Skocz do zawartości
lycone

LTE - Orange, Play, Plus, Cyfrowy Polsat, T-Mobile - opinie, zapytania, problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki wielkie za szybką odpowiedź. Pierwsze piętro, 1 kilometr od najbliższego nadajnika Play w niezbyt rozbudowanej części miasta, router byłby przy oknie. Wiem, że to wróżenie z fusów, ale myślicie, że by się sprawdziło? Na obecną Netię narzekam z powodów stabilności (a raczej jej braku) i prędkości uploadu. Dwonload 16 mb/s jest dla mnie wystarczający, bardzo zależy mi na szybkiej prędkości wysyłania. To LTE to chyba moja jedyna opcja i w końcu to czego chciałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz LTE, ale bez abo. Modem kup sam. Choćby taki, jak podał Grzegorz.

 

Ty ja be zkitu zaczne myslec, ze ktos ci daje chajs za proponowanie prepaid :D Bo co dyskusja to ty "nie bierz abo" :D Ja uwazam,z e to czy ktos wezmie abo czy nie to indywidualna sprawa tak jak to czy ktos jezdzi BMW czy Polonezem :D

 

Dzięki wielkie za szybką odpowiedź. Pierwsze piętro, 1 kilometr od najbliższego nadajnika Play w niezbyt rozbudowanej części miasta, router byłby przy oknie. Wiem, że to wróżenie z fusów, ale myślicie, że by się sprawdziło? Na obecną Netię narzekam z powodów stabilności (a raczej jej braku) i prędkości uploadu. Dwonload 16 mb/s jest dla mnie wystarczający, bardzo zależy mi na szybkiej prędkości wysyłania. To LTE to chyba moja jedyna opcja i w końcu to czego chciałem.

 

Powinno byc ok. Ja tak mam go przy oknie i 5 kresek zasiegu ;) D-Link am dwie zewnetrzne anteny LTE i z nich lapie sygnał LTE. Wi-Fi am wbudowane i ma W-Fi N Lite do 150Mb/s. Pamietaj D-Link LTE oznacza jako 4G to wymysł D-Linka, zebys nie pisal, ze nie ma opcji ustawienia only LTE tylko ustawia się only 4G ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty ja be zkitu zaczne myslec, ze ktos ci daje chajs za proponowanie prepaid :D Bo co dyskusja to ty "nie bierz abo" :D Ja uwazam,z e to czy ktos wezmie abo czy nie to indywidualna sprawa tak jak to czy ktos jezdzi BMW czy Polonezem :D

/ciap/

 

Chyba mnie z kimś pomyliłeś. :hmm:

Obecny net z Play na prepaid to mój pierwszy jakikolwiek prepaid w życiu, a latek mam już sporo ( kwasny.gif ).

Co do polecania prepaida, to również robię to po raz pierwszy.

Sparzył mnie Plus swoim abo na net i pogrywaniem z klientem i możliwe, że to wykoślawiło moje patrzenie na kwestię internetu na abo. Sorki. Nie mamy gwarancji, że Play nie zrobi podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mnie z kimś pomyliłeś. :hmm:

Obecny net z Play na prepaid to mój pierwszy jakikolwiek prepaid w życiu, a latek mam już sporo ( kwasny.gif ).

Co do polecania prepaida, to również robię to po raz pierwszy.

Sparzył mnie Plus swoim abo na net i pogrywaniem z klientem i możliwe, że to wykoślawiło moje patrzenie na kwestię internetu na abo. Sorki. Nie mamy gwarancji, że Play nie zrobi podobnie.

 

Masz racje pomylilem cie z kims. WIELKIE PRZEPRASZAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Barashi ścierałeś się o ten abo. Nie ze mną. Nie potrzeba przepraszania. Ja nie królewicz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałem zapisu w regulaminie tego lte, zapytałem sprzedawcy, odpowiedział mi, że musieliby mi udowodnić że na tym zarabiam lub ściągam nielegalne treści...

Szkoda że go nie nagrałem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałem zapisu w regulaminie tego lte, zapytałem sprzedawcy, odpowiedział mi, że musieliby mi udowodnić że na tym zarabiam lub ściągam nielegalne treści...

