Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tichy

Obliczenia rozproszone na PCLabie (BOINC)

Rekomendowane odpowiedzi

moj phenom zglasza sie na ochotnika do jakiegos projektu

ktory mam wybrac by pomoc PCLabowi i tym potrzebujacym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moj phenom zglasza sie na ochotnika do jakiegos projektu

ktory mam wybrac by pomoc PCLabowi i tym potrzebujacym ?

 

Wybierz projekt Rosetta@Home, znajdź nasz Team i dołącz do nas;) Jak możesz to podaj dokładnie jaki masz procek i ile punktów we wbudowanym benchmarku - tak z ciekawości ale nie koniecznie;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2008-08-29 15:49:45||Benchmark results:

2008-08-29 15:49:45|| Number of CPUs: 4

2008-08-29 15:49:45|| 2237 floating point MIPS (Whetstone) per CPU

2008-08-29 15:49:45|| 5098 integer MIPS (Dhrystone) per CPU

 

o to chodzilo?

zaczynam pobierac jakies dane dolaczylem do teamu pclab

moj proc to ten z sygnatury Phenom X4 9550 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalawłem nowa wersje BOINC Manager'a i rozpoczynam testy z O/C.

Piszcie wrażenia z update'u programu.

 

P.S.

Witamy nowych członków projektu Rosetta@home.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kiedy pojawia sie pierwsze punkty? zrobilem jakies 2 zadania w 100% w 2h i nic :(

 

 

Kliknij "Zaktualizuj projekt" albo/i poczekaj chwile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to pierwsze 190 pkt mam juz za soba :)

punkty nie pojawią się od razu dopiero jak do bazy zejdzie kilka tych samych próbek ( to zabezpieczenie aby nie było błędów ) następuje przyznanie punktów

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pada wiele powtarzających się pytań. Może jakieś FAQ byśmy stworzyli? Czekam na propozycje pytań wraz z odpowiedziami. Zbierze się to w jednym miejscu i odpowiednio podlinkuje. Dla zachęty zacznę:

 

1) Zainstalowałem i uruchomiłem aplikację BOINC - kiedy otrzymam punkty i pojawię się na liście projektu?

Po przetworzeniu porcji danych, wyniki obliczeń przesyłane są do serwera projektu. W większości projektów te same dane są rozsyłane do kilku użytkowników, co daje możliwość porównania ich wyników w celu weryfikacji i wykluczenia ewentualnych błędów i oszustw. Dopiero wtedy uczestnikom, którzy przeliczyli daną jednostkę, przyznawana jest ilość punktów kredytowych, zależna od punktów zażądanych przez poszczególne komputery. (na podstawie Wikipedii)

 

2) Kiedy mój nick pojawi się na PCLab-owym zestawieniu?

Przy najbliższej aktualizacji. Aktualizacje zestawień staram się umieszczać co 2, 3 dni. Dane do zestawień gromadzone są częściej, jednak całego procesu nie udało mi się zautomatyzować, więc proszę o wyrozumiałość.

 

3) Czy możliwe jest wykorzystanie mocy GPU (procesora karty graficznej) do obliczeń rozproszonych?

Tak. Szczegóły tutaj: http://boinc.berkeley.edu/cuda.php

 

4) Co to jest RAC?

Jest to (ważona) średnia liczba zdobytych punktów na dzień. Więcej szczegółów tutaj: http://boinc.berkeley.edu/wiki/Computation..._Average_Credit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również, ze 3 dni temu i widzę że statystyki dzienne to nie za często są aktualizowane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są akutalizowane średnio 2 razy w tygodniu (obliczone z obserwacji).

Witamy nowych liczacych. Niestety mój komputer odmówił posłuszeństwa i teraz mój Athlon XP stwarza pozory, że próbuje coś liczyć :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ja od 3 dni mam error w kliencie cały czas ma komunikat ze "brak dostępnych danych do przetwarzania"

 

Już próbowałem instalować na nowo BOINC nic to nie dało. Program mam dodany do wyjątków zapory.

 

Ma ktoś jakiś pomysł??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

 

Ja od 3 dni mam error w kliencie cały czas ma komunikat ze "brak dostępnych danych do przetwarzania"

 

Już próbowałem instalować na nowo BOINC nic to nie dało. Program mam dodany do wyjątków zapory.

 

Ma ktoś jakiś pomysł??

 

 

Spróbuj zmiejszyć taktowanie procka. Albo przywróc standardowe i sprawdź czy działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączyłem się właśnie do projektu rosetta i mam pytanie.

Czy można do tego projektu wykorzystać CUDA?

Jeśli tak, to jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dołączyłem się właśnie do projektu rosetta i mam pytanie.

Czy można do tego projektu wykorzystać CUDA?

Jeśli tak, to jak?

 

Z tego co wiem, to na razie nie i raczej takich planów nie ma.

Jeśli czujesz, że marnujesz moce GPU to wskocz w Folding@home.

Sam liczę BOINC na CPU i F@H na GPU - HD4850 na jakieś 40% żeby nie wył po nocy ;) (ustawiasz 'CPU usage percent' w configure -> advanced)

Polecam Team number 276 (team name 'Poland'), klienta ściągasz z strony http://folding.stanford.edu/

Mając jednocześnie uruchomiony BOINC będziesz zapewne musiał w kliencie F@H ustawić 'Core priority' na 'Slightly higher' - również zakładka 'Advanced'.

Powodzenia

 

Pozdr :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez dzialam w BOINC (od niedawna) :) tylko w innym teamie ;) Czasami serwery nie odpowiadaja i wyslanie probek moze trwac od paru sekund do paru minut :) Na punkty sie troche czeka. Jak pewnie wiecie wyniki musza zostac porownane z kims kto obliczal ta sama probke, a potem to juz wedlug zasad wewnetrznych projektu.. najczesciej dostaje sie najmniejsza rzadana liczbe punktow ;] Napewno wyjatkiem jest Artificial Intelligence System, z tego co zaobserwowalem zawsze dostaje sie tam 75pkt za probke. (--;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwer Rosetty dalej chyba dead...

19:50

Już ruszył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włsnie dołączylem do Seti@Home :)

Oczywiscie team PcLabka :) Nick taki jak tutaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę Foldingiem się pobawiłem (team labowy nick taki sam). Szkoda że nie ma teamu w LHC@home, a dla seti już przestałem liczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...