Skocz do zawartości
lycone

LTE - Orange, Play, Plus, Cyfrowy Polsat, T-Mobile - opinie, zapytania, problemy

Rekomendowane odpowiedzi

orange za rejestrację w salonie z podaniem adresu i zgodą na marketing na tel. daje 100GB na 30 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nD6cl3N.png

 

Nie znam się zupełnie, aktualnie mam internet LTE z orange i na telefonie łapie mi po 60mb/s, na routerze po 30mb/s, ale mam denny limit.

Czy jak się przeniosę do T-Mobile na internet bez rzekomego limitu prędkość mi zostanie czy nie ma szans? Mieszkam w czerwonej kropce.

+Szukałem opinii na internecie o T-mobile i są naprawdę różne, możecie mi co nieco powiedzieć?

 

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz router? Kup starter t-mobile i przetestuj albo weź na 14-dniowe testy umowę z routerem huawei b525.

Telefon, jeśli to wyższy model, może agregować dwa pasma, stąd większe prędkości - nadajnik obsługuje LTE 800 i 1800 MHz - tak samo w orange, jak i t-mobile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Jeżeli ktoś boi się wchodzić w abonament t-mobile to polecam karty RedbullMobile (te stare) które sa dostepne na allegro. Ja jak zasile za 50zł to mam przez 3 miesiące internet! Z lejkami jest różnie ale napewno duużo lepiej niż w innych taryfach. Np w maju zużyłem 360gb i nie miałem lejka.. W kwietniu miałem lejek po 200gb, a w marcu po 150gb :)

 

Dlatego polecam. 50zł i 3 miesiące spokojnego mobilnego internetu. Oczywiście jak się skończy miesiąc to LTE trzeba aktywować z poziomu konta play24 ale to nie problem :). Można też zasilić za 30zł ale wtedy musimy to robić co miesiąc.. Więc lepiej już 50zł :)

 

Myślę o dwóch kolejnych kartach Redbull..

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol_G

Jakaś przyzwoita antena LTE do T-mobile domowego?

Najchętniej wewnętrzna i nie za droga, nadajnik mam jakieś 2 km ode mnie więc sygnał nie jest zły tylko niestabilny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol_G

Pasmo 1800, ale nie wykluczam że czasami łapie 800.

 

2118837.jpg

Edytowane przez Karol_G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słaby sygnał. Na to pasmo sprawdza się dualny panel, np. od cybertecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka, ktoś się orientuje, gdzie można dostać duży pakiet neta na start? Mundial się zaczął to by się coś przydało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w orange na kartę masz 100GB na 30 dni za podanie adresu i zgody marketingowe - zarejestrujnumer.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Lejek:

Wiele osób żali się na lejki, czyli obniżenie prędkości po pobraniu/wysłaniu jakieś ilości danych w "nielimitowanym" pakiecie LTE w Cyfrowym Polsacie/Plusie. U mnie póki co nic takiego nie nastało, a pobrałem ponad 100 GB danych. Zobaczymy co będzie dalej. (Jest jakiś sposób aby w Orange sprawdzić sumę zużytych danych, a nie pojedynczych połączeń?)

 

Lte.png

 

 

Jeżeli o to chodzi mój kuzyn posiada internet LTE z play od 2 lat. Z tym limitem danych jest tak że po wykorzystaniu danej liczby przedziału pakietu ( standardowo jest to 100GB, ale w zależności od operatora) prędkość wysyłania jak i pobierania spada do 1Mb/s. Dane z tego co się orientuję można dokupić. Taki jest ten ,,Nielimitowany internet", może masz jakiś wyższy próg wykorzystania danych.Jak dla mnie ten internet to syf bo 100GB to jest kilka aktualizacji gier (szczególnie jak masz rodzeństwo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam neta z CP 50gb+pakiet nocny i niby styka za 35zł. bo mam jeszcze u nich TV

 

Jako iż wkurza mnie ich się ciągłe przedkładanie kart do multiroom planuję za 4 miesiące rozstać się z nimi bo kończy mi się umowa a mam CP od 10lat

 

LTE T-mobile domowy jest rzeczywiście taki dobry że go śmiało można brać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam neta z CP 50gb+pakiet nocny i niby styka za 35zł. bo mam jeszcze u nich TV

 

Jako iż wkurza mnie ich się ciągłe przedkładanie kart do multiroom planuję za 4 miesiące rozstać się z nimi bo kończy mi się umowa a mam CP od 10lat

 

LTE T-mobile domowy jest rzeczywiście taki dobry że go śmiało można brać?

