Skocz do zawartości
GoLYone

Lost Ark

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Kelam napisał:

Trzeba farmić. Część kart jest ze specjalnych czasowych handlarzy z danego regionu, część wypada z dungeonów, a niektóre z world czy tam field bossów. Ogólnie bardzo ciężko się zbiera karty i jest to niesamowicie czasochłonne. Najbardziej grindowy i skośno-psychiczny system w lost ark. Największy rak instant jest pod tym względem ten set z +15% holy dmg. Jak nie ma się farta, to trzeba nawet ponoć kilku lat, żeby to uzbierać. Te moje karty jeszcze można farmić tradycyjnie, ale to grube godziny na wymaksowanie, bo strasznie choojowo to leci.

e:

Tu polecam stronkę z tymi handlarzami - pokazuje co i gdzie można od nich kupić. Używam też tego od dwóch tygodni, głównie do skupowania leg itemków do podbijania repek:

https://lostmerchants.com - wystarczy ustawić swój serwer

O tym to słyszałem, nigdy nie chciało mi się na nich czekać specjalnie... Rozumiem jakieś bossy itp, ale na merchanta z jedną kartą... To jest dramat. Faktycznie najgorszy element Lost Ark, który olewam do tej pory i mam te karty, które się udało wydropić po prostu grając.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stało się coś niebywałego.

Miałem party na Oreha gdzie zrobiliśmy bossów za pierwszym podejściem, nikt się nie komunikował, każdy wiedział co ma robić... Nie wierzyłem własnym oczom :E

Swoją drogą Demonic robi robotę, o wiele przyjemniej się tym gra niż Sorcem.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.05.2022 o 16:27, Kelam napisał:

Dobra - dorwałem wreszcie brakujące karty z forest of giants. Będzie w większej części zniwelowany negatywny efekt cursed doll. Nawet nie ma szans, żebym próbował max odblokować - setki godzin pewnie na to. Drop rate jest jakiś zabugowany chyba - nie aż tak jak w przypadku karty Vrad z drugiego zestawu, ale farmienia było i tak dużo za dużo. 

pG43enu.jpg

Nawet nie wiedziałem że taki set jest . Wszędzie tylko zachwalają  tego na cryta i holy dmg., gdzie  po 300h+ grania ledwo mam 5/6 podstawowego seta. Te twoje decki wyglądają naprawdę nieżle, te bonusy  działają także na bossow i open pvp jak wejdzie?

 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - wszędzie to działa poza pvp z wyszukiwarki (ale tam wiadomo, że off praktycznie wszystko). 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten set jest dobry na gvg, i na berka (po patchu hp będzie liczone jak u innych i wtedy redukcja zadziała jak będziemy na low hp)

Co do crit rate

Serie składasz od npc co jest cholernie łatwe 

Solasa masz z fabuły

Reszta rng drop

Jest jedna ważna zasada

więcej dmg = krótsze walki=mniej otrzymanego dmg/mniejsza ilość mechanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moment - karty na def też nerfią dla mayhem[:|]?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na 99% pewien, że tak po odpaleniu mayhem Twoje 25% będzie 100% aktualnego możliwego

nie widziałem testów bo na kr nikt tak nie gra

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, RozQ napisał:

 

Serie składasz od npc co jest cholernie łatwe 

Możesz rozwinąć co tu  takie proste xD?

Widzę karta Seria jest czasami dostepna u merchantow ale  robienie nowych postaci i wbijanie kazdej z nich na 35 lev. aby dostać kartę  Solasa to już dla mnie czysty mashoizm   Wyczytałem że to 4h roboty na jedną karte .

To ja już wole latać po tych merchantach i jakiegos bossa farmić aby We’ll Meet .......decka zdobyć.

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
24 minuty temu, RozQ napisał:

Jestem na 99% pewien, że tak po odpaleniu mayhem Twoje 25% będzie 100% aktualnego możliwego

nie widziałem testów bo na kr nikt tak nie gra

Sprawdzę to jak będzie patch, ale oby nie. Gdybym wiedział nigdy w życiu bym nie zbierał tych kart tyle czasu. Zobaczymy w czwartek - zrobię próby w pokoju treningowym.

Edytowane przez Kelam
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zapoznałem się dzisiaj w detalach z poradnikami nt. Valtana i stwierdzam, że będzie cyrk jak uj:szczerbaty:. Myślę, że to będzie wyzwanie realne. Zdecydowanie więcej mechanik i trudniejszych niż ostatni boss t2, bo do koziołko-jelonka nie ma co nawet porównywać. No i długi dość raid się szykuje. Sporo czasu i miejsca na failie. Będzie płacz na redditach i żądania nerfa:szczerbaty:. Ale dobrze, że nie będzie łatwo. Jak jest za łatwo, to motywacja zdycha po kilku udanych podejściach. 

Edytowane przez Kelam
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dobra - przetestowałem karty. Całe szczęście jest po staremu. Działa zestaw jak działał. Co do potek, to nie jest tak źle, bo dzięki tej redukcji negatywnego efektu cursed, potki niebieskie leczą jakieś 65% hp chyba na odpalonym mayhem. Nie jest źle. Nerf dmg odczuwalny - widać mniejsze liczby na sword storm i hellblade.

