Skocz do zawartości
lycone

LTE - Orange, Play, Plus, Cyfrowy Polsat, T-Mobile - opinie, zapytania, problemy

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

Ale skoro masz Polsat to nie masz wyboru, rezygnując z promocji SmartDom będzie drogo, ma to sens tylko gdy obecnie chodzi super, jeśli nie to trzeba testować innych.

Mam wybór i nie jestem uwiązany bo mogę nie przedłużać umowy na neta

 

Jednak Tv od nich została pomimo wszystko ale z netem się waham bo jeśli jest wszytko ok.to np.pobieranie dużych danych to tylko w pakiecie 200gb.nocnym w godz.1-8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w Aero2 i jestem zadowolona :) Limit mi wystarcza na moje użytkowanie i cena też jest ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Orange w ofercie dla firm za ok. 60 zł brutto jest 999 GB i 60 GB poza domem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zależy jaką prędkość?,ja testuje Redbull Mobile rano mam 180mb/s a na wieczór jak Bts jest obciążony mam koło 25mb/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, szybkie pytanie: http://www.t-mobile.pl/internet-mobilny/cat10032.chtml

Wybierając pakiet Max z brakiem limitu objętości danych rzeczywiście nie będzie jakiegoś lejka po jakimś czasie?

http://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/documents/doc_00008/D_007_0016555.pdf

Tutaj teoretycznie tak jest napisane, ale chcemy mieć pewność. Z góry dzięki za odpowiedź ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4. ULGA. ROSZCZENIE OPERATORA. INNE POSTANOWIENIA

 

4.4. W przypadku Abonenta naruszającego lub zagrażającego integralności Usług Telekomunikacyjnych, Sieci lub przekazu, Operator zastrzega sobie prawo do ograniczenia prędkości transmisji danych w taki sposób, że nie będzie ona wyższa niż 16 kBit/sek. Od kolejnego Cyklu Rozliczeniowego ograniczenie to zostanie zniesione. Może być ono ponownie wprowadzane przez Operatora w przypadku wystąpienia przesłanki wskazanej w pierwszym zdaniu niniejszego punktu. Postanowienia zdań poprzednich nie wyłączają "

Edytowane przez gaaazzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4. ULGA. ROSZCZENIE OPERATORA. INNE POSTANOWIENIA

 

4.4. W przypadku Abonenta naruszającego lub zagrażającego integralności Usług Telekomunikacyjnych, Sieci lub przekazu, Operator zastrzega sobie prawo do ograniczenia prędkości transmisji danych w taki sposób, że nie będzie ona wyższa niż 16 kBit/sek. Od kolejnego Cyklu Rozliczeniowego ograniczenie to zostanie zniesione. Może być ono ponownie wprowadzane przez Operatora w przypadku wystąpienia przesłanki wskazanej w pierwszym zdaniu niniejszego punktu. Postanowienia zdań poprzednich nie wyłączają "

 

No tylko zastanawiam się co to znaczy, powiedzmy, że raz na parę dni będę potrzebował ściągnąć 5GB, a czasem grę, która ma 50GB, ale nie jakoś non stop czy coś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że lejek jest. Ale załapać się na niego bardzo trudno, bo nie sposób zagrażać integralności sieci. Nawet najgłupszy maniak na "moich" nadajnikach nie da rady przekroczyć 10% ich "mocy". Da się to zrobić tylko na nadajnikach pustych (i tam można mieć lejek techniczny w Orange).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że lejek jest. Ale załapać się na niego bardzo trudno, bo nie sposób zagrażać integralności sieci. Nawet najgłupszy maniak na "moich" nadajnikach nie da rady przekroczyć 10% ich "mocy". Da się to zrobić tylko na nadajnikach pustych (i tam można mieć lejek techniczny w Orange).

 

Czyli warto zainteresować się tą ofertą? TMobile Domowy LTE 60Mb/s testowałem we Wrocławiu na B525s i 60Mb miałem praktycznie cały czas. Teraz chciałem wziąć rodzicom w mniejszym mieście LTE 60Mb/s lecz zastanawiam się właśnie czy oferta MAX nie jest lepsza. Zależy mi na ofercie typowo bez limitów danych. Rok temu szybko przyniosłem do nich ten router z 60Mb/s to wyciągało około 30. Ostatnio wziąłem moim dziadkom mieszkającym niedaleko od rodziców Domowy 20Mb/s i na routerze B528 mają 4/5 kresek LTE+ i cały czas 20Mb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli warto zainteresować się tą ofertą? TMobile Domowy LTE 60Mb/s testowałem we Wrocławiu na B525s i 60Mb miałem praktycznie cały czas. Teraz chciałem wziąć rodzicom w mniejszym mieście LTE 60Mb/s lecz zastanawiam się właśnie czy oferta MAX nie jest lepsza. Zależy mi na ofercie typowo bez limitów danych. Rok temu szybko przyniosłem do nich ten router z 60Mb/s to wyciągało około 30. Ostatnio wziąłem moim dziadkom mieszkającym niedaleko od rodziców Domowy 20Mb/s i na routerze B528 mają 4/5 kresek LTE+ i cały czas 20Mb.