 

Mam domowy t-mobile od wprowadzenia oferty i nie narzekam. Dogrzebałem się info, że lejek 16kbps aktywuje się jak zwlekasz ponad miesiąc z opłatą faktury :lol2:. U siebie średnio miesięcznie robię 180-290 GB w zależności jak luba męczy seriale i czy coś w danym miesiącu się zasysa na steam większego.

 

Poza faktem że w mojej okolicy coś ostatnio robią na bts'ach i miałem drobne problemy, tak wszystko jest w porządku, nawet jak na miasteczko stricte turystyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup starter na kartę t-mobile i sprawdź w telefonie lub włóż do routera z cp.

Ewentualnie podpisz umowę z t-mobile biorąc router b525 w zestawie i testuj przez 14 dni.

Nadajniki sprawdź na stronie beta.btsearch.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LTE T-mobile domowy jest rzeczywiście taki dobry że go śmiało można brać?
Jak działa masz w setkach wątków, np.:

-tu ogólnie: http://forum.pclab.pl/topic/1249204-jak-zwi%C4%99kszy%C4%87ustabilizowa%C4%87-pr%C4%99dko%C5%9B%C4%87-internetu-domowego-z-tmobile-LTE/

-a tu z dziś: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3386826.html#17300532

 

To typowe dla wszystkich operatorów:

-na początku dobrze (o ile ktoś zrobił testy), a potem coraz gorzej

-osoba myśli, że jest jedyną w okolicy i nikt na taki pomysł nie wpadnie

-fora są zdominowane przez spammerów kłamiących o wysokich szybkościach (pisze i robi taki ogromne ilość speedtestów, a gdy mu szybkość spada to milknie na wieki i pozostaje po nim średnia 50 Mb/s)

-średnie są drastycznie zawyżone przez noce itp. i spammerów, realia pokazuje test Netflixa gdzie ok. połowy łącz nie wyrabia z szybkościami rzędu 4 Mb/s.

 

Ale skoro masz Polsat to nie masz wyboru, rezygnując z promocji SmartDom będzie drogo, ma to sens tylko gdy obecnie chodzi super, jeśli nie to trzeba testować innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak działa masz w setkach wątków, np.:

-tu ogólnie: http://forum.pclab.pl/topic/1249204-jak-zwi%C4%99kszy%C4%87ustabilizowa%C4%87-pr%C4%99dko%C5%9B%C4%87-internetu-domowego-z-tmobile-LTE/

-a tu z dziś: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3386826.html#17300532

 

To typowe dla wszystkich operatorów:

-na początku dobrze (o ile ktoś zrobił testy), a potem coraz gorzej

-osoba myśli, że jest jedyną w okolicy i nikt na taki pomysł nie wpadnie

-fora są zdominowane przez spammerów kłamiących o wysokich szybkościach (pisze i robi taki ogromne ilość speedtestów, a gdy mu szybkość spada to milknie na wieki i pozostaje po nim średnia 50 Mb/s)

-średnie są drastycznie zawyżone przez noce itp. i spammerów, realia pokazuje test Netflixa gdzie ok. połowy łącz nie wyrabia z szybkościami rzędu 4 Mb/s.

 

Ale skoro masz Polsat to nie masz wyboru, rezygnując z promocji SmartDom będzie drogo, ma to sens tylko gdy obecnie chodzi super, jeśli nie to trzeba testować innych.