Szkoda że go nie nagrałem :/

 

Bo oni Regulaminow nie czytaja, mają tylko sprzedac :D Plus z CP powinni miec Haslo "Wciskamy ile wlezie" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem chwilę czasu wolnego, więc pobawiłem się moim Routerem i tabletem Galaxy Tab S służącym jako modem LTE. Do tej pory był podłączony do laptopa, a reszta sprzętu w domu do Routera ASUS DSL-AC68U i domowej Neostrady 20/1 mb/s. Jako, że mój Router to sprzęt z raczej wysokiej półki ma kilka ciekawych opcji. Otóż podłączyłem do niego przez port USB mój Tablet i praktycznie od razu odpalił internet LTE, który teraz mogę udostępniać na każde urządzenie w domu. Postanowiłem pójść krok dalej i odpaliłem funkcje Dual WAN w trybie współdzielenia (Balans ładowania). Dosyć ciekawa sprawa, ponieważ na telefonach podpiętych za pomocą WiFi udaje mi się uzyskać maksymalną prędkość na poziomie 16/1 mb/s czyli taką jaką daję Neostrada, ale kiedy odpaliłem Speedtest na moim komputerze podpiętym kablem do jednego z portów LAN zobaczyłem coś takiego:

3995355964.png

 

Najwyższy wynik jaki do tej pory udało mi się osiągnąć. Podejrzewam, że router połączył oba łącza w jedno stąd taki wynik. Szczególnie, że aby podłączyć tablet do routera musiałem go przenieść do innego pokoju, gdzie łapie mi tylko 2-3 kreski LTE, a we wcześniejszym miejscu łapało 4 kreski. Mam teraz nieco niższy Upload, ale za to wyższy Download. Jutro protestuję jeszcze kilka ustawień i zobaczę co i jak, ale na tę chwilę wychodzi na to, że po WiFi router udostępnia łącze z Neostrady a po Lanie hybrydę Neostrada+LTE bądź samo LTE. Tutaj nie jestem pewny do końca, a nie miałem dzisiaj już za bardzo możliwości i czasu aby przetestować to do porządku. W internecie również mało informacji na temat tego jak router zarządza połączeniami w tym trybie.

 

EDIT:

Doczytałem, że w Dual WAN prędkości się nie łączą, tylko działa to na takiej zasadzie, że jak ściągamy jeden duży plik to router udostępnia jedno z łącz np. Neostrade, a gdy odpalimy ściąganie drugiego pliku to wtedy LTE. Ciekawą sprawą moga być Torrenty ponieważ tam tworzy się wiele połączeń naraz. Jutro lub w weekend więcej testów :D

 

Opcja Dual WAN:

dual.jpg

Edytowane przez lycone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP

 

Ty zaciekawiles mnie bo Asus na infolini technicznej w Warszawie powiedzial, ze Asusy RT zadne nie obslugują LTE nie zaleznie cyz podlaczysz urzadzenie obslugujace LTE czy 3G, a dotego, ze one dzialaja tylko jako dualWAN i sam modme na USB z internetem mobilnym bedzie sie przalączał na wAN RJ-45 co chwila dlatego sie w swoim RT-AC56U w to nie abwilem wogole.

 

Powinno Was to zaciekawic bo mi w PLAY24 przestalo zliczac zuzyty transfer danych w LTE bez limitu, pokazuje 0 KB i o to co mi odpisano na zgłoszenie w PLAY24 (całość zgószenia bez nazwiska osoby odpowiadającej w zgłoszeniu):

 

Szczegółowy opis sprawy: W Play24 jak wezmę wykaz połączen i jest transfer danych pokazuje zero bajtów, mimo, że jeszcze przedwczoraj było ponad 8GB. Jest chyba jakiś błąd w systemioe i Play24.

 

 

Odpowiedź

Szanowny Panie,

 

odnosząc się do przesłanej korespondencji, uprzejmie informuję, że w ostatnich dniach system zarejestrował wszystkie połączenia w sieci LTE. Zgodnie z Pana taryfą ma Pan nielimitowane połączenia LTE, nie są one rozliczane z pakietu danych. Stąd na Play24 wyświetla się zerowy koszt oraz ilość zużytych jednostek.

