Skocz do zawartości
lycone

LTE - Orange, Play, Plus, Cyfrowy Polsat, T-Mobile - opinie, zapytania, problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Mam internet od T-Mobile bez limitu 20Mb/s na pozbycie bo zakładam światłowód.

Bez limitu znaczy bez tak zwanego Lejka. To jest stara oferta której już nie ma.

https://spidersweb.pl/2019/09/t-mobile-internet-domowy-limit.html

Jest to oferta stacjonarna, ale można korzystać jak mobilnie. 

Edytowane przez santaclous

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.04.2021 o 02:04, santaclous napisał:

Hej.

Mam internet od T-Mobile bez limitu 20Mb/s na pozbycie bo zakładam światłowód.

Bez limitu znaczy bez tak zwanego Lejka. To jest stara oferta której już nie ma.

https://spidersweb.pl/2019/09/t-mobile-internet-domowy-limit.html

Jest to oferta stacjonarna, ale można korzystać jak mobilnie. 

Prędkość nadal możesz zwiększyć do 60? Jak dobrze pamiętam to rezygnacji (Przez Tmobile) z oferty i zastąpienie jej lejkiem umowa przechodzi na bezterminową, ale nie wiem czy nadal można zwiększyć prędkość czy na stałe już 20? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Szwagier kupił dom w Nieporęcie, 100m2.

W tej lokalizacji nie ma na razie światłowodu.

Wraca chłopina z DE i będzie zdalnie pracował jako firma.

Potrzebuje pewnego neta.

Plus przydałoby się, aby na piętrze i w użytkowej piwnicy docierał zasięgiem.

Z tego co widzę, to nędzny ten net na LTE...chyba, że o czymś nie wiem :P

Co polecacie?

I co sądzicie o internecie satelitarnym z firmy Tooway?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Internet LTE zależy od lokalizacji, są miejsca gdzie bywa dobry. Skoro firma to można brać Orange 999GB na miesiąc.

Co do zasięgu w domu, dobrym rozwiązaniem będzie sieć oparta na Mesh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 3.05.2021 o 11:02, kubikolos napisał:

Prędkość nadal możesz zwiększyć do 60? Jak dobrze pamiętam to rezygnacji (Przez Tmobile) z oferty i zastąpienie jej lejkiem umowa przechodzi na bezterminową, ale nie wiem czy nadal można zwiększyć prędkość czy na stałe już 20? 

Możesz raz na cykl się przełączyć z 20Mb na 60Mb/s i na odwrót. Zmienia sie kwota abonamentu. Obie oferty nie mają limitu transferu. PO skończeniu sie umowy przechodzi ona automatycznie na czas nieokreślony. Przedłużenie umowy zmienia ją na jedną z dzisiejszych fatalnych opcji.  Używam tej opcji od 4 lata i ani myślę zmieniać na cokolwiek innego. Zresztą nawet nie ma alternatyw. Wszędzie limity i wysokie ceny.

Do 60Mb/s to trzeba mieć konkret modem jednak. Mój wyciąga 30-40Mb/s zaledwie. Rozważam wzięcie na raty B818 w celu polepszego jakości sygnału, bo zasięg to mam 100% i mam 200 metrów do nadajnika (to Warszawa, tu BTS stoi na BTSie).

 

Edytowane przez Martin873

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Martin873 napisał:

Możesz raz na cykl się przełączyć z 20Mb na 60Mb/s i na odwrót. Zmienia sie kwota abonamentu. Obie oferty nie mają limitu transferu. PO skończeniu sie umowy przechodzi ona automatycznie na czas nieokreślony. Przedłużenie umowy zmienia ją na jedną z dzisiejszych fatalnych opcji.  Używam tej opcji od 4 lata i ani myślę zmieniać na cokolwiek innego. Zresztą nawet nie ma alternatyw. Wszędzie limity i wysokie ceny.

Do 60Mb/s to trzeba mieć konkret modem jednak. Mój wyciąga 30-40Mb/s zaledwie. Rozważam wzięcie na raty B818 w celu polepszego jakości sygnału, bo zasięg to mam 100% i mam 200 metrów do nadajnika (to Warszawa, tu BTS stoi na BTSie).