Ile czasu testowałeś lte?nawet wieczorami masz 60mb/s jak bts-y są zapchane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzcie co kupiłem w kiosku

 

9iOt92x.jpg

 

Po zarejestrowaniu karty wracam do domu otwieram i mam coś takiego , zamiast 7gb dostaje 2gb

 

nKVFB81.jpg

 

sprytnie to wymyślili trzeba przyznać :luxhello:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile czasu testowałeś lte?nawet wieczorami masz 60mb/s jak bts-y są zapchane?

 

Miesiąc praktycznie codziennie po kilka godzin o różnych porach w bloku na Gajowej. Kolega obok Politechniki Wrocławskiej ma do dziś i też przez większość czasu wyciąga te 50-60 mb/s, pingi niskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio testowałem T-Mobile u siebie (też Wrocław), to wyciągało 5-10 Mbit/s, w nocy maks 30 na agregacji pasm 1800 i 2600 MHz. Pasma 2100 MHz mój router nie agreguje, ale jak wymusiłem działanie na pojedynczym paśmie 2100 MHz, to leciało raptem 2-3 Mbit/s, więc słabiutko. No ale w innym miejscu może być inaczej, więc trzeba testować indywidualnie tam gdzie masz zamiar z tego korzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio testowałem T-Mobile u siebie (też Wrocław), to wyciągało 5-10 Mbit/s, w nocy maks 30 na agregacji pasm 1800 i 2600 MHz. Pasma 2100 MHz mój router nie agreguje, ale jak wymusiłem działanie na pojedynczym paśmie 2100 MHz, to leciało raptem 2-3 Mbit/s, więc słabiutko. No ale w innym miejscu może być inaczej, więc trzeba testować indywidualnie tam gdzie masz zamiar z tego korzystać.

Masz do 20Mb/s czy do 60Mb/s ? Co masz za router, że 2100 nie agreguje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pytanie do użytkowników lte od Orange. Czy ma ktoś info i może nimi podzielić się nt. oferty na net mobilny dla małych firm. Interesuje mnie oferta 999gb za 51 +vat/mies. Warto/nie warto? Ogólnie jak to lata, czy są lejki.

 

Nadajnik mam jakieś 2400m w linii prostej bez przeszkód po drodze. Mam też modem Huawei b715. Czy on mi wystarczy, czy brać do tego jeszcze jakieś ustrojstwo od Orange (wolałbym nie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pytanie do użytkowników lte od Orange. Czy ma ktoś info i może nimi podzielić się nt. oferty na net mobilny dla małych firm. Interesuje mnie oferta 999gb za 51 +vat/mies. Warto/nie warto? Ogólnie jak to lata, czy są lejki.

 

Nadajnik mam jakieś 2400m w linii prostej bez przeszkód po drodze. Mam też modem Huawei b715. Czy on mi wystarczy, czy brać do tego jeszcze jakieś ustrojstwo od Orange (wolałbym nie).

Nie rozumiem po co brać przy ofercie T-Mobile bez limitu danych z prędkością do 60Mb/s za 80 zł plus Vat. Bo taniej? Nadajnik pewnie ten sam będziesz miał co dla Orange :)

 

EDIT:

 

Jeżeli pytasz o to co na zrzucie poniżej to pamiętaj, że w Orange masz tzw Strefę biurową lub dla prywatnych Strefę Domową. Mnie to wkurzało na maksa bo tylko do 500 metró∑ od wyznaczonej strefy masz ten cały duży pakiet, pojedziesz gdzieś lub w samochodzie no to trzeba zmieniać tą strefe co kosztuje. Po wykorzystaniu 999GB zalnia do 1Mb/s.