 

W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu z Obsługą Klienta za pośrednictwem portalu Play 24 (www.play.pl). Jesteśmy także do dyspozycji pod numerem 790 500 500 z telefonu innego operatora lub stacjonarnego lub *500 z telefonu Play.

 

Zachęcamy do zapoznania się z nowymi ofertami dla stałych Klientów. W przypadku zainteresowania prosimy o wysłanie SMS o treści TELEFON pod numer 8016 -oddzwonimy i dobierzemy ofertę.

 

Z poważaniem

Marlena Gadzińska

Obsługa Klienta Play

 

Wniosek prosty nielzicza zużycia danych nie moze nawet w zaden sposób nałożyc limitu. ;)

 

To samo mam dla drugiego numeru PLAY z rozmowami nielimitowanymiw PLAY za 9,99 i w tym 6 miechow LTE be zlimitu dostalem z czego korzysta moj brat i to smao odpowiedzieli ;)

 

Dodam, że wysłąłem im e-maila ze zrzutem z Play24 w celu potwierdzenia tej odpowiedzi bo jelsi tka bedzie to faktycznie nie ma limitu. Bo skoro system nie będzie zliczał transferu danych to skąd beda wiedziec czy pobrałem 100Gb czy 500GB??

Edytowane przez Grzegorz_J

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś sobie testuje swoje internety LTE i wyniki są śmieszne :E

Xperia Z1 po LTE

http://www.speedtest...lt/a/1088061141

 

I Lenovo X230 i Sierra MC7710 (modem LTE)

http://www.speedtest...sult/3996389863

 

edit: nie wiem czemu nie wysłało mi całego posta.

 

Tak więc wszędzie mi komputer łapie Plusa, natomiast Play strasznie rwie i po wynikach jakie widać wyżej infrastruktura Play jest kiepska ponieważ w centrum Wrocławia w jednym miejscu potrafię mieć H, H+ i LTE na Play, gdzie na Plusie stoi stabilnie :D

Edytowane przez mars83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP

 

Ty zaciekawiles mnie bo Asus na infolini technicznej w Warszawie powiedzial, ze Asusy RT zadne nie obslugują LTE nie zaleznie cyz podlaczysz urzadzenie obslugujace LTE czy 3G, a dotego, ze one dzialaja tylko jako dualWAN i sam modme na USB z internetem mobilnym bedzie sie przalączał na wAN RJ-45 co chwila dlatego sie w swoim RT-AC56U w to nie abwilem wogole.

 

Jak widać działa. Zresztą oficjalnie ten router wspiera kilkanaście modemów LTE. Ustawiłem też bez problemu łącze główne jako USB. Możliwe, że wcześniej nie było takiej opcji i ją dodali w najnowszym oprogramowaniu. Jak wrócę do domu to ustawie sobie aby z LTE korzystał tylko mój komputer i laptop do ściągania, a reszta sprzętu z Neostrady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz transfery przez router Asusa, a jakie bezposrednio na Samsungu? Jest jakakolwiek róznica?

 

Podeslalbys mi na PW ustawienia tego na USB w sensie zrzuty. Spróbuj odlączyc kabel telefoniczny od neostrady i po uzywaj z dzien, ciekawy jestem czy router gdzies w firmwarze nie ma tak, ze niezaleznie cvo ty ustawisz to np. po jakims czasie nie rozlaczy neta na USB i nie bedzie szukal po rj-11 internetu. Wiesz o co mi chodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Tutaj zamieszczę ustawienia, może komuś się to przyda.

 

Różnic pomiędzy Routerem a Tabletem nie ma lub są na granicy błędu pomiarowego. Na tę chwilę mam ustawione tak, że główną siecią WAN jest Neostrada a pomocniczą LTE. Oba łącza działają w opcji "Balans ładowania" czyli tak jak opisywałem wcześniej wykorzystywane są dwa łącza w razie potrzeby. Sam ustawiłem sobie to tak, że mój komputer oraz laptop przeznaczony do p2p korzysta z LTE, a reszta sprzętów w domu (telefony, tablety, nc+, telewizory i dwie konsole) z Neostrady, dzięki temu nie "przeszkadzamy" sobie nawzajem. Ustawia się to w zakładce "Dual WAN". Należy zaznaczyć "Włączenie zasad routingu" i wpisać IP z naszej wewnętrznej puli adresów, potem wybrać z jakiego łącza ma korzystać dane urządzenie. Jeżeli tego nie zrobimy to Router sam sobie dobiera te ustawienia, ale czasami było tak, że na komórce miałem LTE a PC korzystał z Neostrady, więc lepiej samemu to poustawiać. Jak widać jest to banalnie proste.

