Skocz do zawartości
lycone

LTE - Orange, Play, Plus, Cyfrowy Polsat, T-Mobile - opinie, zapytania, problemy

Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, larry.bigl napisał:

Damn, a niedawno brałem abo w play z 200GB żeby mieć w drugim domu w Borach :/ 

Szkoda, bo akurat 30-60Mbits by mi wystarczyło z brakiem limitu. No trudno, w sumie i tak wykorzystałem w ostatnim miesiącu 160GB nie ograniczając się :P

Mi szczęście dopisało :D Śmiga aż miło 90 i stream leci w 1080p60 w 6500 bitrate bez problemu, ścin, zgubionych klatek i tak dalej :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam możecie doradzić jaki router kupić z zewnętrzną anteną  do Internetu na kartę sim . Mam radiowy 10 MB/s na umowie  a faktycznie 2.5 Mb/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.07.2021 o 18:05, kubikolos napisał:

Gdyby ktoś teraz potrzebował mobilniaka bez limitu to Tmobile ponownie stworzyło ofertę na Internet Domowy. Bez limitu pobieranych danych (jak kiedyś), ale limity prędkości odpowiednio 30/60/90 przy czym prędkość jest symetryczna. 90/90 i 60/60 i 30/30. Info z salonu stacjonarnego. Osobiście biorę na próbę :) 

Od pół roku jak zmienili konfiguracje na GC-NAT nie przydziela Ci publicznego zmiennego IP tylko prywatny. Co oznacza że w większości gier nie przekierujesz na routerze portów by móc otworzyć NAT w grach online. Publika dostaniesz pod warunkiem że masz usługę na firmę za ~20zł miesięcznie. Gdyby nie fakt że nie mam innej możliwości a transfery są w granicach 30-60Mbps.. już dawno pozbył bym się tego gówna.

Co do anten, 2x ATK504 to chyba najlepszy zestaw z jakim miałem do czynienia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.10.2021 o 11:52, Drzemor napisał:

Co do anten, 2x ATK504 to chyba najlepszy zestaw z jakim miałem do czynienia.

Tego za bardzo nie rozumiem. Antena chwali się, że ma spory zakres częstotliwości który może odbierać, ale to jest sprzeczne z prawami fizyki. Jeszcze gdyby wszystkie podane częstotliwości były wielokrotnością którejś to może, ale tam podane jest dosłownie wszystko co jest wspierane przez LTE i nie tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Częstotliwości nie muszą się skalować wielokrotnością. To jest antena logarytmiczna, i w sumie zbiera wszystko. A dużo zależy też od tego jakiego kabla użyjesz. Przy ~1m RF240 strata na 2600 jest już spora, ale zysk nadal zadowalający. Ale między okna H1000 to już średnia opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, mam problem z internetem domowym T-Mobile 90 mbs, dwa dni temu podpisałem umowę, modem to Altactel HH71VM, w sumie wczoraj dopiero sprawdziłem, jak to funkcjonuje i oglądając mecz na Canal Plus online, była słaba jakość obrazu, zacinki. Sygnał na telefonie jest słaby, a prędkość internetu najczęściej wynosi 10-20 mb, czasami sięgnie do 28, ale to rzadko, mimo, że nic nie jest podłączone pod sieć oprócz telefonu. Czytałem o jakichś ustawieniach, btsach, ale kompletnie się na tym nie znam. Nie oczekuję nie wiadomo czego, ale jednak włączenie telewizji, meczu, zagranie meczyka na telefonie z takim internetem powinno starczyć aż nad to. 

 

Jakieś pomysły? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

Możliwe że podpina Ci automatycznie zapchane B20 (800Mhz) albo B3(1800) . Celuj w B1 albo B7 jak umożliwi Ci zmianę ten alcatel.

 

Wie ktoś czy można wziąć na siebie np. drugi numer nju internetowy? Albo coś dodatkowo do pierwszej opcji nju internetowy?

 

Edytowane przez Drzemor
literufka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z pingami w grach jeśli odbiornik mam w odległości 900m?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest teraz najlepsza opcja na kartę jesli chodzi o ilość pobieranych danych? Co wychodzi najtaniej?

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, B@nita napisał:

Jaka jest teraz najlepsza opcja na kartę?

Virging Mobile, Plush

Edytowane przez Tombycz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który z routerów Huawei warto wybrać, b525 czy b535? Jakaś duża różnica jest między nimi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

b525 jest lte cat.6 zaś b535 cat 7. Pozwoli ci to na większą kombinację agregacji pasm w sumie nic ponadto.

Jak chcesz wiedzieć jakie pasma pozwala agregować b535 musisz szukać na forum bez kabli.

