Skocz do zawartości
lycone

LTE - Orange, Play, Plus, Cyfrowy Polsat, T-Mobile - opinie, zapytania, problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję stacjonarnego routera do lte, czy możecie polecić jakieś urządzenie w rozsądnym przedziale cena/jakość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek

Polecam Huawei B593.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tamtym miesiącu miałem ponad 70GB, w tym mam póki co 60GB. Fakt nie dobijam do magicznej 100, ale skoro ludzie mówią że problemy mają przy 20GB :E Ja mam podstawowego pakietu 20GB (umowa roczna, stąd mniejszy pakiet podstawowy). Net cały czas śmiga elegancko.

 

To dobrze, że tak mało danych używasz. Niestety Cyfrowy Polsat/Plus dla mnie odpadają. Maja najwyższe prędkości, ale do swobodnego korzystania zamiast internetu domowego potrzebuję minimum 300GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję stacjonarnego routera do lte, czy możecie polecić jakieś urządzenie w rozsądnym przedziale cena/jakość :)

 

Spójrz w moją sygnaturke jaką konfiguracje stworzyłem. Wychodiz okolo 350-360 zł. Polecony tu Huawei 400-500 zl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji dzisiejszej premiery Far Cry 4 trzeba dodać ponad 30GB do pobranych danych. Najpierw włączyłem ściąganie na domowej Neostradzie, ale po kilku procentach wyskoczył błąd i Uplay uruchomił się ponownie zaczynając ściąganie od początku. Stwierdziłem, że nie chce mi się pobierać wolnym 1.7 mB/s, więc podłączyłem Tab S do PC (służy mi jako modem LTE) i od razu pojawił się uśmiech na twarzy. Prędkość od 5.5 - 6.5 mB/s :) Procenty lecą 3x szybciej niż na Neostradzie 20 mb/s.

 

Far_Cry_4_1.jpg

 

Far_Cry_4_2.jpg

 

20141118_170052.jpg

Edytowane przez lycone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio coraz bardziej zastanawiam się nad tym LTE ze względu na beznadziejny internet w okolicy. Najlepsza oferta jest chyba z Play z tego co czytam i wobec tego mam kilka pytań:

1. Można gdzieś sprawdzić odległość od najbliższych nadajników? (Chyba, że ktoś posiada ten net w Poznaniu na Podolanach i może powiedzieć jak to tam działa)

2. Jak mniej więcej wygląda stabilność łącza i pingi w grach Multiplayer/MMO?

3. Może ktoś się orientuje czy te 25gb starczy na gry online + teamspeak + przeglądanie stron?

4. Żeby wziąć ten internet na próbę na 7 dni to podejrzewam, że trzeba podpisać jakąś umowę (i mieć stałe dochody żeby wgl podpisać)?

5. Ile kosztuje modem LTE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio coraz bardziej zastanawiam się nad tym LTE ze względu na beznadziejny internet w okolicy. Najlepsza oferta jest chyba z Play z tego co czytam i wobec tego mam kilka pytań:

1. Można gdzieś sprawdzić odległość od najbliższych nadajników? (Chyba, że ktoś posiada ten net w Poznaniu na Podolanach i może powiedzieć jak to tam działa)

2. Jak mniej więcej wygląda stabilność łącza i pingi w grach Multiplayer/MMO?

3. Może ktoś się orientuje czy te 25gb starczy na gry online + teamspeak + przeglądanie stron?

4. Żeby wziąć ten internet na próbę na 7 dni to podejrzewam, że trzeba podpisać jakąś umowę (i mieć stałe dochody żeby wgl podpisać)?

5. Ile kosztuje modem LTE?

 

3) Linit 25GB jest tylko w 2G i 3G. W 4G (HSPA+) i LTE ten limit się nie zużywa wogóle.

4) Tak podpisujesz normalnie umowe, jak zerwiesz do 7 dni potem musisz zapłacić aktywacje 29 zl jednorazowo. Nie pytają się o dochody.

