Skocz do zawartości

Ranking


Popularna zawartość

Zawartość, która uzyskała najwyższe oceny od 12/01/23 uwzględniając wszystkie działy

 1. 10 punktów
  Ile razy jeszcze to zostanie wyciągnięte jako argument, który jest po prostu z tyłka? Tu albo w wątku o transformacji energetycznej sprawa była rozkładana na czynniki. Chodzi o bardzo stare elektrownie wiatrowe, których los został przesądzony już w momencie ich montażu, czyli bodajże 20 czy 30 lat temu założono, że zostaną zdemontowane by powiększyć obszar wydobycia węgla. Sprawa dotyczy kilku wiatraków z kilkunastu wtedy postawionych. Ponadto w zamian za każde 2 czy 3 demontowane musi powstać jeden nowoczesny, generujący 3 razy tyle energii, co jeden z tych starych. To tak mniej więcej, bo kolejny raz w detale nie chce mi się wchodzić. Ogólnie demontaż i zwiększenie obszaru wydobycia przewidziano już bardzo dawno, a stare wiatraki mają być zastąpione nowszymi, znacznie wydajniejszymi.
 2. 10 punktów
  Wstawaj samuraju, jest komp do sformatowania
 3. 10 punktów
  Proszę nie wspominać ani słowem o jakichkolwiek SMS w tej grze bo mną delikatnie mówiąc rzuca.
 4. 9 punktów
  Kartę do metra dostałem ale bonusowego auta za DLC dalej nie ma, oh well...
 5. 8 punktów
  Nie chcę mieć nowych kopalni, ani nowych hord górników, którym zawsze trzeba coś dopłacać, bo zawsze im mało, a uważają się za pępek świata. Chcę elektrowni atomowych oraz farm wiatrowych. Energetyki węglowej trochę warto mieć, korzystając z tego, że mamy własne zasoby paliwa, ale ogólnie taka energetyka to okropne zapóźnienie cywilizacyjne. Nie podoba mi się bycie zapóźnionym. Wolałbym aby udział energetyki węglowej sukcesywnie malal.
 6. 7 punktów
  A na mocy jakiego prawa miałby być aresztowany? Ani Arabia, ani Emiraty nie są członkiem Międzynarodowego Trybunału Karnego.
 7. 7 punktów
  Znając życie to pewnie u Ciebie treść smsa od Judy to "A próbowałeś ponownie przeinstalować grę"?
 8. 6 punktów
 9. 6 punktów
  @liquiniale Ty pierdzielisz jak potłuczony...bo inaczej tego skomentować się nie da 🤣
 10. 6 punktów
  Judy już mi smsy wysyłała, że nie może się doczekać kiedy next
 11. 6 punktów
  CP i Wiesiek to dwie zupełnie inne gry, łączy je jedynie to że robiło je to samo studio. To są zupełnie inne opowieści, zupełnie inne klimaty, totalnie inna rozgrywka i inny feeling. Osobiście też wolę Wieśka, bo bardziej go czuję - problemy wieśniaków, którzy niekiedy bardzo mi przypominali sąsiadów moich RIP dziadków o wiele bardziej mnie wkręcały niż problemy jakichś latynoskich gangusów. Do tego Wiesiek miał mimo wszystko o wiele więcej zapadających w pamięć questów na bardzo wysokim poziomie, a oba DLC to mistrzostwo świata - Serca pod względem fabuły, a Krew i Wino pod względem oferowanego contentu. Phantom Liberty było dobre i miało świetny finał, ale całościowo obok tamtych dwóch nawet nie stało.
