Skocz do zawartości
lycone

LTE - Orange, Play, Plus, Cyfrowy Polsat, T-Mobile - opinie, zapytania, problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam. Jaki Internet NIELIMITOWANY (a nie tam jakieś pierdzielenie że nielimitowany a dadzą 45gb jak u plusa) który pociągnie na wsi? Najlepiej żeby była prędkość wysyłania 300mb/s a cena to nie wiem, do 50zł/mc (jeśli taki się znajdzie oczywiście)

Spójrz na nazwę tematu w którym napisałeś posta

 

LTE - Orange, Play, Plus, Cyfrowy Polsat, T-Mobile

 

Ale przyłączam się do pytania :E

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśni mi ktoś dlaczego mam problem z LTE gdy telefon robi za hosta? Na telefonie osiągam prędkości do 70 mb/s a na innych urządzeniach ( tel robi za host ) prędkość często nie przekracza 1 mb/s. Oczywiście testów nie robię w tej samej sekundzie tylko najpierw tel później inne urządzenie i znowu tel. I ciągle jest to samo. Na telefonie mogę oglądać materiały 4k a na laptopie/konsoli/pc czasem nawet gogle się nie otworzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśni mi ktoś dlaczego mam problem z LTE gdy telefon robi za hosta? Na telefonie osiągam prędkości do 70 mb/s a na innych urządzeniach ( tel robi za host ) prędkość często nie przekracza 1 mb/s. Oczywiście testów nie robię w tej samej sekundzie tylko najpierw tel później inne urządzenie i znowu tel. I ciągle jest to samo. Na telefonie mogę oglądać materiały 4k a na laptopie/konsoli/pc czasem nawet gogle się nie otworzy.

 

Korzystasz z jakiegoś modemu/routera? Czy jedynie posiłkujesz się hostem z telefonu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie znacie najtańsze sprzęty do podłączeniu modemu Huawei 3272 i wypuszczenia RJ45? Zależy mi na tym, aby dodawało od siebie jak najmniej opóźnienia. Planuję podłączyć tylko 1 urządzenie.

Obecnie najlepszy średni ping jaki uzyskałem na telefonie to ~35ms, a używając hotspota 50-55ms, ale planuję później dodać antenę na 1800MHz.

Kupiłbym Edimax-a, ale to pewnie nie najlepszy pomysł?

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Czy ktoś z użytkowników nju abonament ma problemy z internetem w telefonie (Mi 9 T)? Mieszkam w łodzi i wczoraj prędkość w centrum na zewnątrz budynku nie przekraczała 1 mbit w downloadzie i uploadzie?

 

Dzisiaj na obrzeżach łodzi ok 35 w downloadzie i 18 w uploadzie.

 

Czy jest to spowodowane większym użyciem internetu przez użytkowników czy może nadajniki dostawcy nie wyrabiają?

 

Czy jest może sieć w której internet w telefonie działa lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 
Doradzi ktoś, coś ;p?
bo konsultantom z orange nie ufam (niestety, wiem to z doświadczenia) 
 no i ogółem konsultanci to przeważnie samo zło jeśli chodzi o rtv, agd ? 

dlatego proszę pclabowiczów o pomoc ? 
 

Edytowane przez Guli17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Router B818 to bardzo dobry kawał sprzętu, użytkuje od kilku miesięcy.

Max co wyciągnąłem to 316/43 przy czterech pasmach na nadajniku oddalonym o jakieś 250m (Orange).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kończy mi się umowa z Orange. Mam u nich internet domowy LTE i trzy numery telefonów. Posiadam modem ZTE MF286. Czy na takim modemie wziętym z Orange da radę przetestować internet LTE z T-Mobile czy Plusa?

Można kupić jeszcze gdzieś startery z internetem tak żeby ich nie rejestrować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam router zte mf283+, internet z plusa (45gb, nielimitowane lte).
DL na speedtescie najwiecej 18-20, UP max.3 (przy dobrych wiatrach)
Lokalizacja : Zielone, 22-440 Krasnobród.
Czy winą tak słabego internetu jest router? Pan z ZTE powiedzial mi ze to router cat4 i dlatego tak jest, plus uznał, że to wina routera.
Jeśli przyczyną jest router, to jaki wybrać? Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