5) Masz dwie opcje. Wziąśc 4G LTE Unlimited tylko SiM z promocją na zawsze za 49,99 zl bez urządzenia i kupić modem w ofercie na akrte za 199 zl jednorazowo lub wziąść wersję za 89,99 i modem za zlotówke. W obu opcjach na 6 miesiecy dostajesz rabat 20 zl. Zeby dostać rabat trzeba w terminie oplacac rachunki, zgodzić sie na przesylanie ofert na e-mail i faktura na e-mail.

1) Odległości nadajników nigdzie nie sprawdzisz. Masz smartfona z LTE, kupujesz startóke na karte, dołądujesz 30 zl, kodem aktywujesz LTE (tylko LTE) bez limitu na 30 dni od aktywacji. Na karcie musi byc minimum 30 zl i w telefonie jak bedziesz w zasiegu LTE sprawdzisz gdzie najlepszy masz zasieg, gdzie najlepoiej musi byc modem i speedtestem robisz testy, a potem decydujesz oddajesz w ciagu 7 dni czy zostawiasz ;) Nie mozesz sie spoznic nawet jedne dzien, nawet jak wypadnie niedziela, czy swieto. Jak swieto to dzien wczesniej trzeba zrezygnowac.

2) U mnie 18-25Mb/s. Pingi 18-35. Nie gram w gry online, ale chrzesniak gra w Minecrafta i jest przeszczesliwy zero zrywan, plynnie chodzi.

 

Pamiętaj jedno wszystkoz alezy od zasiegu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3) Ja patrzyłem na tą ofertę FORMUŁA 4G LTE UNLIMITED Tylko SIM za 29.99zł gdzie jest limit 25gb i to chyba też jest limit na LTE?

1) No i problem jest taki, że nie mam telefonu z LTE ;p Wg mapki niby jest zasięg ale jak wiadomo te mapki można sobie.....

5) A gdzie na tej ich stronie jest ta oferta z modemem za 199zł? Bo jakoś nie mogę znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5) http://www.play.pl/oferta/play-internet/internet-na-karte/starter-4glte-modem/

1) Oni maja dobre mapki u mnie dziala u brata tez wedlug mapki

3) Bo to jest podstawowa oferta internetu mobilnego do tego mozna wziąśc promocje "4G LTE Unlimited na zawsze" za dodatkowe 20 zl i w tym pierwsze 6 miesiecy rabat te 20 zl wspominiane przezemnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3) No właśnie dlatego zastanawiałem się czy starczy te 25gb czy jednak trzeba dopłacić te 20zł ;D

No ale dobra, dzięki za pomoc. Pewno wezmę te 7 dni na próbę i zobaczę jak to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3) No właśnie dlatego zastanawiałem się czy starczy te 25gb czy jednak trzeba dopłacić te 20zł ;D

No ale dobra, dzięki za pomoc. Pewno wezmę te 7 dni na próbę i zobaczę jak to działa.

 

Myśle, że trzeba doplacic ;) Przetestuj najpierw i jak przez 6 dni bedziesz zadowolony to zostaw bo konkurencja ma na zasadzie "wykorzystasz limit masz bez limitu" to jak dla mnie brzmi dziwnie i nie bede sie w takie pchal rzeczy bo albo nie ma limitu od zera, albo jakis jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, jakibyście mi polecili modem ?Zakupiłem router Asus RT-N10U i mam pytanko jaki modem LTE(intenet będzie w play bądź plus) mógłby z nim dobrze działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, jakibyście mi polecili modem ?Zakupiłem router Asus RT-N10U i mam pytanko jaki modem LTE(intenet będzie w play bądź plus) mógłby z nim dobrze działać?

 