 12. 6 punktów
 13. 6 punktów
  + zmiany w walce z bossami. edit: Podróżujcie metrem NCART - Przemierzajcie Night City z łatwością dzięki liniom metra Night City Area Rapid Transport. Przestańcie przejmować się korkami i podziwiajcie widoki dzięki 5 liniom metra zatrzymujących się na 19 stacjach. Usługa dostępna jedynie po otrzymaniu wiadomości tekstowej od NCART. Oj biedny @caleb59
 14. 5 punktów
  Rosja miała być zmielona na Ukrainie? Co Ty opowiadasz? Rosja miała zająć ten kraj w ciągu 2 tygodni. Mówili o tym praktycznie wszyscy eksperci od wojskowości. Dzięki swoim błędom tak się na szczęście nie stało. Nie stało się też dlatego, że Ukraina(jako państwo, które nie należy do NATO!!) dostała niebywałą pomoc, która już na luzie przekroczyła 100 mld zielonych(mówimy o samym wsparciu militarnym). Kurde, państwo, które nie jest członkiem paktu dostaje taką pomoc... pomyśl co by się stało z Rosjanami, którzy chcieliby wkroczyć na teren państwa, który jest członkiem sojuszu :D. Ogień piekielny to mało w porównaniu z tym, co spotkałoby tych ruskich żołdaków. Druga rzecz, chyba całkowicie nie śledzisz tego co dzieje się u naszych partnerów z NATO. Ogromne reformy swoich sił zbrojnych i jakieś niebotyczne sumy(np. Niemcy) przeznaczone na zmiany i zbrojenia. Nie wiem czemu plątasz Ukrainę w to wszystko, skoro ona 30 lat temu uznała, że nie będzie się pchała do tego paktu wojskowego, ani nie była zainteresowana członkostwem w UE. Może prześledź trochę historię... były momenty(i będą), gdzie uwaga USA będzie podzielona. Słyszałeś może o wojnie w Wietnamie? Było to w czasie zimnej wojny... nie było jakoś inwazji w tym czasie na RFN lub jakieś inne państwo sojuszu, bo USA prowadziły działania zbrojne na pełną skalę i kosztujące miliardy. Ostatnio może słyszałeś o wojnie w Iraku i w Afganistanie? Dziwne, że Rosja nie wykorzystała tego momentu ;). Argument totalnie z kosmosu, bo USA ciągle mają inne sprawy na głowie. Pomijam już to, że najważniejsi sojusznicy USA są w Europie :D. Dość istotne. Pomijam też twoje postrzeganie NATO, czyli dominacja jednego państwa, które panuje nad innymi. Tak to jednak nie wygląda ;). Trochę poczytaj, jak USA musiały prosić w wielu kwestiach innych graczy :D.
 15. 5 punktów
  A czego się spodziewałeś po tej zmanipulowanej bandy dzbanów? Typowa lemingoza tutaj panuje i nie piszę jako zwolennik pisu. Unia zakazała pomóc finansowo upadającej stoczni, a same teraz dotują prywatne firmy. Siemens Energy otrzyma 7,5 mld euro.Mówi się jeszcze o wsparciu przemysłu motoryzacyjnego. Przypominam, że Tuzk nawet nie wysilił się przy tym. https://www.money.pl/gospodarka/niemcy-biora-w-obrone-wiatraki-siemens-energy-otrzyma-7-5-mld-euro-6971134235843136a.html
 16. 5 punktów
  No, tak, tak, jasne xD W przypadku Nvidii - wszystko po prostu działa. W przypadku AMD - no, jak zwykle winny był użytkownik. Wystarczyło przecież TYLKO próbować wielokrotnego reinstalowania sterowników i szukać jakichś starych wersji upewniając się czy tam problem nie występuje. Robić reinstal systemu, próbować aktualizować bios, najlepiej też potestować na innym procku i innej płycie. Doszukiwać się przyczyny problemu w samych ustawieniach sterownika i wyłączać jakieś gówna, które są przez producenta domyślnie powłączane (xD) pokroju anti lagów, image sharpeningów itp. co równie dobrze może nic nie dać, bo autor wątku może zaraz tutaj wrócić i napisać, że po dłuższym czasie wszystko wróciło. No ale przecież wszystko śmiga bez problemów, kurrrła. Jak zwykle wylewają pomyje na amd, a tutaj przecież wszystko od buta śmiga idealnie Zawsze mnie rozwalają takie konkluzje w takich tematach jak ten.