Edytowane przez Kelam
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Widzę że dodali nowe aktywności.

Niby spoko, ale dla mnie hamulcem zawsze jest złoto. Jak porobię Abyssale i złoto z zadań daily/weekly to de facto nie mam co robić.

@Kelam Wbiłem 1370 na Sorc!!!! Ale radość, nie mogę po prostu XD Badziewie! XD

Na Demonic mam 1355. Teraz powtórzyć to samo XD

Edytowane przez galakty
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubiłem valtana na hard p1, ale p2 nie dało rady. Padliśmy ze 50 razy i ani razu nie zjechaliśmy ponizej 80hp bar. Będzie ciężko chyba to w ogóle zrobić w finderze. Ale nie poddaje się. Może jeszcze dziś jakieś party sensowne znajdę.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wpakowałem cały gold i pheony w 28 kamyków relic. Udało się zrobić 2x 7/6/3. Więcej nie próbuję, bo nawet nie mam za co. Czyli będzie trzeba komplet książek legendarnych kupić 2x. Drogo, ale pewnie i tak taniej niż próba stworzenia kamyka 7/7. Uzbieram na książki mayhem+kbw (kamyk jest master tenacity i cursed doll). Bida teraz, ze hej - najgorsze, że bc mi zostało 3k. Także koniec z zakupami u mari.

e:

Wymieniłem una coiny i kupiłem dosłownie 3 kamyki, ale inne niż poprzednie - zapodałem z MT i przebrzydłym grudge na próbę. No i udało się zrobić kamyk 8/6/3. W trzech próbach lepszy wyszedł niż 28 sztuk MT+cursed. To chyba jakiś znak:szczerbaty:. W takim razie keen out i jak przejdę na relic, to będzie z grudge combo. Będzie glass canon, ale ten nightmare set ładnie się komponuje z raid capitanem i chcę mieć 800-850 swiftness docelowo, a to nijak ma się z keen blunt, bo będzie za mało crita na sensowny bonus. 

@RozQJak tam Valtan. Ubiłeś na hardzie day1? Ja pasuje na dziś po kolejnym nieudanym party. Troszkę późno już :szczerbaty:.

Edytowane przez Kelam
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Valtana idziemy w sobotę przed gvg aktualnie nie ma jednej osoby ze statica więc czekamy.

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie mi jedno, jest sens robić Abyssala tego na Hard, skoro Argos daje lepszy gear z tego co widzę? 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam dung tak, bo daje gold. Matsy rozwalasz na duże leapstone

Do tego robiąc argosa p1 dostajesz malo matsow i caly set zrobisz w 5-6 tyg a robiąc set z orhea możesz szybciej wbić 1400 bo tylko set legendarny da się wbijać powyżej 15 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo coś czuję, że będzie nerf za max miesiąc:szczerbaty:. Dobre miałem party i od 4h nie mogliśmy się przebić przez p2. 3x byliśmy już w fazie ducha, ale nie pykło. Morale już leżało pod koniec. Nie policzę ile poszło potek, bomb, żarcia, ale pełno. Imo jest serio trudno. Poczytam sobie na reddice płacze potem, ale nie ma lipy. Nie wiem czy uda mi się to z randomami zrobić, ale jak nie, to mogę śmiało kończyć, bo wtedy celu brak. Ale jeszcze spróbuję z kolejnymi ludźmi. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to end game więc nikt nie mówi, że będzie łatwo 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wiem to, zapoznałem się wcześniej, ale i tak jest trudniej jak myślałem. Nie mam gildii, ani znajomków w tej grze. Więc jak nie będę tego mógł zrobić w party finderze, to dalsza gra nie ma dla mnie sensu. A serio miałem niekiepskie teraz party - 2x support, ludzie biegali dobrze, używali itemków, ładnie sadzili countery. No i wytrzymaliśmy 4h porażek. Ciężko oczekiwać więcej po randomach.

e:

Dodam, że nie rozumiem czemu koreańce twierdziły, że p1 jest trundiejsza od p2. Przecież to jakieś brednie. P1 z wilkami, to jest piaskownica dla przedszkolaków przy p2:hmm:

Edytowane przez Kelam
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kolejne dwie ekipy party i nadal nic. Ostatnia, to już cyrk był - bardzo słaby dps, raid leader wybył, pozbierałem kilku dpsów bo mieliśmy 2x barda, ale kicha dalej. Co tu dużo mówić - póki co męczarnia jak za trudnych czasów w tbc. Nie wiem czy mi się chce aż tak grać w lost ark :P. Ale jeszcze się nie poddaję.

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kelam napisał:

Nie mam gildii

Serio? Przecież dzięki temu masz dodatkowe materiały xD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No od day1 ani sekundę nie byłem w żadnej gildii:szczerbaty:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niby taki znawca gry... ;) 

Dołącz gdzieś gdzie mają wysoki poziom sklepu i za free matsy będziesz miał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...