anowie może wy mi doradzicie. Otóż mam w domu internet stacjonarny od Netii.. Niestety działa często słabo i nic nie idzie z tym zrobić. Do biura itp netu jest ok ale gorzej jak chcę oglądać mecze online w Eleven Sport na Player.pl lub Canal + Online. Nie idzie oglądać!Mam telefon mobilny w Play na kartę formuła 4w1 i tam mam internet ale no ograniczony więc nie da się obejrzeć meczu ale jak czasami testowałem to mecze śmigaja superancko w HD przez internet.Myślę o alternatywie.. Czy jest jakaś taryfa w play, orange, plus itp.. gdzie wykupując abonament lub inną usługę dostanę internet z bardzo dużo ilością GB do wykorzystania? Bo te oferty Bez Limitu GB to nie są tak naprawdę ofertami bez ograniczeń.. Bo po wykorzystaniu 200GB spada transfer..Przeglądam oferty ale jednak nic nie widzę co by mi odpowiadało. Co mam kurcze zrobić by móc oglądac mecze spokojnie w domu ;/ Nie mam kablówki bo mieszkam w takim miejscu, że nie ma światłowodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orange ma Internet na firmę 999GB miesięcznie, z tym że gdy zaczniesz to na gwałt ściągać coś to mogą dać blokadę. Blokadę tzw. techniczną ale to sporadyczne przypadki i musisz być naprawdę nałogowcem w Internecie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Potrzebuję na rok/2 internetu. Jestem w trakcie budowy. Czy oferta LTE Orange za 40/60zł z routerem Alcatel LINKHUB HH71 będzie ok?

Ewentualnie oferta PLUS?

Mieszkam na wiosce w centrum PL.

Sporadycznie chciałbym zagrać cos online więc stabilność łącza najważniejsza.

Edytowane przez kogut199109

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź sobie na http://beta.btsearch.pl/ sprawdź jakiej sieci masz najbliżej BTSY, jakie są dostępne pasma, sprawdź prędkości telefonem danego operatora najlepiej w godzinach 19-22 i na końcu wybierz ofertę danego operatora ale z przetestowanym routerem Huawei B535 tzw. 4G Router 3 Pro.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc:

3,0km, przez miejscowość, Play, pasma: 800, 1800, 2100

2,7km, strzępki lasów,     T-Mobile, pasma: 800, 1800

                                            Orange, pasma: 800, 1800

2,8km, przez 1,2km lasu.  Orange, pasmo: 800

                                            T-Mobile, pasmo: 800

                                             Aero2, pasmo: 900, 1800

 

Edytowane przez kogut199109

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli testujesz w pierwszej kolejności Play, później T-mobile ewentualnie Orange. Tylko bez anteny raczej się nie obejdzie.

Na mapach zaznacz "UKE"  to pozwolenia może jest coś bliżej w budowie albo już stoi.

Edytowane przez mattpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zaznaczeniu UKE trochę się sytuacja zmienia:

3,0km, przez miejscowość, Play, pasma: 800, 1800, 2100 , dochodzi 2600

2,7km, strzępki lasów,     T-Mobile, pasma: 800, 1800

                                            Orange, pasma: 800, 1800, dochodzi 2600

2,8km, przez 1,2km lasu.  Orange, pasmo: 800

                                            T-Mobile, pasmo: 800, dochodzi 1800, 2600

                                             Aero2, pasmo: 900, 1800

                                             Play, pasma: 800, 1800, 2100 , 2600 (nowy nadajnik, jakieś 3,2km)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I odnośnie testowania, 

W Play jest router: ZTE MF286R

A ma bardzo słabe opinie.

Inne dostępne mają kat. 4 więc też sobie głowy nie zawracać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładając że kupię B535. 

Która sieć wybrać? Brać pod uwagę listę z włączonym UKE, czy wyłączonym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze brać sieć Play lub Orange z reguły mają więcej pasm, unikaj Plus (to najgorsza sieć do Internetu).

Co do anteny to bez niej będzie ciężko ale to zależy od warunków terenowych. Jeżeli mieszkasz wysoko to być może bez anteny.

Ps. U mnie Orange dołożyła pasmo niedługo jak kupiłem router i teraz mam 4 pasma.

Edytowane przez Puma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.03.2021 o 10:42, Puma napisał:

Dobrze brać sieć Play lub Orange z reguły mają więcej pasm, unikaj Plus (to najgorsza sieć do Internetu).

Co do anteny to bez niej będzie ciężko ale to zależy od warunków terenowych. Jeżeli mieszkasz wysoko to być może bez anteny.

Ps. U mnie Orange dołożyła pasmo niedługo jak kupiłem router i teraz mam 4 pasma.

A zakładając że i tak skończy się zakupem anteny (działka w najniższym punkcie)

To czy warto liczyć na ten router? W sumie jest gratis...

Edytowane przez kogut199109

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę poczytałem o nim to nie ma najlepszych opinii i lepszym wyborem jest Huawei B535.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...