Po pierwsze jest wątek przyklejony o LTE i tma nalezy pisac. Po drugie, żaden router Asusa nie jest przystosowany do pracy nba stale z modemami mobilnymi, zaden nie onsluguje LTE tylko 3G i 4G (HSPA+). Routery Asusa mają Multiwan, który służy do tego, że jesli WAN rj-45 nie dziala an chwile przelacza sie na modem mobilny, ale caly czas szuka polaczenia an RJ-45. Nie wiezysz, zadzown na infolinie techniczna asusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Poszukuję routera pod LTE Cyfrowego Polsatu. Obecnie mam ich router Edimax 6408n i stwierdzam, że ten router to dno. Nie da się go poprawnie skonfigurować. Gdy podłączę modem (Huawei E3276) bezpośrednio do PC czy też laptopa osiąga on prędkości 50-90mb/s (mam antenę do LTE - 4/5 kresek). Po kablu leci 40-60mb (i to też zależy jaki serwer się wybierze na speedtest by ookla bo w niektórych pokazuje poniżej 1mb/s - ja testuje na serwerach z łodzi bądź opola czy kluczborka) zaś po wifi 20mb. Próbowałem wszystkiego już z konfiguracjami i niestety przez wifi nie umie osiągnąć większej prędkości. Dodatkowo wiesza się on z 15 razy dziennie... Mam wgrane najnowsze oprogramowanie do niego tj. wersja 1.05f. Czy ktoś jest w stanie polecić mi jakiś inny router z obsługą LTE od CP? Bądź jest w stanie pomóc mi skonfigurować obecny poprawnie? Dodam, że pisałem z konsultantem Edimax'a zrobiłem jak kazał niestety nic to nie dało. Potem rozmawiałem z przedstawicielem Cyfrowego Polsatu i również mi nie pomógł.

 

 

PS. Zdecydowałem się na LTE ze względu na to iż w moim mieście brak jest dostawcy oferującego prędkość internetu większą niż 20mb.

 

PS2. Pokażcie mi router taki który chodzi do 300mb/s i do 1gb/s - mógłby to być router już na lata. Być może kiedyś przeniosę się do dużego miasta i tam wezme jaki internet +250mb.

Edytowane przez jimasek
Przeniosłem do odpowiedniego działu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jest podczepiony wątek o LTE, pisz tam.

Po drugie od siebie jeśli cena nie gra roli to Huawei B593-22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena jak najbardziej gra rolę. Nie dam aż takich pieniędzy na router. Myślałem nad 350-500zł. Czy router NetGear R6100 byłby okey?

 

Czy któryś z nich byłby okey? http://www.x-kom.pl/c/495-routery.html?sort=product_price&features%5B2166%5D%5B26203%5D=1&features%5B2166%5D%5B26202%5D=1&features%5B2169%5D%5B26286%5D=1&features%5B2169%5D%5B26213%5D=1&features%5B2169%5D%5B26409%5D=1

 

 

Lub czy taki D-link byłby okey? http://www.karen.pl/product/225302/Elektronika/Sprz%C4%99t_komputerowy/D_Link_DWR_116.html

Edytowane przez bojlas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jest podczepiony wątek o LTE, pisz tam.

Po drugie od siebie jeśli cena nie gra roli to Huawei B593-22

 

Zastanawiam się czy z nimi nie powalczyć i nie wybrać tego routera Huawei E5373 - co o nim sądzisz? lub też mogę powalczyć o ten, który mi poleciłeś Router Huawei B593s.

Edytowane przez bojlas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje nie pograzac sie w abonamenty, nawet w play. Duzo taniej i bezpieczniej jest kupic sobie modem (i ew router) uzywany i deo tego prepaid play lte bez limitu - transfery do 15/5 (w praktycze 4 do 20/20) i jak sie cos posypie to w kazdej chwili mozna szukac alternatywy. Abonament gwarantuje predkosc od 8kbps do 70Mbps, ja takowy wzialem i mialem mniejsza predkosc na prepaidzie w tej samej chwili na tym samym sprzecie - pomoc techniczna stwierdzila, ze speedtest klamie i na abo mialem max 17Mbps (to ten do 70Mbps), na prepaidzie 21 (ten ma miec limit 15) i ze jest wszystko ok. Nie wspomne, ze wieczorami abo i karta miewaly po 2-3Mbps.... Stracilem tylko 30zl za aktywacje, ale za prawie ta sama kase mam 2 modemy na multiwan spiete z wiekszym docelowym transferem i nawet wieksza predkoscia pojedynczego modemu... Oczywiscie wszystko zalezy od miejsca, ale Krakow niestety nie moze sie cieszyc sensowna predkoscia.

