Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

r35p3c7

Wymiana procka 775

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszałeś zapewne, że mają park rozrywki budować w Prypeci? Ma być w zasadzie jak w Disneylandzie, tylko 2-metrowa mysz będzie prawdziwa :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dawaj dziwnych testów, tylko realne takie jak ja podałem. A ten X5470 będzie stabilnie działał na 4,8ghz, jak wróbel będzie 5 kilo ważył.

 

Tylko gdzie w twoich realnych testach jest porównanie tych 2 procesorów?

 

Lubie jak ludzie wypowiadają się o czymś czego w rękach nie mieli, a nawet na oczy nie widzieli. Żałosne. :thumbdown:

 

U mnie wszystkie Xeony chodzą stabilnie na 40% OC, ale jak się nie ma odpowiedniego sprzętu do OC tylko najtańsze badziewie to najłatwiej powiedzieć, że to niemożliwe. :lol2:

 

Aby było realniej, każdy X5470 już przy OC 4.5Ghz będzie wydajniejszy od każdego i5-760 OC 4.0Ghz. ;)

 

Oczywiście jak ktoś chce to niech szuka tanich używek niewiadomego pochodzenia, życzę powodzenia,

ja tam zostałem przy swoim sprzęcie + kupiłem Xeona 12m gwarancji i nie mam powodów do narzekań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ten twój CPU z pewnością jest lepszy o najnowszej generacji i5, dlatego bo TWÓJ i TY GO MASZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ten twój CPU z pewnością jest lepszy o najnowszej generacji i5, dlatego bo TWÓJ i TY GO MASZ.

 

I tu się mylisz? Mam jeden z najlepszy procesorów pod s.775, a o takim sockecie była mowa na wstępie tematu.

 

Zgodziłbym się jakbyś polecił mu coś na s.1150 czy s.1155, ale s.1156 nie ma zbyt wiele do zaoferowania w porównaniu do jego s.775. -jak już się przesiadać to na coś z perspektywami na przyszłość. Moje PC i tak skończy za 2-4 lata jako komputer dla dzieci, więc nie stracę. (koszt modernizacji 200zł - E5450) :) W grach daje sobie radę bezproblemowo, na moich monitorach 22".

 

 

Natomiast po analizie przeróżnych testów muszę przyznać, że jednak różnica w wydajności będzie porównywalna.

 

W niektórych grach na korzyść i5 -760 , w aplikacjach i benchmarkach na korzyść X5470. ;)

 

Natomiast po OC X5470 i i5-760 w grach wydajność będzie wręcz taka sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszt modernizacji twojej jest fakt mały i opłacalny w przypadku posiadania już dobrej mobo, ale co powiesz na to jak np. trafia się okazja kupna i5 760 + Msi P55 GD 65 za 380 zł ? A autor postu niestety ma dość kiepskie mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt nie wyobrażam sobie pracy na dziadowskim mobo, ponieważ to podstawa. Wygląda, że ten zestaw jest ok, ale dodatkowo trzeba będzie dokupić chłodzenie, no i pozostaje pytanie czy warto iść w s.1156 :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma Spartana pro he924, jak IHS będzie prosty na i5 750-760 to nawet na oc@4ghz wystarczy przy temp. do 70c w stresie. Oczywiście dobrą alternatywą jest np i5 2400 za 400 zł + AsRock H61 PRO BTC za 119 zł http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=115_375&products_id=60034 . Też nie będą to jakieś kosmiczne ceny. Jaszcze raz napiszę jak by autor miał naprawdę dobre mobo to bardzo opłacało by się kupić jakiś CPU 771 za te 150 zł + oc i wtedy :thumbup:. Ja też lubię kupić coś fajnego i taniego, nie ze skąpstwa ;) ale dla własnej satysfakcji :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast po OC X5470 i i5-760 w grach wydajność będzie wręcz taka sama.

