Skocz do zawartości
lycone

LTE - Orange, Play, Plus, Cyfrowy Polsat, T-Mobile - opinie, zapytania, problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko skąd wiesz z jakim pasmem/sektorem a nawet BTSem połączył się Iphone ?

Edytowane przez mattpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym stabilne 10 Mb/s po kablu niż się walić z LTE. LTE nadaje się w nocy, i w sumie tylko wtedy kiedy chcemy pobrać coś dużego. Mam ~50 Mb/s T-Mobile, i przez to że internet to istna sinusoida to słuchanie muzyki na YT + granie staje się niemożliwe, nawet QoS nie pomaga.

 

Mówię tutaj, że LTE ma ograniczenia które 5G powinno już przeskoczyć, czyli ilość użytkowników na BTSa jak również większą ilość ogólną użytkowników, Play ma najgorszy internet bo ma najwięcej użytkowników, ludzie narzekają na T-mobile bo przez ostatnie 2 lata tylko to jest polecane = więcej użytkowników, gorsze wyniki, proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to u mnie jakieś cuda nad cudami zwłaszcza w wakacje. Chrześniak z bratem nonstop YT, skype i grają w Lola, ja oglądam an TV w full HD YT i jeszcze inni przeglądają strony i nikt nie narzeka. Może na serio ten Asus jakies cudowny jest, ale nie wiem. Nie odbierajcie tego jako jakiejś kpiny czy dokuczenia komuś, ale naprawdę serio u mnie tak jest, a np. u sąsiada na B525 od T-Mobile przerywa internet tj. rozłącza, duży ping. Ale jak chytry to co ja poradze. Ja raz zainwestowałem i jestem mega zadowolony, a Huawei B528, który dostałem od T-Mobile przyda się w razie odpukać awarii Asusa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro t-mobile ma wew. ip, to odpada. wole juz sie uzerac z moja neostrada. chyba, ze mozna jakos wykupic zew. ip w t-mobile bedac klientem indywidualnym?

Edytowane przez daerragh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro t-mobile ma wew. ip, to odpada. wole juz sie uzerac z moja neostrada. chyba, ze mozna jakos wykupic zew. ip u nich bedac klientem indywidualnym?

Nie. Mój kolega ma neostradę po VDSL i tez ma prywatne IP więc nie wiem jak to teraz jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Mój kolega ma neostradę po VDSL i tez ma prywatne IP więc nie wiem jak to teraz jest.

 

Pytalem o t-mobile. Moj kolego ma zew. ip na neo vdsl, ja na adsl oczywiscie tez.

Edytowane przez daerragh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytalem o t-mobile. Moj kolego ma zew. ip na neo vdsl, ja na adsl oczywiscie tez.

Ja też nie rozumiem tej zabawy w prywatny IP u operatorów szczególnie przy usłudze tylko internetowej u mobilnych, tym bardziej, że zmienia się przy zmiennym i prywatny i publiczny, nie rozumiem tutaj oszczędności po stronie operatora przy IP prywatnym, ale widocznie za głupi jestem, a oni koniecznie chcą utrudniać ludziom życie, albo bardziej nas kontrolować niż im przepisy na to pozwalają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje możliwość zawarcia umowy na internet domowy LTE z możliwością zwrotu jeśli zasięg/prędkość będzie niezadowalająca?

 

Szukam internetu domowego lte ale nie wiem który dostawca będzie lepszy; o ile w ogóle będę miał zasięg na wiosce.

Okolice środy wielkopolskiej jakby co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T-mobile 14 dni, Plus też chyba ma na testy, na pewno wszystko znajdziesz na stronach operatorów. Tu masz mapę wejdź i sobie sprawdź jakie masz BTSY w okolicy i z jakimi pasmami. Testy internetu najlepiej w godzinach 19-23.

Edytowane przez mattpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T-mobile 14 dni, Plus też chyba ma na testy, na pewno wszystko znajdziesz na stronach operatorów. Tu masz mapę wejdź i sobie sprawdź jakie masz BTSY w okolicy i z jakimi pasmami. Testy internetu najlepiej w godzinach 19-23.

