Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

berek99

Problem z użytkonikiem - Vip Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W tym temacie:

http://forum.pclab.pl/topic/1001911-Dysk-SSD-240GB-Galaxy-Tab-4-itd-Okazja-Zapraszam/page__p__12940373__fromsearch__1entry12940373

 

Kupiłem tablet i SSD.

Wpłaciłem pieniądze w poniedziałek, wtedy też miała zostać wysłana paczka i na tym się skończyło.

 

Użytkownik Vip Forum już mi nie odpowiada, paczki nie dostałem.

 

Uśpiony tym, że kupowałem już kilka rzeczy na pclabie bez Allegro i nigdy nie było problemów, sprawdziłem jedynie temat o Sprzedających.

Była tam jedna pozytywna opinia.

 

Już po fakcie sprawdziłem tematy tego użytkownika.

Szczególnie te o ofercie pracy dorywczej nie są "ciekawe".

 

Wkleiłem w google (dlaczego nie zrobiłem tego od razu ???) numer konta, na który wpłaciłem pieniądze i dostałem taki wynik:

http://www.forumowisko.pl/topic/216870-gad%C5%BCety-mega-okazja/

 

Też niezbyt ciekawe.

 

Mam nadzieję, że wszystko się jeszcze wyjaśni, ale zaczynam się denerwować bo jednak 615 zł to b.duże pieniądze.

 

Proszę o nie pisanie postów, że to moja wina itd (mojej w tym winy tyle, że wierzę ludziom).

 

Jeśli ktoś ma jakieś dane kontaktowe do tego usera, albo kupił od niego kiedyś coś to bardzo proszę o informację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko jak wpłaciłeś na to konto to za niedługo dostaniesz :

 

60 x Pendrive 16GB, 120 x Kubek (Porcelanowy), 60 x Biblia (Twarda okładka), 300 x Smycz, 3000 x Naklejki, 180 x Długopis i inne.

 

A tak poza tym niema okazji ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekam jeszcze kilka dni. Jak nic się nie wyjaśni idę to zgłosić.

Nikt nie ma żadnych danych tego Pana?

 

Wiem, że nie ma okazji, ale to znowu jakaś tam świetna okazja nie było. Było po prostu trochę taniej.

Obym dostał te pendrive - i takie coś dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie za duża kwota żeby kupować bez allegro. Ilość postów tego użytkownika jest mała i w dodatku praktycznie tylko w dziale sprzedam. Wielu użytkowników widzę którzy stwarzają nowe konto lub tylko do działu sprzedam. Idź na policję i zgłoś zaś policja od administracji pclab dowie się ile można o tym użytkowniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCLab raczej nie pomoże. Tylko policja może poprosić o dostęp do danych osobowych (o ile podał prawdziwe).

 

Sam pytałem o ten sprzęt, bodajże zapytałem też o allegro, ale chyba nie było odpowiedzi.

 

Poczekaj jeszcze chwilę. Jeśli nie uzyskasz odpowiedzi, nie dostaniesz sprzętu, wal na komisariat/posterunek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W tym temacie:

http://forum.pclab.pl/topic/1001911-Dysk-SSD-240GB-Galaxy-Tab-4-itd-Okazja-Zapraszam/page__p__12940373__fromsearch__1entry12940373

 

Kupiłem tablet i SSD.

Wpłaciłem pieniądze w poniedziałek, wtedy też miała zostać wysłana paczka i na tym się skończyło.

 

Użytkownik Vip Forum już mi nie odpowiada, paczki nie dostałem.

 

Uśpiony tym, że kupowałem już kilka rzeczy na pclabie bez Allegro i nigdy nie było problemów, sprawdziłem jedynie temat o Sprzedających.

Była tam jedna pozytywna opinia.

 

Już po fakcie sprawdziłem tematy tego użytkownika.

Szczególnie te o ofercie pracy dorywczej nie są "ciekawe".

 

Wkleiłem w google (dlaczego nie zrobiłem tego od razu ???) numer konta, na który wpłaciłem pieniądze i dostałem taki wynik:

http://www.forumowisko.pl/topic/216870-gad%C5%BCety-mega-okazja/

 

Też niezbyt ciekawe.

 

Mam nadzieję, że wszystko się jeszcze wyjaśni, ale zaczynam się denerwować bo jednak 615 zł to b.duże pieniądze.

 

Proszę o nie pisanie postów, że to moja wina itd (mojej w tym winy tyle, że wierzę ludziom).

 

Jeśli ktoś ma jakieś dane kontaktowe do tego usera, albo kupił od niego kiedyś coś to bardzo proszę o informację.