 

Tak, ja wiem jak to działało. Chodziło mi o to czy po zmianie tej oferty na "lejek" ci którzy zostali na 20 (bezterminowo) dalej mogą zmienić prędkość tak jakby ta oferta nadal istniała ;) U mnie na testach zawsze było 60. Nawet ponad. Zrezygnowałem bo lada dzień mieli kłaść światło.. Położyli do sąsiada obok a na prawo od niego (tutaj ja) do końca ulicy już nie XD Pluję sobie w brodę.. Play na kartę ostatnio szalał.. 160/60 wyciągał luzem. Ja mam za sobą trzy nadajniki z którego mało kto korzysta raczej. Stąd prędkości wyciąga moim zdaniem przyzwoite, ale jednak limit mam na te gigabajty.. Cóż przemęczę się aż podłączą to światło to wlatuje z miejsca 1GB/300. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, kubikolos napisał:

Tak, ja wiem jak to działało. Chodziło mi o to czy po zmianie tej oferty na "lejek" ci którzy zostali na 20 (bezterminowo) dalej mogą zmienić prędkość tak jakby ta oferta nadal istniała ;) U mnie na testach zawsze było 60. Nawet ponad. Zrezygnowałem bo lada dzień mieli kłaść światło.. Położyli do sąsiada obok a na prawo od niego (tutaj ja) do końca ulicy już nie XD Pluję sobie w brodę.. Play na kartę ostatnio szalał.. 160/60 wyciągał luzem. Ja mam za sobą trzy nadajniki z którego mało kto korzysta raczej. Stąd prędkości wyciąga moim zdaniem przyzwoite, ale jednak limit mam na te gigabajty.. Cóż przemęczę się aż podłączą to światło to wlatuje z miejsca 1GB/300. 

U mnie wyciąga 30Mb/s, jak bardzo dokładnie ustawię modem i otoczenie wokół niego to dobija 50-55Mb/s. Bardzo ciężko osiągnąć stabilne 60Mb/s, dlatego planują upgrade do B818 i liczę że pomoże. Dotąd przez 1.5 roku był błąd i płaciłem po 25zł/msc za opcję 20Mb/s.

 

Na forum ktoś ogłasza wynajem biznesowej sim z nielimitowanym transferem i nielimitowaną prędkością, na twoim miejscu sprawdziłbym ten temat. Sam mam to, więc nie mogę zmienić. Nagle przestanie wynajmować i zostanę z ręką w nocniku:) czyt Neostradą 10Mb/s

Edytowane przez Martin873

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam internetu LTE jako backup. Pracuję zdalnie i o ile moje główne łącze praktycznie zawsze chodzi jak trzeba, to jednak miałem miesiąc temu przypadek, kiedy w środku dnia siadło na ok godzinę i musiałem zrobić tethering z komórki, ale czasami jeździmy na wieś do rodziców/teściów i tam niestety zarówno jedni jak i drudzy mają net wystarczający do wysyłania maili i nic więcej.
Mam już router (Huawei B535-232) który kiedyś był używany do Aero 2 na wyjeździe, ale potrzebuję czegoś, co da mi minimalny downtime, przyzwoite prędkości (stałe 10 Mbps w zupełności wystarczy) i nie będzie kosztowało za dużo miesięcznie.
Nie potrzebuję setek GB transferu, bo w teorii jeden dzień pracy powinien mi zjeść zaledwie 1 GB jeżeli nie będę cały dzień na callach, ale chciałbym też w razie czego zabierać router do rodziców/teściów jeżeli bym chciał popracować, albo na wczasy.
W domu z okna widzę wieżę kościoła z antenami większości dużych operatorów obsługującymi LTE w częstotliwościach 800, 1800, 2100 i 2600 MHz (z wyjątkiem Plusa, ale jest Aero), a u rodziców całkiem przyzwoity zasięg ma T-Mobile i Orange (800 i 1800 MHz), jednak Plus ma jeszcze bliżej swój nadajnik więc oczekiwałbym, że w przyszłości i tam zrobią upgrade do LTE.
Abonament Play który tak chętnie reklamują odpada, bo żeby płacić te reklamowane 25 zł za 150 GB trzeba najpierw mieć u nich główny abonament za 85 zł i zgodzić się na wszystkie usługi marketingowe itp. :)
Podsumowując szukam internetu który:
- Będzie stosunkowo tani miesięcznie
- Minimum 30 GB w pakiecie

