Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

r35p3c7

Wymiana procka 775

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzęt:

CPU:Pentium® Dual-Core CPU E6300 @ 2.80GHz

GPU: Nvidia Geforce GTX 750 Ti

Mobo: ASRock G41C-GS

PSU: ATX TACENS MARS GAMING MP600 600W

RAM: (Nie znam taktowania) 2x2gb ddr2

 

 

Witam.Biorę się wkońcu za wymianę procesora.Płyta jest na socket 775, niestety wymiana jej nie wchodzi w grę.Mam do wydania 600zł ,ale razem z procesorem będę kupował 2kostki ramu po 4gb ddr3 1333Mhz więc na procesor zostanie mi 300-350zł. Jedyne co było główne mojej uwagi to INTEL CORE 2 QUAD Q6600.Odrazu po jego kupnie (jeżeli się na niego zdecyduje) chciałem podkręcić go z tych 2,4Ghz do 3. Napiszcie co sądzicie lub czy macie inne propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj teamt o LGA 771. Może u Ciebie też się uda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie dodałem ,że chłodzenie jest zakupione Spartan pro he924.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim starym zestawie miałem procesor Q9400 podkręcony na 3,5 GHz i radka Sapphire HD 7850 2GB DDR5 OC. W takiej konfiguracji nigdy nie wykorzystałem nawet w 80 % tej grafiki. W Wocie między 3,1 GHz a 3,5GHz nie widziałem różnicy w wydajności gry. Patrząc na twoją grafikę jakikolwiek procesor na podstawce 755 to bezsensowny zakup. A konfiguracja E6300 @ 2.80GHz z Geforce GTX 750 Ti to już chyba wyrzucenie kasy w błoto. Sorry za słowa ale ja to tak widzę. Pod ta grafikę to tylko zmiana podstawy, nie ma sensu marnować jej potencjału.

 

Core2Quad Q9450 tez może zabraknąć do pełni szczęścia przy twojej grafice.

 

 

Sprzedaj płytę i procesor a za 712 zł kupisz coś teg pokroju, szału nie będzie ale przynajmniej wykorzystasz grafikę w 100 % Może ci jeszcze ktoś poradzi lepiej ale pod tą grafikę ja bym się nie pchał w LGA 775

 

1. Procesor Intel G3258 2. MSI B85-G43 Sc LGA1150 3. Pamięć HyperX 4GB 1600MHz DDR3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem tego świadom ale lepszy quad 9450 niż zabytek ,który posiadam, a wydajność i tak myślę ,że się znacznie zwiększy.Półtora roku muszę wytrzymać więc chyba się zdecyduje na tego quada 9450.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja za 150zł kupilem płytę P7P55D do tego za 200zł i5-750 i masz dużo lepszą wydajność za tę kasę, resztę sprzedaź i kupisz dobry cooler :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest akurat prawda, napisałeś " Płyta jest na socket 775, niestety wymiana jej nie wchodzi w grę " a to błąd tym bardziej że będziesz kupował 2x4gb ddr3. Poluj na i5 750-760 i dobre mobo, spokojnie upolujesz komplet do 400zł, a wtedy oc do 3,8gh-4gh i jesteś gość !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej napisał, że mam cooler dobry kupić czy ten co aktualnie mam nie wystarczy do OC? Za miesiąc zdecyduje ostatecznie co zrobić bo będę miał z 200/300zł więcej ,ale skoro mówicie ,że nie ma sensu kupować tego procesora na 775 bo to będzie strata kasy to jednak będę musiał wymienić tą płytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie wystarczające, choć jak się trafi gorąca sztuka to dużo nie podkręcisz, ale i tak będzie lepiej niż na Q6600. quady za ok 300zł widziałem ostatnio, a i5 od 200zł z gwarancją miesięczną były. A można wyżej podkręcić.

 

Na drugą generację nie ma co się pchać, chyba że trafisz tanio 2500k, choć sam szukałem i licytacje podchodzą do 400-500zł. Czyli 2x drożej niż pierwsza generacja a tylko ciut szybsze. No i jeszcze płyta inna do tego bo to 1155

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde jakie kombinacje i niewiadomo czy będzie działał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak można wychaczyć okazje dobrej mobo+i5 750-760 za 400 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego i5 750/760 to jakbyście mogli podeślijcie linka gdzie znajdę go za jakąś korzystną cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak można wychaczyć okazje dobrej mobo+i5 750-760 za 400 zł.

 

Tylko, że ten Xeon X5470 jest 15-20% wydajniejszy od i5 760,

 

nie trzeba wymieniać płyty, a moda płyty 10 latek zrobi,

 

zresztą jest o tym cały wątek i ludzie bardzo sobie chwalą.