 

 

Ten user to jakiś cwaniaczek. Proponuje spojrzec na jego post w dziale "dam pracę". Jeśli typek nie odzywa się długo i olwea, to policja i tyle.

 

edit: Nie doczytałem. no wiec jak sam widzisz w tych jego ogłoszeniach z daleka wałem smierdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ccwrclimited

Wiem, że nie ma okazji, ale to znowu jakaś tam świetna okazja nie było.

 

Ja cię pamiętam. To ty z miejsca pytasz o jakieś dziwne rabaty. Ile dostałeś zniżki? :)

 

Za 615zł. kupił

 

Oooostro. Oszczędzone 185zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja cię pamiętam. To ty z miejsca pytasz o jakieś dziwne rabaty. Ile dostałeś zniżki? :)

 

 

 

Oooostro. Oszczędzone 185zł...

 

Pisałem do Ciebie w czerwcu o kilka rzeczy. Zapytałem się o zniżkę, bo jest to często praktykowane jak ktoś kupi kolka rzeczy... ale co ma jedno do drugiego?

 

 

Tutaj nic nie oszczędziłem. Autor tematu tyle chciał.

 

Wiem, że PcLab jako serwis udostępni dane jedynie policji.

Może jednak ktoś z userów coś takiego posiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Proszę o nie pisanie postów, że to moja wina itd (mojej w tym winy tyle, że wierzę ludziom"

 

Więc należy ci się taka lekcja.

 

Vip(sic!)forum nie chciał wysłać za pobraniem.Podziękowałem bez łaski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nick usera według mnie jest mylący mający dać fałszywe poczucie bezpieczeństwa - już z tego tytułu nie robiłbym nic na ślepo. Policja nie tyle co uzyska informacje, ale może przecież dowiedzieć się skąd pisał po IP komputera. Tylko nie wiem jaka jest tego procedura, to najlepiej dowiedzieć się od niebieskich lub prawnika w sądzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Proszę o nie pisanie postów, że to moja wina itd (mojej w tym winy tyle, że wierzę ludziom"

 

Więc należy ci się taka lekcja.

 

Vip(sic!)forum nie chciał wysłać za pobraniem.Podziękowałem bez łaski.

 

I teraz przestanę kupować cokolwiek czy to tutaj czy na Allegro.

Ale nie pisz, że taka lekcja mi się należała bo mi się nie należała. Co złego jest w tym, że ktoś wierzy ludziom?

 

Myślę, że nie ma co zaśmiecać tematu dochodząc do tego ile tu mojej winy itd.

Winny jest ktoś kto oszukuje. Teraz pozostało mi tylko zgłosić to na Policję.

 

Dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Proszę o nie pisanie postów, że to moja wina itd (mojej w tym winy tyle, że wierzę ludziom"

 

Więc należy ci się taka lekcja.

 

Vip(sic!)forum nie chciał wysłać za pobraniem.Podziękowałem bez łaski.

 

Co do tego to wielu sprzedających na tym forum nie chce wysyłać za pobraniem, gdyż ktoś może przesyłki nie odebrać i wtedy wysyłający ponosi koszty, a do tego długo czeka się na pieniądze za pobranie.

 

Co do autora, to powinieneś jednak przed zakupem na taką dużą sumę sprawdzić wszystko (czyli np. zrobić to co zrobiłeś dopiero po zakupie).

 

Radzę poczekać jeszcze do do końca tygodnia, jak nic nie przyjdzie i sprzedający się nie odezwie to na policję (i podaj u nich tą stronę z tymi gadżetami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idź jak najszybciej na policje, daj znać jak sprawa się toczy.

 

Jeśli faktycznie User Vip jest złodziejem, a pewnie jest bo logował się wczoraj ( :] ) to niechaj go capną i dla 600zł (sic!) będzie miał brudną kartotekę. Pewnie jakiś dzieciak.

 

BTW: Mail z jego ogłoszenia kierował na człowieka imieniem: Tomasz Wojtasik. Imię w profilu Paweł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wtedy wysyła się kasę na konto za samą wysyłkę za pobraniem więc wszystko jest do uzgodnienia jeśli tylko sprzedający ma chęć sprzedaży. Nie ma co więcej gadać kupił kompletnie na ślepo i teraz czeka go przeprawa żeby odzyskać pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż Berek, wkopałeś się... Czasami szukanie większej oszczędności ma drugie dno - zwiększony wydatek. Tak niestety jest w Twoim przypadku. A dwa szerokim łukiem omijaj osoby niepewne, handlarzy rzetelnych jest tutaj sporo więc szkoda szukać ofert za pół darmo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dla mnie za duża kwota żeby kupować bez allegro.