- Bez kombinowania z aktywacją pakietów co miesiąc. Chcę wpłacać pieniądze na abonament/doładowanie z automatu i się tym nie przejmować.
- Patrząc na zasięg najlepiej Orange albo T-Mobile, ale tak naprawdę wszystko powinno działać dostatecznie dobrze. Mam abonament Plusa jeżeli to pomoże uzyskać jakiś tani dodatkowy numer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem B535-232 ,włączy agregację dla 900 i 1800 Mhz? (Zrobię test na aero2)

Czy częstotliwości są dowolne byle by router je obsługiwał? (te które są na danym nadajniku)

Nadajniki i częstości LTE

Edytowane przez kogut199109

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, częstotliwości można dowolnie mieszać jeżeli router pozwala na to. Lepszy jest router z agregacją 4 pasma, ale skoro już kupiłeś na dwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To router na przeczekanie. A jest lepszy z tych gorszych :P Kto wie co będzie się działo z 5G za rok /2

Do tego z tego co pamiętam routery agregujące więcej pasm to koszty x2

A o agregacje 900+1800 pytałem bo widziałem wpisy (elektroda i forum plus(tutaj dla b525)) że ten router tego nie obsługuje.

Edytowane przez kogut199109

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.06.2021 o 13:44, narmiak napisał:

Podsumowując szukam internetu który:
- Będzie stosunkowo tani miesięcznie
- Minimum 30 GB w pakiecie

- Bez kombinowania z aktywacją pakietów co miesiąc. Chcę wpłacać pieniądze na abonament/doładowanie z automatu i się tym nie przejmować.
- Patrząc na zasięg najlepiej Orange albo T-Mobile, ale tak naprawdę wszystko powinno działać dostatecznie dobrze. Mam abonament Plusa jeżeli to pomoże uzyskać jakiś tani dodatkowy numer.

Nju mobile.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, mattpl napisał:

Nju mobile.

Z jakich sieci (nadajników) można korzystać w nju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ekipa,

Widzę, że zupełnie zbytecznie napisałem osobny topic :(
Zapytam więc tutaj.


Ponieważ mieszkam na wygwizdowie (domki) - 500m od światłowodu, od lat walczę na 10Mbit dialogu (realne 5, max 7Mbit).

Nie ma szans na internet "komórkowy" bez limitów i bez lejków po wysiorbaniu puli danych, ale...
OKAZUJĘ SIĘ (!) - eureka!- :) że świat sprzedaje od dawna coś takiego, co zwie się INTERNET DLA FIRM (bez limitu danych i bez lejków - różni się tylko prędkością nominalną - T-mobile np. 20Mbit - 60 pln netto, 200Mbit - 80 pln, lub 5G - poza moim zasięgiem). Resztę ofert sobie zbadam.

I teraz pytanie.
U jakiego operatora warto to wziąć, albo którego się wystrzegać i dlaczego (?)

Oczywiście wiem, że determinantem tu, jest konkretne miejsce (odległość od przekaźnika) i sianie na konkretny lokal.
To sobie zbadam.

Pytanie czego się bać, albo na co zwrócić uwagę, by nie wtopić. 

Będę wdzięczny za sugestie.

 

Drugi temat - urządzenie.

A czy routery "pudełkowe" operatorów mają jakieś "simlocki"?
W sensie czy urządzenie od t-mobile obsłuży kartę np. plusa?

Mam taki jak na foto (huawei b259) - został "po córce" (na studia niegdyś jej kupiłem).
Pytanie czy tylko t-mobile (?), czy cokolwiek jakiegokolwiek operatora nie wsadzę w niego, to zadziała (?)

huawei-b529

 

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć kuzyn po wielu latach korzystania z 'neostrady" postanowił skorzystać z opcji mobilnej.

Jest to miejscowość Krzywowólka/Gmina Sławatycze/ Lubelskie odległość do nadajnika w lini prostej to 5km będąc na zewnątrz telefon ma zasięg Lte i działa to ok 5-6 szybciej niż łącze stacjonarne.