 

Screeny ustawień:

Dual_WAN.jpg

 

Test LTE sprzed chwili:

3996885781.png

Edytowane przez lycone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ustawienie tego LTE w routerze daj:)

 

Ja mam 30Mb w Play, ale ping o polowe nizszy niz w orange ;)

 

Da sie ustawic główna sieć LTE, a pomocnicza brak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakie inne ustawienia chodzi. Nic więcej nie ustawiałem. Można zrobić tak aby główną siecią było LTE:

 

USB_DSL.jpg

 

Pingi na Neostradzie mam w okolicach 20 - 30. Na LTE różnie, ale 20 kilka też nie raz pokazywało, podejrzewam, że jest to zależne od obciążenia nadajnika w danej chwili lub modemu, którym jest Tablet :)

Edytowane przez lycone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakie inne ustawienia chodzi. Nic więcej nie ustawiałem. Można zrobić tak aby główną siecią było LTE

 

Właśnie o to mi biega czy jak ustawisz główną siec na LTE czy nagle po jakims czasie nie wywali brak sieci i bedzie szukac na dual WAN, czy nie ma tego gdzies tam w firmwarze ustawione przez Asusa czego Ty nie ustawisz ;) Jedyny sposob, zebys to sprawdzil to ustawic LTE jako glowna i wylaczyc Neostrade o ile sie da ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Wczoraj odłączyłem kabel od Neostrady i działało na samym LTE bez problemu. Nie mam potrzeby ani ochoty odłączać kabla z Neostrady na cały dzień aby sprawdzić czy "po jakimś czasie" Router zacznie z niewiadomych powodów szukać innej sieci... Jak będę miał awarię Neostrady to się okaże :)

Edytowane przez lycone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodiz czy da sie z poziomu routera wylaczyc calkiem neostrade i zostac przy LTE??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Tak. Wyłączając Dual WAN ustawiłem typ WAN na USB i wszystko działało. Oczywiście Tablet podłączasz do portu USB kablem i ustawiasz w nim udostępnianie internetu poprzez USB.

Z tego co pamiętam to za pomocą tej opcji to ustawiałem:

LTE.jpg

 

Modemy z oficjalnym wsparciem ASUS'a są tutaj

Edytowane przez lycone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Tak. Wyłączając Dual WAN ustawiłem typ WAN na USB i wszystko działało. Oczywiście Tablet podłączasz do portu USB kablem i ustawiasz w nim udostępnianie internetu poprzez USB.

Z tego co pamiętam to za pomocą tej opcji to ustawiałem:

 

 

Modemy z oficjalnym wsparciem ASUS'a są tutaj

 

Wszystko fajnie tylko na liscie wspieranych modemow nie ma ani jednego obslugujacegoi LTE czyli najpopularniejszych w Polsce i nie tylko Huawei E3272 i E3372.

 

Nawiązując do posta 209 poniżej zrzut ekranu z PLAY24 i odpowiedz na zrzut z PLAY24:

 

Odpowiedź z PLAY24:

 

Szanowny Panie,

 

odnosząc się do przesłanej korespondencji, informuję że wykorzystanie pakietu danych na Pana stronie Play24 ukazuje 0MB, ponieważ korzysta Pan z Internetu jedynie w sieci 4G LTE. Na Play24 ukazane jest jedynie rozliczenie transferu danych w sieci 3G.

Czasami, pod koniec miesiąca może zdarzyć się, że ujrzy Pan naliczenie MB z sieci 3G, ponieważ niekiedy transmisja danych rozpoczyna się z sieci 4G LTE, po czym samoistnie przełącza się na nadajnik 3G o silniejszym sygnale. Jest to zupełnie normalny proces, który zachodzi, jeżeli Pana miejsce zamieszkania znajduje się nieopodal nadajników kilku operatorów i ma Pan uruchomioną opcję zasięgu w roamingu krajowym.