 17. 5 punktów
  Szok i niedowierzanie, ze takie brednie wypisujesz Ronson. Nawet te "stare" wiatraki w bilansie eko miażdżą jakiekolwiek kopalnie i eksploatacje tego węgla, które u nas są na porządku dziennym. I nie mieszaj do tego polityków, bo jedni i drudzy są warci siebie, nie ma znaczenia z której strony. Artykuł, który przytoczyłeś jasno mówi, ze 85% tych starych wiatraków zostanie wykorzystana w nowych. Co nie jest w tym eko? Twoje obawy nie maja znaczenia, bo wykorzystujesz politykę aby zanegować technologiczne rozwiązanie, które ma zastąpić(nie bierz dosłownie) kopalnie/węgiel, gdzie to możliwe, bo jest miliardy lat świetlnych bardziej zgodne z naturą niż wspomniane kopalnie i zdecydowanie tańsze w eksploatacji.
 18. 5 punktów
  Napisałeś jeden wielki oksymoron. Także się zdecyduj, czy chcesz tani prąd, czy chcesz drogi
 19. 5 punktów
  Czyli w normie. Najpierw wylewane pomyje na amd, żale jakie to radeony nie są gówniane, a potem jak zwykle okazuje się, ze przyczyną problemów jest operator - syf w systemie, stary bios, brak aktualizacji itd.
 20. 5 punktów
  Uwierz mi że akurat to jest bardzo po polsku jak na niego jeszcze nie wrzucił trybu amerykańskiego naukowca 😎 jak się zagalopuje to panie
 21. 5 punktów
  Kto by się tam jakimś metrem zajmował :E Fajnie,że teraz można zabijać gangusów przy Never Fade Away 🤣
 22. 5 punktów
  @Reddzik A wcale,że nie - teraz czas na odpowiedź czy @caleb59 dostał bilet do metra
 23. 5 punktów
  Trzeba docenić jak rozwijają tytuł, mimo że już po wcześniejszych patchach ludzie generalnie byli zadowoleni. Jakby wydali grę w takim stanie i z taką zwartością na premierę pod koniec 2020r., to mogliby spokojnie rywalizować o tytuł gry roku na Game Awards 2021 (wówczas wygrało "It Takes Two"). Z drugiej strony nikt nie rodzi się profesorem. Przez ponad dekadę klepali Wiedźmina i przejście na nowy, całkowicie odmienny setting okazalo się trudniejsze niż ktokolwiek przypuszczał. Wyszedł elementarny brak doświadczenia. Pierwsze trójwymiarowe GTA to też nie był żaden szał, i dopiero z kolejnymi odsłonami Rockstar w pełni rozwinął swoje pomysły. Tutaj może być podobnie, jeżeli powstanie kolejny pełnoprawny Cyberpunk. Tylko nie wiem czy w takim wypadku przejscie na UE5 jest dobrym pomysłem, bo to oznacza zaprzepaszczenie wszystkich nabytych "w boju" doświadczeń z RedEngine. Przy tym gra stała się chyba największą platformą dla kolejnych technologicznych nowinek na rynku.
 24. 5 punktów
  A do mnie przyszedł dzisiaj taki zestaw, tom 4 w drodze.
 25. 5 punktów
  Czekam! xD Zmiany mocno na plus Niektóry chcieli metro.. to macie xD - kij tam,że 3 lata później = zawsze coś Z tego co widać metro przebija to z Deus Ex
 26. 5 punktów
 27. 4 punkty
 28. 4 punkty
  Bez znaczenia czy fiasko czy nie. Rok temu by go aresztowali i wsadzili do więzienia, a teraz sobie pojechał. Ludzie, a przynajmniej ja mają własne zdanie i nie czytają nagłówków. Polityką polską i międzynarodową interesuję się od 40 lat i mam wiedzę często większą niż nie jeden polityk Zresztą w liceum, jednym z najlepszych w Polsce wygrałem olimpiadę ogólnopolską z WOS, a na Wydziale Prawa i Administracji gdzie skończyłem prawo udzielałem się w dyskusyjnych klubach politycznych No ok. dość tego chwalenia Bo to za chwilę przyciągnie hejterów
 29. 4 punkty
  Co to w ogóle był za pomysł z czapy by kupować pada od Sony nie mając konsoli. Idealna kompatybilność to zawsze będzie Microsoft i ich Xboxowy kontroler, trochę mnie to denerwuje bo Sony po prostu nie chce wypuścić odpowiednich sterowników dla Windowsa i stąd te cyrki, które opisujecie.
