Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

r35p3c7

[Zamknięty]Nowy procek

Rekomendowane odpowiedzi

Config:

Zasilacz-Mars gaming 600W

Procesor-Pentium dual core E6300 2.80Ghz

Płyta-ASROCK G41C-GS

Karta-Geforce GTX 750Ti

 

Witam.Planuję wymienić procesor co widać zresztą po samym configu.Komputer stosuję tylko do grania.Części mam w miarę dobre tylko ten nieszczęsny procesor.Zwracam się o pomoc głównie dlatego ,że moja płyta ma wejście socket 775 i nie mam pomysłu co tam wsadzić o ile można wsadzić coś dobrego na tego socketa.Narazie nie mam zamiaru wymieniać płyty bo niedawno była wymieniana.Nie posiadam zbyt wysokiego budżetu więc maksymalnie na procesor mogę przeznaczyć 300zł/+50 jeżeli ma to dużo wpłynąć na wydajność.Myślałem na jakimś core 2 quadem.Doradźcie mi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno dokonałem zmiany z E5200 OC 3,52Ghz na Xeon E5450 (po fiku miku oczywiście - adapter itp) i wydajność Xeona na stocku powaliła mnie na kolana. Dla przykładu w GTA IV +20Fps i brak spadków.

W nic innego na razie nie grałem, ale odpalając też Shadow of Mordor również doświadczyłem dużo płynniejszej rozgrywki niż ówczesny pokaz slajdów.

 

Tak więc Xeon E5450 Rev E0 + Spartan Pro HE924 = ~250zł a wydajność tego Xeona po OC dorównuje QX9770, który potrafi kosztować kilka stów więcej.

 

Oczywiście z obecnymi SANDI BRIDŻAMI to się nie równa, ale pierwsze generacje i7 potrafi podgonić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zainwestować w płytke na 1150 i jakiś procek tylko, że to wyjdzie ok 600zł ale myślę, że to jest lepszy wybór, niż C2Q, ponieważ nie wykorzysta on 100% potencjału karty. A RAM masz na DDR3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać ,że chłodzenie już wcześniej kupowałem bo boxowe mi się zniszczyło.Właśnie dokładnie te co napisałeś.Czekam na inne propozycje.Napisałem ,że do 300zł/+50 więc sporo by mi zostało jeszcze skoro tylko 200zł wydatku.

 

Ram DDR2 tylko 4gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zainwestować w płytke na 1150 i jakiś procek tylko, że to wyjdzie ok 600zł ale myślę, że to jest lepszy wybór, niż C2Q, ponieważ nie wykorzysta on 100% potencjału karty. A RAM masz na DDR3?

A ty wykorzystujesz swoją kartę z E5200 :question: :question: :question:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać ,że chłodzenie już wcześniej kupowałem bo boxowe mi się zniszczyło.Właśnie dokładnie te co napisałeś.Czekam na inne propozycje.Napisałem ,że do 300zł/+50 więc sporo by mi zostało jeszcze skoro tylko 200zł wydatku.

 

Ram DDR2 tylko 4gb.

 

Jak masz chłodzenie, to E5450 dorwiesz nawet za 150zł jak wyczaisz okazję i nic lepszego za taką cene nie wymyślisz. Perfekcyjny stosunek cena/wydajność.

Ten Xeon nie będzie aż tak lipny, żeby "Ograniczyć", jak to niektórzy błędnie piszą, kartę graficzną.

Mało tego, żeby mieć coś wydajniejszego, to tylko i wyłącznie nowa platforma + Cpu + RAM, a to wykracza ponad Twój budżet kilkukrotnie.

 

http://www.cpubenchmark.net/cpu_lookup.php?cpu=Intel+Xeon+E5450+%40+3.00GHz

 

Wyprzedza sporo teoretycznie lepszych i nowszych układów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z niezgodnością z regulaminem wątek zostaje zamknięty i przeniesiony do Śmietnika. Proszę przeczytać Regulamin. Kolejne wypowiedzi wbrew regulaminowi będą karane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...