Orange podobno sie dobrze spisuje, ale maja podobne zapisy w regulaminie jak plus, wiec szanse na to ze odwala taki numer jak plus/cp sa oczywiscie duuuuze i tylko czekac az sie zostanie z drogim abonamentem konsumowanym przez jedna - dwie gry ze steam czy ps4...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam abonament z CP na LTE bez limitu - promocja smartdom czyli płacę 45zł. Gdyby nie denny ruter Edimaxa byłbym zadowolony. Niestety w mojej miejscowości jest tylko Orange i Netia i lokalny dostawca, który leci na łączach Neostrady a ceny ma kosmiczne w stosunku do prędkości. Maksymalnie oferuje mi do 30mb/7,5mb w cenie 95zł na miesiąć w umowie na 24 miesiące w technologi FTTH. Netia i Orange oferują mi maksymalnie 20mb/s i niestety ta oferta jest dla mnie niesatysfakcjonująca. Interesuje mnie prędkość min. 50mb/s a upload 15+. Gdyby było UPC brałbym w ciemno, a tak zostaje mi LTE.

 

Tutaj przykładowy speedtest po kablu http://www.speedtest.net/my-result/3931793052

post-499272-141676853077_thumb.jpg

Edytowane przez bojlas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena jak najbardziej gra rolę. Nie dam aż takich pieniędzy na router. Myślałem nad 350-500zł. Czy router NetGear R6100 byłby okey?

 

Czy któryś z nich byłby okey? http://www.x-kom.pl/...[2169][26409]=1

 

 

Lub czy taki D-link byłby okey? http://www.karen.pl/...nk_DWR_116.html

 

D-Link DWR-116 + Huawej 3272 maks w 400 zl powinienes sie wyrobic. Możesz kupic owy D-Link i wPLAY na karte owy modem za 200 zl. PLAY nie nakłąda simlokó więc wsadzisz karte sim jaka chcesz ;) Ja tak zrobilem i w niecale 350 zl sie zmiescilem 149 D-Link w Saturnie i 200 zl modem w PLAY na karte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D-Link DWR-116 + Huawej 3272 maks w 400 zl powinienes sie wyrobic. Możesz kupic owy D-Link i wPLAY na karte owy modem za 200 zl. PLAY nie nakłąda simlokó więc wsadzisz karte sim jaka chcesz ;) Ja tak zrobilem i w niecale 350 zl sie zmiescilem 149 D-Link w Saturnie i 200 zl modem w PLAY na karte.

 

 

Chcę zaznaczyć, że mam umowę podpisaną od lipca z Cyfrowym Polsatem dlatego nie interesuje mnie zakup playa ani routerów na stałe... Dla przekonania Was załączam zdj. posiadanego przeze mnie sprzętu aby ostatecznie wyjaśnić sprawę zakupu modemów i innych LTE z innych sieci.

post-499272-141677572982_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co am do rzeczy czy na sprzecie pisze PLAY, ORange czy Cyfrowy Polsay??

Jak modem, router nie ma simlocka na karty sim to mozna uzywac z jakim operatorem sie chce. Chyba, że ktos ma klapki an oczach i musi mu pisać Cyfrowy Polsat. To inna sprawa.

 

Po co ci te głupie komentarze w poście? Znowu prosisz się o blokadę? - jimasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co am do rzeczy czy na sprzecie pisze PLAY, ORange czy Cyfrowy Polsay??

Jak modem, router nie ma simlocka na karty sim to mozna uzywac z jakim operatorem sie chce. Chyba, że ktos ma klapki an oczach i musi mu pisać Cyfrowy Polsat. To inna sprawa.

 

Po co ci te głupie komentarze w poście? Znowu prosisz się o blokadę? - jimasek

 

 

To Cię miało tylko uświadomić o tym, że już mam umowę podpisaną i kupowanie modemu - routera + prepaida nie ma sensu... Uwierz mi rybka mi co piszę na takim modemie czy routerze. Jedynie czego nie trawię to gdy na telefonach są loga operatorów sieci komórkowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP

 

To co ci doradzic bo wiedze, że masz router na zdjeciu i modem??

 

Jeszcze mam pytanie: zakup[iłem LG G3 i on w Orange pokazuje przy polaczeniuz internetem mobilnym czy to LTE czy HSPAP IPv6, a IPv4 to 192.0.0.4 Czyzby Orange przechodizlo na IPv6 takze w mobilnym oprocz neostrady, na której to testowali??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...