NO cóż.. generalnie masz rację ale zasada może też być taka że oszust celowo sprzedaje 100 przedmiotów po 10zł wiedząc ze za 10zł nikt nie pobiegie na policje. sprzeda 100 i swoje zarobi.

Ja generalnie domagam sie wystawienia na allegro. jak ktos jest chętny do wystawienia to potrafie wpłacić bezposrednio. Jak kto kręci w typie "nie chce mi się, nie mam konta"- nie wpłacam chyba ze jest to te 15 zł a widzę że facet sprzedaje pojedyncze przedmioty. Kupuje zwykle prez olx - nigdy u ludzi którzy pozakładali konta 2 tyg temu. jak na razie nikt mnie nei oszukał, choć 2 paczki w drodze, ale dziś powinny dojśc.

615 zł wpłacane bez weryfikacji danych to głupota ale inna sprawa że policja winna się tym bez problemu zająć. Jak ma sie kogoś znajomego w banku to można poprosić o wgląd w dane konta ale to nei jest takie proste i moja kuzynka mimo że racowała w banku to wglądu mi nie zrobiła bo każde wejście jest monitorowane i w razie kłopotów klienta będzie pracownik miał pytanie po co wchodził tego a tamtego dnia do systemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam miałem kupić u tego Vip Forum ten Tablet i SSD, ale ostatecznie zrezygnowałem. @Autor przez jaki serwis wpłacałeś pieniądze? Mi proponował TRANSFERUJ.PL, tam zdaje się, że jest możliwość wycofania wpłaty do kilku dni po transakcji.

Generalnie gość wydawał się uczciwy, bo nawet wystawienie fakturki VAT proponował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem od użytkownika w Środę tablet Google Nexus 7 2014, otrzymałem dziś rano pocztą. Po za tym nie jest to mój pierwszy zakup, wcześniej kupowałem doładowanie z Playa, Weeb.tv oraz LG P920. No z użytkownikiem jest słaby kontakt, ale odpisuje. Także tak to wygląda z moje strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zostałem oszukany na OLX przez nieuczciwego sprzedawcę. Kupiłem wózek Quinny Moodd Na białej ramie z wysyłką za 700 zł. Sprzedający podał się jako Jan Poteralski Chabrowa 3 22-200 Włodawa , podał nr konta do wpłaty 75 1240 6986 1000 0000 0444 2880 , adres meilowy jan.poteralski@onet.pl , po dokonaniu wpłaty kontakt się urwał a wózka nie ma. Sprawę oczywiście zgłosiłem na Policję. Policja sprawdziła adres i nikt taki pod tym adresem nie mieszka, przestrzegam innych użytkowników olx przed zakupem rzeczy z przedpłatą. Gdyby ktoś został oszukany przez tego mężczyznę proszę o kontakt 532 613 774

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja się sram jak kupuje coś za 50 zł przez olx bez allegro :)

podał nr konta do wpłaty

a po numerze konta bankowego nie da sie dojść kto to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nigdy nie kupuje na olx,bo olx nie ma żadnego zabezpieczenia jedynie się pytam o konto na Allegro i Allegro ma zabezpieczenie że możesz go zgłosić na Allegro jeżeli nie dotrzyma umowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie!!!

CZYTACIE WOGOLE REGULAMIN OLX?

 

nie ma czegos takiego jak TRANSAKCJA NA OLX.

SA tylko ogloszenia, jak na gumtree i są one o charakterze lokalnym. Na olx jest nawet wspomniane o tym zeby nie wplacac pieniedzy.

 

Jak kupisz przez allegro to jak zgłosisz na policje to allegro samo z siebie odda ci pieniądze mimo ze policja moze nie znalesc winnego.

 

Jesli wplaciłes kase od tak, to nic nie zrobisz bo konto bankowe moze byc na SŁUPA lub PREPAID dzieki czemu taka osoba jest nienamierzalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie!!!

CZYTACIE WOGOLE REGULAMIN OLX?

 

nie ma czegos takiego jak TRANSAKCJA NA OLX.

SA tylko ogloszenia, jak na gumtree i są one o charakterze lokalnym. Na olx jest nawet wspomniane o tym zeby nie wplacac pieniedzy.

 

Jak kupisz przez allegro to jak zgłosisz na policje to allegro samo z siebie odda ci pieniądze mimo ze policja moze nie znalesc winnego.

 

Jesli wplaciłes kase od tak, to nic nie zrobisz bo konto bankowe moze byc na SŁUPA lub PREPAID dzieki czemu taka osoba jest nienamierzalna.

 

Tyle tytułem kupowania na OLX :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...