 

Sam mam taki mod i w zestawie z GTX670 daje sobie radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś ci się pomyliło, i5 750-760 nawet na stock jest wydajniejszy od takiego X5470. A co dopiero po oc.: obydwa na 4ghz http://pclab.pl/art50000-111.html .[ Xeon X5470@4ghz = Q9550@4ghz ] I tendencja jest taka czym nowsza gra-większa różnica na korzyść i5 750-760.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnie? O 1/5 szybszy? Suuuper, tylko brać :cool:

Dla mnie kupowanie proca za 300, do tego X na 775 to lekka przesada. Zwłaszcza, że z jego TDP na dzień dobry mamy lekko w górę z OC. Za niecałe 200 można nabyć e5450(TDP80W), które muśnięte ustawieniami lekko przegoni tego x5470(TDP120W).

Pod warunkiem, że mamy już niezłe mobo i ram, od podstaw zaczynając 775....hemorojdy normalnie :lol2:

A robię tu sobie atyreklamę w sumie -bo wciąż mam to i owo na sell z 775.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie takiego moda opłaca się robić kupując jak najtańszego xeona na 771 z 12 mb c. i do tego mając już naprawdę dobre mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mobo

proc

 

Mobo bym brał na pewno na Twoim miejscu, bardzo dobra. Co do procka to poczekałbym na lepszą okazję. Ten jedynie znalazłem na kup teraz z najtańszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, na razie nie ma w ogóle okazji, trzeba polować. NP. take coś by było też dobre i5 2300 za 380zł + asus P8H61-M LX za 70zł

http://forum.pclab.pl/topic/1006311-i5-2300/ , http://forum.pclab.pl/topic/1000825-P%C5%82yta-g%C5%82%C3%B3wna-p8h61-mlx-LGA1155/ . I 2x DDR3 Micron 4GB za 200 zł http://forum.pclab.pl/topic/1000937-Coolery-I3-4150-i5-4670-xeony-i-inne-cuda-intela-glownie-haswelle-uzywki/ . Razem 650 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś ci się pomyliło, i5 750-760 nawet na stock jest wydajniejszy od takiego X5470. A co dopiero po oc.: obydwa na 4ghz http://pclab.pl/art50000-111.html .[ Xeon X5470@4ghz = Q9550@4ghz ] I tendencja jest taka czym nowsza gra-większa różnica na korzyść i5 750-760.

 

a może tobie się pomyliło

 

I5-760 - http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i5+760+%40+2.80GHz

 

x5470 - http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Xeon+X5470+%40+3.33GHz

 

 

@micron72

 

Sam mam E5450 @4,15Ghz + GTX 670 OC , ale ostatecznie pójdzie X5470 @4,8Ghz :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dawaj dziwnych testów, tylko realne takie jak ja podałem. A ten X5470 będzie stabilnie działał na 4,8ghz, jak wróbel będzie 5 kilo ważył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, mój jak pisałem w wątku 771-775 poszybowałby wyżej, chodził nawet wyżej -ale jak wspominałem 4.0 było celem, a dalsza walka do używania codzinnego mnie nie interesowała. Miałem na niskim napięciu, laził bez drżenia i strachu, prime jak kiedyś załączyłem, i poszedłem żryć to chodziło 6 godzin w grzesznym zapomnieniu :lol2:

 

Szczerze jak czytam o X5470 na 4.8 to też mi jakoś nieklawo się robi na duszy, nie wierzę w to zwyczajnie. Podobnie jak w przewagę Xeona nad i5 750. Ale to już moje prywatne, nic nie znaczące, osądy.

 

@up ze śniegami zawieszę znowu dwa karmiki na posesji, takie specjalistyczne(okap, podajnik, tacka i stanowiska) -raz lubię, dwa jako element wychowania syna(drugi dopiero w marcu :D ) w szacunku dla zwierząt.

No i przylatują sikorki, dzwońce, coś tam i...wróble. Jak "moje" wróble po zimie byś zobaczył... :E Jastrzębie przestały się tu kręcić, za duże ryzyko nawet we trzy trafić na mojego wróbla, "sułtańskie" na te wróbelki mówię :lol2:

Drapieżeniki skończyłyby na OIOMie chyba...

Sąsiad twierdzi, że moje wróble mu rotweilera zadziobały...nie no, to już ściemniam hihi

Nie rzucaj słów na wiatr z wróblami :Up_to_s:

Ale to już tak pod humor opowiastka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba że to byłby wróble ze stalkera :E to może więcej niż 5 kilo :o.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...