Korzysta z oferty biznesowej w orange i chciałby brać internet + urządzenie.

Jestem zielony w tych sprawach ale który router + antenę zewnętrzną ma brać

z góry dzięki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na działce mam lte z Play i na dachu domku antenę z cybertech (kupiona już lata temu), taka:

https://www.cybertech.com.pl/p112,antena-dualna-lte-4g-15dbi-mimo-do-huawei-b593.html

Zasięg mam tak 2-3/5 kresek, sygnał waha się od - 102 do - 110dBm. Niestety nie mogę masztu już wyżej dać (dom jest na małym obniżeniu terenu). Czy zmieniając antenę na np https://allegro.pl/oferta/antena-dual-tajfun-3g-4g-lte-40dbi-zte-huawei-6147289891 odczuje jakąś różnicę? Ta antena ma niby znacznie więcej dB.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

new-electric to oszust znany od wielu lat, wiele złomu sprzedaje z ładnym opisem i wyssanym z palca zyskiem. Już same 40 dBi jest rekomendacją: "to oszust i złodziej - nie kupować". Nie znam się aż tak bardzo na antenach, wiarygodna firma to dipol (fachowe realne wykresy nie wyssane), cybertech mniej choć też, generalnie zysk 17-18 dBi jest bardzo duży. Są też anteny o większym zysku, ale ich rozmiary bywają ogromne.

Mimo to twoja antena łatwo może przegrać, bo jest na pasmo 1800, które jest od lat przeciążone. Więc jego złom pozwalający na agregację pasm zwykle powinien wygrać. Polecane anteny znajdziesz na bez kabli i elektroda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj polecanych gdzie pisałem. Ta z Dipola jest wiarygodna, ale bardzo krótka 26 cm więc zapewne da się osiągnąć większy zysk. Co do badań innych firm nawet Cybertecha mam wątpliwości czy zysk jest jak trzeba. Niestety, ale wiarygodnych danych nigdzie nie znajdziesz, bo mało kto się na tym zna (i głównie zajmują się antenami TV lun krótkofalowcy). Ale ogólnie ważna jest wielkość, długość, jednak to maleje z częstotliwością i anteny radiowe potrafiły mieć kosmiczne rozmiary, potem VHF też bardzo długie. Nie umiem policzyć jak długa musi być LTE, ale ogólnie logarytmiczne mają mały zysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kupiłem antenę z dipol. Sygnał poprawił się o 10dBm (z ok -107/110dBm do -97dBm). Problem jest w tym że transfer spadł drastycznie. Teraz mimo znacznie lepszego sygnału mam 2-5Mbit/s. Coś jest nie tak..

 

@edit, wygląda na to, że jest w okolicy jakaś awaria. Przełączyłem ponownie na starą antenę, download tak samo marny zrobił się. Wyjechałem na skraju wsi gdzie zasięg lepszy i zawsze transfery były +50Mbit/s i jest to samo, w porywach do 7 tym razem. Zobaczę jutro..  ale patrząc na same parametry połączenia dBm to jest znacznie lepiej.

Edytowane przez larry.bigl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja bym teraz przygarnął ten no limit od Tmobile :D Już na światło dłużej czekać mi się nie chce.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, uporałem się z instalacją nowej anteny od dipol. Router zte mf286r łapie agregację 2 pasm. Testowałem wszystkie kombinacje i najkorzystniej wychodzi 1800+2100. Download 50Mbit/s+ a upload tak 4-10Mbit/s. Słabo z uploadem ale trudno, więcej się nie dało. Trochę żałuję że nie kupiłem routera z agregacja 4 pasm, może by było lepiej.

Stara antena od cybertech niby jest 1800-2100 ale za diabła nie łapała agregacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś teraz potrzebował mobilniaka bez limitu to Tmobile ponownie stworzyło ofertę na Internet Domowy. Bez limitu pobieranych danych (jak kiedyś), ale limity prędkości odpowiednio 30/60/90 przy czym prędkość jest symetryczna. 90/90 i 60/60 i 30/30. Info z salonu stacjonarnego. Osobiście biorę na próbę :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...