Jak jeszcze miałem B525 nie korzystałem z agregacji bo u mnie efekt był do dupy jedynie pasmo B1 albo B7 . Są na androida apki co pozwolą zmieniać takie parametry których nie ustawisz na stronie konfiguracyjnej routera.

Edytowane przez Drzemor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema 

Pytanko bo kończy mi się umowa w Orange (zwykły kabel telefoniczny 20 Mb/bit) i przeglądam oferty na LTE  do domu i trafiłem na ofertę sieci Plus i mają coś takiego jak LTE Advenced PLUS czy pod  takie LTE Advenced  trzeba jakiś specjalny modem  czy wystarczy zwykły LTE ? sorry ale jestem trochę zielony w temacie bezprzewodowym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy router LTE obsłuży LTE Adwenced Plus, to tylko nazwa ich Agregacji pasm.

Cytat
  • Oferta w Plusie/ Cyfrowym Polsacie (dowolna oferta: na abonament, mix, soho, Internet)

  • Urządzenie kategorii 6 (czyli takie, które potrafi wykorzystać zalety nowej technologii LTE Plus Advanced czyli łączenia (agregacji) 2 częstotliwości. Takie sprzęty są oznaczone znaczkiem „LTE Plus Advanced".

Obecnie na rynku bardzo dobry router to Huawei B818, posiadam taki na sieci Orange od dwóch lat.

Edytowane przez Puma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Miał ktoś może problem z lipną prędkością internetu mobilnego od T-Mobile? Mnie na początku zapewniano w salonie, że wszystko będzie ładnie hulać, a tu się okazało, że ledwo 10mb/s wyciąga. Pisałem na reklamację ale zbyto mnie pisząc o ukształtowaniu terenu itd. Do ich nadajnika mam 2km, czy ktoś próbował coś ugrać w podobnej sytuacji? Na chwilę obecną dali rabat.

Ps. 

Mam od nich urządzenie zewnętrzne podłączane do gniazdka, zasięg niby pełny.

Edytowane przez MirexPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam, mam mega problem gdyż będę mieszkał w totalnej dziurze, gdzie nie ma światłowodów, internet radiowy jak rozkwitają "piękne" drzewa totalnie odmawia posłuszeństwa. Szukam jakiegoś rozwiązania na to. Myślałem nad internetem mobilnym od T-mobile, gdyż oferują oni takowy bez żadnych limitów. Patrzyłem na mapę zasięgu, no i niby ta moja dziura się łapie. Przeglądałem ofertę neta mobilnego od T-mobile, mają niby bez limitu danych prędkości 30mb 60mb i się nad tym zastanawiam. Jak to działa, czy jak się okaże że jednak jest chujowo to można rozwiązać umowę bez kar? Jakiś okres na test?

Edytowane przez Siddini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzień dobry,

czy mógłbym poprosić o interpretację wyników z WINmtr - internet na LTE, gigantyczne pingi i spadki prędkości do około 0,5 mbps... Co widać na załączonych wynikach - gdzie może leżeć przyczyna? Dzięki z góry za pomoc

unknown-1.png

 

Edytowane przez rafikens1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słaby zasięg, niska prędkość np. wykorzystany limit, połączenie tylko z pasmem zasięgowym lte800 w play. Brak speed testa, jaki router jak huawei to pokaż screena z hmanagera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Myślę to co już napisałem łączysz się z LTE800. Nie wiem jaka odległość od BTSa zapewne spora. Zmienić umiejscowienie modemu, zakupić antenę zewnętrzną albo szukać innego operatora. BTSearch :: Baza danych oraz mapa lokalizacji stacji BTS / pozwoleń UKE

Edytowane przez mattpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy możecie polecić router lte do kwoty 300 zł?

 

Zalezy mi na tym żeby miał agregację pasm, możliwość podłączenia anteny oraz kabla do komputera

 

Czy jest coś lepszego w tej cenie od Huawei B593?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy Ci na routerze z agregacją a podajesz model bez agregacji. Szukaj na olx B535.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem ten swój cudaczny router na huawei b535

 

do btsa mam gdzieś z 500 metrów, wymuszone pasma fdd 2100+fdd 2600, mogę też ustawić tdd 2600 ale skutkuje to mniejszym transferem znacznie

 

Ogólnie niebo a ziemia, pomiędzy tym tp linkiem badziewnym

Edytowane przez pszemek233

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda stabilność takich internetow LTE? Zależy mi na tym, żeby internetu nie wywalało, wysokie prędkości nie mają dla mnie większego znaczenia. Czy ta oferta z Playa na internet LTE, ktoś korzysta - poleca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...