Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lopcio

Spis polecanych myszek i podkładek dla graczy - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na wstępie i proszę o porade

 

jadę kupić dzisiaj mysz Razera bo wydaje mi sie najsensowniejsza firmą i teraz moje pytanie jak kupić Razer Krait czy Razer Diamondback Plasma ta pierwsza ma 3 przyciski druga 7. Proszę o porady niemiłosiernie katuje od paru lat Diablo 2 i gry Blizzardu i mi w zupełności wystarcza 3 przyciski reszta klawiatura ale moze jednak ta z wiekszą ilościa klawiszy jest lepsza. Drugie pytanie czy warto kupować podkładkę jak tak to jaka chyba ze nadal giercowac bez ? Co doradzacie z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będziesz używał dodatkowych przycisków w Diamondbacku (np. w Windzie), to bierz jego. Trzeba też zauważyć, że DB jest trochę większy od Kraita.

 

A co do podkładki - warto zainwestować chociażby w jakąś tanią szmaciankę (QcK, EYEpad, Sharkoon 1337).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A propo X-750BF:

 

1. Jaką polecacie do niej podkładkę? Brałbym w ciemno QcK'a, ale na PurePC pisano, że laser ma problemy na niej. Cena: maksymalnie 40 zł.

 

2. Czy ktoś wie, w jaki sposób mogę uaktywnić w tej myszy przewijanie belki rolką w nieaktywnym oknie? (bez konieczności jednorkotnego kliknięcia w dane okno). Na Swop-80 tak się dało, na tym niestety nie (sterowniki mam zainstalowane w wersji 7.80 - najnowszej).

 

Ponawiam moje pytania. Szczególnie zależy mi na rozwiązaniu problemu z przewijaniem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. W tej cenie jakąś gładką szmaciankę - np. EYEpad, Sharkoon 1337.

2. Nie mam pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, z podkładką jeszcze pomyślę.

 

A co do tego przewijania, nie wiem czy to nie jest zależne sprzętowo, bo i w tej myszy i w Swop-80 miałem sterowniki w wersji 7.80 (jeśli się nie mylę, są to te same), a przewijanie w obu myszach jest inne.

 

I to był chyba jedyny plus Swop-80 (no, może poza ceną). :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Ja mam QCK mini i zesraj się a się nie daj - spoko jest.. zresztą... czym jakaś szmata o powierzchni kilku centymetrów kwadratowych może się różnić

2. Chyba się nie da...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostalem zestawik DA + QcK. Przyznam ze wspolpracuja ze soba bardzo dobrze, ba a nawet swietnie polecam :thumbup::thumbup::thumbup:

 

Kupilem Qck dlatego ze mial go ten sam sprzedawca w ofercie na allegro i chciałem na przesyłce zaoszczędzic. I jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co ma lepszy slizg QcK czy sharkoon1337?

1337... właśnie mi leży aquamat na biurku ;p QcK w pudełku schowany :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostał mi wybór pomiędzy tańszym Steelpad'em QcK'iem a trochę droższym Sharkoonem. Na QcK'u, jak pare osób tutaj pisze laser chodzi dobrze, (chociaż na PurePC czytałem trochę odmienne opinie...) ale co z Sharkoonem? To jest ten sam rodzaj materiału co QcK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sharkoon jest gładszy niż QcK i wg mnie będzie lepszym wyborem. Zastanów się jeszcze nad EYEpadem S/M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mogłaby być. Tylko czy na niej laser nie będzie sprawiać problemów? Przydałyby się słowa potwierdzenia, że ktoś pracuje na tej podkładce laserową, najlepiej X-750BF. :whee: (Lopcio? Bio? :E)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam optyka, więc tego nie potwierdzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pozostał mi wybór pomiędzy tańszym Steelpad'em QcK'iem a trochę droższym Sharkoonem. Na QcK'u, jak pare osób tutaj pisze laser chodzi dobrze, (chociaż na PurePC czytałem trochę odmienne opinie...) ale co z Sharkoonem? To jest ten sam rodzaj materiału co QcK?

lasery razera się poprawiły - zmiana firmware i nie ma problemów... reszta już średnio się lubi ze szmatami... do laserów zostały właściwie plastikowe i aluminiowe pady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, Joker_king podesłał mi nawet dobre zdjęcia Sharkoonów, teraz tylko brakuje opisu. Nie chcę go robić na podstawie internetowych recenzji, więc proszę użytkowników tej podkładki o napisanie o niej kilku zdań. Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A4-TECH X-750F

A4-TECH X-750BF

 

Czy one sie czyms roznia oprocz tej jednej literki?

 

BF jest jakby ze skóry węża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BF ma chropowatą powierzchnię i nie ma "chromowanych" elementów, przez co się trzyma znacznie lepiej i ręka się nie poci (w porównaniu do zwykłego lakieru jakim jest pokryta efka :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bio ty masz 1337 wiec moze napsiz o nim pare slow i Lopcio ja doda do polecanych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... może tak :D

Wersja Black jest cała czarna, Aqua i ta trzecia mają ciekawe grafiki, ale mi Aqua się spodobała. Do tego ślizg jest znacznie lepszy od QcK (myszce trochę brakuje od "pływania" po podkładce - zobaczę kiedyś na ślizgaczach dodawanych z icematen 2nd ;E) jest dostępna w 2 rozmiarach (355x250mm oraz... wielkości everglide titan monstermat :E) grubość - 1.4mm gumowa podstawa zapewnia niezłe trzymanie na biurku, choć po prau godzinach grania lekkie przesunięcie jest (ale tak jest z każdą szmatą właściwie ;p ) wystarczy? :D

 

EDIT: podkładkę można spokojnie wrzucać do pralki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bio, dzięki za pomoc :)

 

ja rproponuję dodac tego sharkoona

 

http://www.cooling.pl/sharkoon-1337-gaming...odukt,1797.html

 

użytkuje go od prawie roku i nic się z nim nie dzieje. nie parcieje czy jak to tam się moqi(chodzi o to że nie pruje się) na bokach) i jest ogromny. Generalnie to to samo co steelpad QcK Heavy tylko taniej

Prędzej to samo co QcK+ :) Mam pytanie - ta wersja XL występuje we wszystkich trzech kolorach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pifpaf@ ale my właśnie gadaliśmy o sharkoonie 1337 :) pobuuudka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...