 30. 4 punkty
 31. 4 punkty
  Po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw - Ogłaszam co następuje: Z dniem dzisiejszym tj. 07.12.2023 ankieta zostaje zamknięta i usunięta (W związku z wydaniem dodatku i aktualizacji 2.0/2.1) Ankieta jest mocno nieaktualna Jednocześnie zaznaczam,że w przypadku chęci stworzenia nowej ankiety z nowymi pytaniami - wnioski proszę kierować do moderatora @kadajo Z poważaniem Moderator nierotacyjny Zhao
 32. 4 punkty
  Szczęść borze vs Hołownia: https://streamin.me/v/1568d548
 33. 4 punkty
 34. 4 punkty
  A ja tam nie mam żadnej Iguany, jedyny jaszczur jaki może łazić po mojej chacie to Panam
 35. 4 punkty
  Sorry ale wolę naukę historii niż ślepą wiarę w NATO i sojusze. Z pozycji Polski to my nie powinniśmy nikomu ufać, a dajemy się robić wszystkim dookoła.
 36. 4 punkty
  To wysoki gotyk xD Jak już masz naprawione pliki windy, to możesz aktualnie próbować szukać rozwiązania problemu.
 37. 4 punkty
  Raz widzialem na spacerze, że się gryzły, ale spuszczone ze smyczy były i oba samce 🙂
 38. 4 punkty
  W 2077r. społeczeństwo jest BARDZO tolerancyjne ale też dziwne zarazem - latałem nago moją V po mieście, nikt nie zareagował, nawet żadne gangusy, nikt nie miał ochoty zaliczyć...
 39. 4 punkty
  Napisałeś, że robiło to samo studio - nie, większość odpowiedzialna za Wiedźmina 3 dawno odeszła, Cyberpunka 2077 robili inni ludzie, inne pokolenie z inną mentalnością + do tego masa innych podwykonawców zza granicy. Oczywiście zostały takie osoby jak Sasko, który robił questy do Wiedźmina ale on tam się już zalicza do starych weteranów, których zostało niewielu.
 40. 3 punkty
  Widać to wyraźnie prawie na każdym SS i filmiku jaki tu widziałem. Grafika wygląda jakby coś było nie tak z gamma, jest plaska i sprana. Ogólnie gra wygląda mocno średnio.
 41. 3 punkty
  Paaaaanie moja pierwsza sensowna karta do grania to była Creative Riva TNT 1 16MB, to byli czasy! Poza tym ja znam ten ból istnienia - sam kisłem na GTX 1070 oszałamiająco długi czas bo trafiła się po drodze krypto sraczka i ceny kart poleciały w kosmos, potem był Covid itp. tak więc rozumiem Twoje podejście ale mimo wszystko decydujesz się na zbyt niski segment wydajnościowy, powinieneś celować minimum w 4070 + DLSS by to miało sens na dłuższy czas - jednak żywotność 4060 nie będzie tak efektywnie długa jak 4070. Rozumiem, że w grę wchodzą pewnie koszty i to jest ta druga strona medalu, która i mnie hamuje przed wymianą 3070 bo teraz z kolei mamy inflację i jak to się mówi "tanio to już było". Dalej uważam, że 1440p do 4060 to za dużo no ale jeśli w grę wchodzi DLSS Balanced to też sporo zmienia.
 42. 3 punkty
  Ale bym kupił takiego pada..
