Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

patrick1989

Niebieski Szatan :E

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co jest złego w 6100.

 

Na poczatku jak kupiłem auto zalałem Mobila 10W40 , pewnego dnia bagnet był suchy, po dolewce litra i kolejnym tys km znowu. Zadnej chmury, wycieku nic... Teraz juz trzeci raz zalałem 6100 i od wymiany do wymiany starcza mi to co zostało w bańce. Przebiegu mam 240 tys.

Z kolei znajomy ostatnio kupił angielke, która sie okazało paliła 1,5l/1000 , polecono nam Motula 4100 15w50 , zalał i spalanie spadło na tyle, że moze sie zmieści w bańce która została z wymiany ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15W50? To może od razu towot zastosujcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, to nie jest az takie geste, a pomogło , przynajmniej tymczasowo bo 2k na remont silnika sie z powietrza nie wezmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja leję Motula 8100 x-clean 5w40 do fiata, taki olej mi polecił sprzedawca w hurtowni. Na razie nie narzekam, bańka też starcza od wymiany do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to, że to zły olej, ale jest podobnie jak z Toyo - że nie ma lepszego oleju do Hondy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden 'hondziarz' nie twierdzi, że nie ma lepszego :lol2:

Po prostu to dobry wybór pod względem jakość/cena do jazdy na co dzień :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem doczynienia z wystarczającą ilością hondziarzy, żeby twierdzić inaczej ;) U kumpla w warsztacie można było przetopić opakowania po Motulu i zrobić parę desek rozdzielczych :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też leję motula, ale hundy nie mam sad.gif

A ja mam hunde i nie leje Motula (raz mi wlali 6100 to od razu płukanka i zalanie ponownie Shella 5w40).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Civic były wszelakie 10W40, łącznie z Kraftem lanym z beczki.

Największy poziom spalania oleju to i tak był poziom min (z poziomu max) po ~7500 km;

Gdzie ~3200-3500km zrobione w 7 dni na wakacjach więc auto lekko nie miało...

 

Za to Vectrą i Grande Punto w domu nadrabiamy zaległości, lany Motul :E

A że identyczne 5W40 to zakup 2x 5l baniak i starczyło na jedną zmianę w VC + dwie w Grande Punto;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15W-50, raz taką buteleczkę nabyłem parę lat temu zbrojąc się na upalanie na torze Fiata w Tychach. Patrząc z perspektywy czasu- nie mam pojęcia dla czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam do swojego B18 leję 5W30 od Valvo i silnik ma się dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego F18 (szkoda że Honda nie wypuściła silnika o oznaczeniu F16 :E ) leję różnie, 5W40, teraz 5W30 Liqui Moly i ma się znośnie. Motula 6100 za swojej kadencji nie widział, nie jestem hondiarzem :(

A co do picia - mój silnik ma b. mocną tendencję do zapiekania się pierścieni, przez co zużycie potrafi wzrastać do wartości niemal oplowskich :E. Mój póki co raczy się końcówką z baniaka na dolewkę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15W-50, raz taką buteleczkę nabyłem parę lat temu zbrojąc się na upalanie na torze Fiata w Tychach. Patrząc z perspektywy czasu- nie mam pojęcia dla czego.

koniecznie Motul 300V!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wygląda strasznie. Ta poprzednia jest dużo lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrick - teraz to już na bank wiadomo, że siłujesz się z tematem na każdy możliwy front bez koncepcji.

Dobrze, że próbujesz, ale ja na Twoim miejscu poobserwowałbym jak dany element leży na innych projektach tej samej budy i dopiero kupował.

Poprzednia lotka zdecydowanie była ładniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie patrzyłem i mi się podobało. Nawet na bardzo podobnym lakierze. Wrzucałem, ze strone-dwie temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda tak samo źle ;) No może u Ciebie jeszcze ciut gorzej bo jest gorsze zdjęcie, słabszy kard i nie ma fotoszopa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...