 

W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu z Obsługą Klienta za pośrednictwem portalu Play 24 (www.play.pl). Jesteśmy także do dyspozycji pod numerem 790 500 500 z telefonu innego operatora lub stacjonarnego lub *500 z telefonu Play.

 

Z poważaniem

Marta Korabowicz

Obsługa Klienta Play

zrzut.jpg

 

Wniosek prosty jak sie ma Unlimited 4G LTE na zawsze nie nalicza zuzycia danych w PLAY ich system ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie tylko na liscie wspieranych modemow nie ma ani jednego obslugujacegoi LTE czyli najpopularniejszych w Polsce i nie tylko Huawei E3272 i E3372.

Dobrze wiedzieć. Nie analizowałem tej listy, a same nazwy modeli kompletnie mi nic nie mówią. Ogólnie dziwna sprawa, ale u mnie z Tab S wszystko działa :D

 

Co do drugiej części posta to dla Ciebie i tak to nie robi różnicy czy naliczają zużycie danych, bo nie przekraczasz 100GB w miesiącu. Ciekawe czy po pobraniu 400 - 500 GB nie nakładają limitu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP

 

Nie mam potrzeby sprawdzac i sciagac 500GB bo jak dla mnie to nie wiem co i po co tyle sciagac. Filmy: raz, dwa obejrzysz i tylko gnija na nosnikach danych :P Ja mam na DVD filmy kopie porobione na wlasny uzytek z wypozyczalni DVD i juz tak zużłkły płyty, że az sie boje wkladac do odtwarzacza :P Pewnie mają plyty z 10 lat. Wiekszosc na Verbatimach wypalona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Nie mam nagrywarki/napędu CD/DVD w PC. Nawet nie pamiętam kiedy kupiłem płytę CD/DVD. Co do użycia danych to już pisałem wcześniej, że w czasach gdy gry ważą po 40GB+ a kupuje je tylko w wersji elektronicznej, nabić 500GB to żadna sztuka :)

Edytowane przez lycone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Nie mam nagrywarki/napędu CD/DVD w PC. Nawet nie pamiętam kiedy kupiłem płytę CD/DVD. Co do użycia danych to już pisałem wcześniej, że w czasach gdy gry ważą po 40GB+ a kupuje je tylko w wersji elektronicznej, nabić 500GB to żadna sztuka :)

 

Jeszcze powiedz, ze te gry pobierasz codziennie, co miesiąc, co tydzien i za kazdym razme to nabijesz?? Tyle, ze w to juz nie uwierze bo tylko przy stawianiu systemu, zmianie sprzętu mozesz te gry pobierac od nowa, a tak to nie. Aktualizacje zajmują malo do gier. Kupiłem w UPlay The Crew i sciagalem. Zajął nie cale 17GB wiec ja nie mam pojecia co ty z agry masz co wazą 40GB i wiecej, nawet najnowszy battelfield znajduje sie na dwoch plytach dwuwarstwowych. Ciezko na dwa razy 8.5GB upcvhac 40GB jakims pakerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Naprawdę nie wiem co starasz się udowodnić :) Ja mówię, że do normalnego użytkowania internetu potrzebuję 400 - 500 GB na miesiąc, a Ty mi chcesz wmówić, że niecałe 100 GB wystarczy każdemu i więcej nie potrzebne.

 

Głupi przykład w dniu premiery Far Cry 4 (post numer 81). Pograłem trochę i gra zaczęła mi wywalać do pulpitu, więc ją przeinstalowałem (pisałem o tym np. tutaj). Co śmieszne błąd po czasie znowu się powtórzył, więc w sumie przeinstalowywałem grę trzy razy w ciągu trzech dni i tym samym nabiłem ponad 90 GB danych, czyli Twoje miesięczne zużycie ;) W domu mam jeszcze PS3 i PS4 od brata (tam gry też swoje ważą), 4x z Smart TV (TVP VOD itp.), kilka telefonów i tabletów (uwierz mi, że kilkanaście filmików na YT potrafi swoje "zjeść") no i regularnie oglądam kilka seriali (1,2 - 2 GB odcinek + często drugie tyle w kolejny dzień dla ojca z lektorem jak zapomni sobie nagrać na NC+). Tak więc nie mierz proszę wszystkich swoją miarą :)

Edytowane przez lycone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...