 43. 3 punkty
  Nie bez atomu, podstawa powinien być atom a do tego dopiero OZE.
 44. 3 punkty
  Czy grawitacyjna czy mechaniczna nie ma różnicy, bo liczy się przepływ. Grawitacyjna ze szczelnie zamkniętymi oknami będzie miała minimalny ciąg, jeżeli jakikolwiek. Mechaniczna na pełnych obrotach zrobi przeciąg. Owszem, ciągi wsteczne mogą wystąpić przy zamkniętych oknach ale generalnie nie różni się to zbytnio od zwykłego wietrzenia (w kontekście wychładzania). Odczucia są inne, bo nie wieje przy oknie z kaloryferem. Niemniej jeżeli budynek jest nieogrzewany, to różnica temperatur będzie się wyrównywać i wentylacja grawitacyjna słabnąć, tak samo jak latem ma bardzo słaby ciąg. Inaczej to będzie wyglądać, jeżeli na kominach ma "turbiny" lub inne wspomagacze, wtedy przy wietrze będzie utrzymywany ciąg. Powtórzę się: Zdajesz sobie sprawę, że jeżeli to nie są osobne budynki, to w akcie notarialnym masz zapisany obowiązek dbania o części wspólne, a takową jest pewnie ta ściana. Można też odwrócić pytanie, dlaczego autor ma ogrzewać sąsiada, któremu nie chce się płacić za utrzymanie właściwej temperatury budynku? No sorry, to jest wspólna własność i obowiązki są po obu stronach ściany. Brak kasy na ogrzewanie nie jest żadną wymówką. Czy taki sam sentyment miałbyś jakby ktoś nie płacił za internet? Dostawca miałby świadczyć usługę za darmo, bo kogoś nie stać? Przecież nawet podstawowe media mogą zostać odcięte, jeżeli ktoś nie płaci za nie. O ociepleniu była mowa, że to w kwestii grzyba nic nie da. A pozew cywilny, to zabawa na wiele lat, zanim się rozstrzygnie, zanim zmusi się sąsiada do tego ocieplenia, to problemy już dawno wystąpią lub lokal zmieni właściciela.
 45. 3 punkty
  Mnie najbardziej rozwala to, że tego arugmentu używają najczęściej nieporadne lewary, które same incelami są. Dorośli miłośnicy klocków lego albo jakichś chińskich bajek wyzywają kogoś od incela xD Te tendencje widać tutaj i na wykopie też xD Największy hit to już próba wciskania tego JKM i jego zwolennikom. Chłop miał 3 żony i 8 dzieci. Faktycznie turbo incel i pewnie nienawidzi kobiet bo mu żadna nie dała xD
 46. 3 punkty
  Może i poświęcą, ale za to wyrazom oburzenia i zaniepokojenia pewnie nie będzie końca. Zawsze coś.
 47. 3 punkty
  To nie jest tak, że jakość obrazu uzyskanego dzięki RR zależy tylko od NVIDIA. Ma na to wpływ też jakość wejściowego, zaszumionego obrazu. Czym większy szum tym RR bardziej rozmywa. Na pewno widziałeś jak użycie ReSTIR wpływa na wygląd obrazu obliczanego z użyciem śledzenia promieni przy małej ilości próbek na piksel, bardzo zmniejsza zaszumienie. W wersji 2.1 poprawili śledzenie promieni, użyli ReSTIR GI. Ja robiłem porównanie 2.02 z 2.1 w kilku miejscach i zauważyłem, że oświetlenie jest inne, cienie też są bardziej wyraźne. Na obiektach odbijających się w kałużach również widać oświetlenie GI.
 48. 3 punkty
 49. 3 punkty
 50. 3 punkty
  @Zhao Tylko czy nasz kolega Caleb59 będzie mieć dostęp do metra? jak znów nie dostanie wiadomości, raz go wyrolowali w sprawie auta. "Usługa dostępna jedynie po otrzymaniu wiadomości tekstowej od NCART."
×
×
 • Dodaj nową pozycję...