeszcze nic... tylny wentylator w delikatny sposób wyciąga ciepło z radiatora na procesorze, bo jest od niego zaledwie 2cm Teraz jak piszę i w tle leci film, wentylatory stoją, bo kręcą od 40stC tył i od 50stC procesor. Jak się w środku nieco podniesie temperatura (mowa o idle) to pierwszy startuje tylny na chłodnicy 140mm BQ a jak to za mało, to zaczyna kręcić na procesorze. Pod obciążeniem wiadomo oba lecą na swoich krzywych z FC. Tak, że zanim zaczniemy montować najmocniejsze wentylatory do obudowy, warto porobić testy na własną rękę zanim napchamy za dużo i całkowicie niepotrzebnie  
    • Dlatego był 300 zł droższy 😜
    • Można. Po prostu nie wyszła żadna
×
×
  • Dodaj nową pozycję...