Skorzystałem z tej mapki szukając BTS Orange w Poznaniu i znalazłem tylko kilka w 1 dzielnicy. Czy Orange korzysta z BTS NetWorkS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Networks korzysta Orange i T-mobile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili jak wygląda to z internetami domowymi LTE ? Sporo osób pisało o nielimitowanym T-mobile ale widzę, że w ofercie są limity danych 100/200gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T-mobile niedawno zmieniło swoje oferty i już dla nowych klientów są limity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w Polsce I zakupilem dwie sim karty play I t Mobil. Mam maly problem Z predkoscia internetu. Play 25 a t Mobil ma tylko 15. Czy to normalne u siebie mialem w Verizon 130

 

TMobile

 

https://imgur.com/a/2Z0lfN2

Edytowane przez MaxForces

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre oferty T-M mają blokadę na tym poziomie, a Play nawet niżej. Ogólnie masz bardzo wysokie szybkości. Verizon nie wiem co to jest, może mają inne pasma, a ty sprzęt na te pasma (przynajmniej tak jest w Wikipedii). Spróbuj w środku nocy to się przekonasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wrzucić swoje wyniki internetu LTE Orange z modemem D-Link Archer MR-200.

 

Wyniki z testu :

 

Download : 37

Upload: 14

Ping 27

 

Test player.pl (do oglądania z internetu) : 0.3-1.1 mb gdzie minimum wymagane to 6 lub 25 (do 4k)

 

Dziwi mnie właśnie skąd taka słabość internetu w tym teście, skoro np internet LTE Play (w komórce S8) wczoraj odpalam i bez problemu oglądam mecz w dobrej jakości też na aplikacji TVP. Chodź on też różnie chodzi ale mogę z niego normalnie oglądać, a z domowego LTE Orange ani playery, ani ipla nie chcą chodzić (powód - słabość łącza).

 

Od razu napiszę, że na sieciach nie znam się kompletnie, dlatego opis taki niefachowy. Raczej nie wydaje mi się, że to problem sprzętu, a zasięgu mam 4-5 kreski (nigdy nie spada poniżej 4 na komputerze). Skoro są 4-5 kreski to raczej modem jest w dobrym miejscu (zresztą nadajnik sprawdzałem jest na moim osiedlu, bardzo niedaleko mnie).

 

Pozdrawiam Serdecznie może ktoś coś podpowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Archer to badziew bez agregacji pasm ale czemu ten test na player.pl pokazuje takie wyniki to nie wiem, zgłoś to Orange. Możesz też wsadzić do modemu np. kartę z Play i zobaczyć czy będzie różnica albo kup starter od Orange i wsadź do telefonu. Jak udostępnisz neta z telefonu na laptopa/pc to nie tnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, że słaby ten modem? Spróbuję jak z komórki działa domyślam się że tam pójdzie ;) bo tvp player idzie normalnie. Play miałem kiedyś, też z modemu i działał na pewno gorzej. Dzięki za pomoc zobaczymy jak z udostępnieniem ale napiszę do nich bo po to płacę żeby działał (tak to by wystarczył telefon jako router).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu zmieniam internet do domu raczej LTE po kablu mogę mieć tylko 10mb/s

Co do LTE to wybrać orange czy T-mobile ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co szybciej u Ciebie chodzi w godzinach 19-23. W ogóle wiesz jakie masz w okolicy BTSy ? Może masz bliżej np. Play, Plus i to ich internet jest wydajniejszy.

Edytowane przez mattpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po zmianie mr6400 na sXT LTE internet LTE z plusa, z wartości 10/3 skoczyłem na 50/40 i ping 35. Pytanie, mam teraz internet z Plusa , są jakieś oferty powyżej 100GB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T-mobile, Orange, Play (na forum Play pracownicy mają vouchery 50 zł za 200GB + B715 za 249 zł <-- można sprzedać za 500 zł, nadpłacić abonament i wychodzi 40 zł za 200 GB + na Play24 po wykorzystaniu możesz dobrać kolejne 100 GB za 20 zł i wychodzi 300 GB za 60 zł) na Plusie to chyba najtaniej 100 GB + 200GB w nocy wychodzi w Nau mobile (warunkiem możliwości korzystania z pakietu dodatkowego na noc 200 GB jest brak całkowitego wyczerpania pakietu podstawowego 100 GB w danym okresie rozliczeniowym). Według mnie obecnie najlepsza oferta to ta z Playa jeśli masz blisko ich BTS i osiągasz z niego dobre prędkości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jaki Internet NIELIMITOWANY (a nie tam jakieś pierdzielenie że nielimitowany a dadzą 45gb jak u plusa) który pociągnie na wsi? Najlepiej żeby była prędkość wysyłania 300mb/s a cena to nie wiem, do 50zł/mc (jeśli taki się znajdzie oczywiście)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...