 

Chodzi dobrze ale ten multiroom i przekładanie kart jest uciążliwe i nie zmieni się to :kwasny:

 

Najlepiej w moim przypadku jakby była tv+internet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając ostatnio internet natknąłem się na tego typu stronkę od orange

https://oferty.orange.pl/internet/

 

7ef19649569fb4d4gen.jpg

 

Teraz Orange pozwala Ci stać się współtwórcą rozbudowy

Światłowodu w Polsce.

Zmobilizuj swoich sąsiadów!

Możesz przyspieszyć instalację

Orange Światłowodu w Twojej okolicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczą potencjalne zyski i mamy prosty warunek:

If (zwróci się koszt ciągnięcia światłodruta)

Ciągniemy druta

Else

Ciągnijcie nam druta płacąc za gówniane vdsl 8mbps 6 dych.

 

:lol2:

Edytowane przez Drzemor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczą potencjalne zyski i mamy prosty warunek:

If (zwróci się koszt ciągnięcia światłodruta)

Ciągniemy druta

Else

Ciągnijcie nam druta płacąc za gówniane vdsl 8mbps 6 dych.

 

:lol2:

można się cieszyć jeżeli dostaniesz vdsla od orange, u siebie na wsi mamy jeszcze adsla do 10mb, który chodzi: 10min działa ok, 5 min lagi przerwy ściny i tak w kółeczko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wsi? U mnie w centrum Wrocławia jedyne co oferują po kablu z Orange, to "do 20 Mbit/s" z czego działa około 10 i to wszystko po "super nowoczesnej" technologii ADSL2+, bo na centrali nawet VDSL-a nie ma, a same kable, to chyba jeszcze poprzedni ustrój pamiętają. I mieszkając w centrum Wrocławia w domu korzystam z internetu LTE, bo nic lepszego nie ma. Po kablu oprócz Orange jest jeszcze tylko Netia, która operuje na tych samych, starych drutach. :E

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wsi? U mnie w centrum Wrocławia jedyne co oferują po kablu z Orange, to "do 20 Mbit/s" z czego działa około 10 i to wszystko po "super nowoczesnej" technologii ADSL2+, bo na centrali nawet VDSL-a nie ma, a same kable, to chyba jeszcze poprzedni ustrój pamiętają. I mieszkając w centrum Wrocławia w domu korzystam z internetu LTE, bo nic lepszego nie ma. Po kablu oprócz Orange jest jeszcze tylko Netia, która operuje na tych samych, starych drutach. :E

W centrum Wrocławia??? to słabiutko widać ze u mnie w Raszynie jest luksus max 720 mbit w ofercie od lokalnego operatora i jeszcze mailem takiego farta ze na przeciwko mnie wybudowali przedszkole :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W centrum Wrocławia??? to słabiutko widać ze u mnie w Raszynie jest luksus max 720 mbit w ofercie od lokalnego operatora i jeszcze mailem takiego farta ze na przeciwko mnie wybudowali przedszkole :D.

 

Farta w jakim sensie? Poprowadza do nich gbit full duplex do ktorego sie wepniesz? Bo innych ewentualnych plusow nie widze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Proszę o poradę.

Potrzebuję kupić router z modemem lte - stacjonarne ustrojstwo w jednej obudowie. Wyprowadziłem się na wieś i aktualnie lte to dla mnie jedyna opcja, aby korzystać z netu. Fundusze? Nie mam pojęcia. Zleży mi jednak na tym, aby ustrojstwo nie miało problemu z zasięgiem lte. WiFi też ważna sprawa, co by dobrze siało. Z drugiej strony nie chcę za bardzo szastać kasiorą. W 400 pln zmieszczę się? Im taniej, przy spełnieniu określonych wymagań, tym lepiej.

 

Net najprawdopodobniej będzie z Orandża. Ma u mnie najlepszy zasięg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak w takich przypadkach sprawdza się net satelitarny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Satelitarny się... nie sprawdzi. Ping rzędu kilkuset milisekund, limity, prędkość zależna od pogody + cena...

Edytowane przez DillGang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...