 

Ja mam na firmę w T-Mobile nie dawno wziołem Magenta biznes z iPhonem 7. Za 60 zł netto masz bez limitu internet. Tak to pokazuje w iBOA

 

Zrzuty:

 

Zrzut_ekranu_2018-09-26_o_23.45.14.png

 

Zrzut_ekranu_2018-09-26_o_23.52.46.png

Edytowane przez Kłapouchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T-Mobile nie ma u mnie zasięgu.

 

Podobnie Plus.

Bida aż piszczy.

 

Strefa to nie problem. Net będzie używany jako substytut kabla. Po prostu lte póki co to u mnie jedyna alternetywa, ewentualnie kapryśna radiówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś na BTSearch czy nadajnik oznaczony na pomarańczowo - Orange - jak klikniesz szczegóły nie pisze, że dzieli się z T-Mobile? U mnie tak jest.

 

http://beta.btsearch.pl/bts/

 

 

Poniżej zrzut u mnie, zwróć uwagę na ul. Piasecka 22, jeden maszt Orange i z niego nadaje T-Mobile i Orange.

 

Zrzut_ekranu_2018-09-27_o_15.58.12.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, sprawdzałem. Jest. Tyle, że w praktyce, jak jest u mnie ktoś z telefonem w Orange, to przesył, jaki osiąga nie spada - bez względu na porę -poniżej 30Mb. T-Mobile z rzadka osiąga nawet szalone 8Mb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pokój o szerokości 4,5-5 metrów jak postawię router od stronu północej pokoju to łapie 2-3 kreskiz. dalszego nadajnika, jak od południowo zachodniej to z tego co widze go z okna i co pokazałem na zrzucie. Nadajnik jest wtedy ten z tej Piaseckiej pod dużym kątem do routera. Jakieś znaczenie to musi mieć. Duży wpływ na transfer ma ustawienie routera i parametry sygnału. Głównie RSRP czym mniejszy tym lepszy. Ja mając od strony południowy-zachód mam 62-66dB ten parametr jak postawie od północny zachód odrazu skacze 102-110 dB. Transfer odrazu poniżej 10 moze z 12Mb/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kombinowałem z lokalizacją tak telefonów, jak i modemów. Niestety, Orange zawsze wygrywał nigdy nie schodząc poniżej 30 Mb.

 

Mniejsza jednak o konkurowanie z innymi sieciami. Ktoś coś nt. pytań z mojego pierwszego postu nt. lte z Orange?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza jednak o konkurowanie z innymi sieciami. Ktoś coś nt. pytań z mojego pierwszego postu nt. lte z Orange?

2 lata miałem na firmę z Orange to samoz. limitem 500GB i nigdy nie przekroczyłem, aczkolwiek zdarzało się dochodzić do 200-400GB i żadnego lejka. Na pewno robi to automat widząc np. 500GB czy teraz 999GB i wtedy, albo +1GB robi lejka na 1Mb/s. Dlatego ja mając pół roku od brata T-Mobile bez limitu do 60Mb/s i przetestowaniu, że super chodzi przeszedłem do T-Mobile bo myślenie o lejkach boli mnie, a ja wolę 10-20 zł dołożyć i korzystać na ludzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie niestety się przeprowadzam w inne miejsce Warszawy, niestety nie będę miał dostępu do internetu swiatłowodowego i jestem zmuszony na LTE

 

(WARSZAWA WŁOCHY)

 

 

jaki internet polecacie- na rok tylko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warszawa nie ma 1 nadajnika w odległości 5-10 km. Nie chce mi się sprawdzać, ale pewnie masz ze 20 nadajników w okolicy do 2 km.

 

Testy robi się w konkretnej lokalizacji, to co u innych bez znaczenia. Więc nawet jeśli podasz adres z numerem mieszkania to będzie za mało, ot ktoś obejrzy nadajniki. A i tak nie będziesz wiedział co wybrać, w danej lokalizacji nawet Polsat może być najlepszy. Średnie prędkości to ściema (1+100):2=50.5 itp. Zwykle należy przetestować T-Mobile i Play, ale Orange i Plus też mogą wygrać. Typowe prędkości wieczorami 1-5 Mb/s (średnie skrajnie zawyżone przez tych z najszybszymi łączami). Testy należy robić wieczorami i to przez kilka.

 

A jeśli będziesz mieszkał w bloku to wtedy jakaś kablówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie zależy mi umowie na rok bo wynajmuję

 

Myślę coś bo w rodzinie mam telewizję i może posępne internet i taniej będzie przez to

 

Tylko 45 GB a później???

 

Plus/cyfrowy Polsat

Edytowane przez fabiax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...