Nie będzie, ponieważ jedno jest udoskonaleniem drugiego, i nie posiada jego wad. W przypadku lga775, najmocniejsze cpu(QX) nie bez powodu pracowały na szynie 1600mhz, tak to własnie ona była głównym ogranicznikiem wydajności tej platformy, jeżeli chciałbyś porównywać swój cpu powyżej 4ghz z Lynnfield'ami, musiałbyś ustawić fsb rzędu 500+ na bardzo niskim strapie, pl i trfc co jest nie osiągalne w warunkach domowych, nie pamiętam jak już było z architekturą rdzeni, ale nehalem(1366) to była bodajże własnie architektura core 2, i dopiero nowa szyna pozwoliła ją w pełni wykorzystać(gdzie intel z 1366 przesadził a triple chanelling zdał się niewiele, następstwem był udany 1156).

Stad też przy ustawieniach do 4ghz różnice w testach są niewielkie, jednak powyżej zaczynają już być widoczne.

 

Odnośnie testów lga775, bardzo wiele właśnie zależy od ustawień strapu, PL i trfc, jeżeli są ciasno ustawione to c2q(czy porównywalny xeon) powinien być zegar w zegar(przy 4ghz) = phonomowi x4 z L3. Jednakże pojawiło się sporo testów gdzie amd wypadał lepiej, ciężko tutaj określić czy rzeczywiście phenom góruje nad architekturą core2, czy różnice wynikają po prostu z ustawień NB. Dodam tutaj iz wielu producentów płyt głównych lga775 jak np serie asusów na chpisecie p4x dymają użytkowników, właśnie na tych ustawieniach( nawet o 5 % wydajności), gdzie najwydajniejsze były płyty DFI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubie jak ludzie wypowiadają się o czymś czego w rękach nie mieli, a nawet na oczy nie widzieli. Żałosne. :thumbdown:

 

Poważnie? A na konkurencyjnym forum pytałeś bodajże wczoraj jak to się zachowują:

 

"Czy ktoś już testował X5460, X5470 na swoich płytach?

 

bo chciałbym zakupić któryś z nich"

 

Poznajesz te słowa?

Dalej idziemy:

 

U mnie wszystkie Xeony chodzą stabilnie na 40% OC,

 

To ile potrafi ten, o którym piszesz, że 4.15 bryka...no i jak masz ich wiele to nie jest to koszt 200PLN o którym piszesz no ale Twoja kieszeń, Twoja sprawa. Praca przy 4.15 to 40% możliwego OC? :o

 

Aby było realniej, każdy X5470 już przy OC 4.5Ghz będzie wydajniejszy od każdego i5-760 OC 4.0Ghz. ;)

 

Znowu nie uwierzyłem, tak już mam

 

Oczywiście jak ktoś chce to niech szuka tanich używek niewiadomego pochodzenia, życzę powodzenia,

 

No tak, 775 i nowe rzeczy. Super pomysł. Poza tym sam kupowałeś używki, a znane pochodzenie to bzdura, sprzęt ma lata i nawet jak masz od nowości w domu to może pierdnąć w kalendarz nie wiadomo kiedy.

 

ja tam zostałem przy swoim sprzęcie + kupiłem Xeona 12m gwarancji i nie mam powodów do narzekań.

 

A wyżej piszesz o Xeonach(liczba mnoga), płytę też zmieniałeś o ile dobrze pamiętam.

Piszesz też o konieczności wydania kasy na rozwojową platformę? A czemu to? Można coś kupić w miarę tanio na przeczekanie. Nie ma żadnej zasady, która nakazuje takie, a nie inne gospodarowanie funduszami.

 

A tak już z rozpędu -chciałbym zobaczyć te stada X-ów robiących 4.5, że nie wspomnę o 4.8. Ja mam ciecz, ok ale i tak -archaiczna architektura plus wysokie TDP. Do tego fakt, że mają wyższy zegar nie oznacza, że będą leciały w górę jak Concorde. To tylko...procesory.

U mnie był szał Xeonów w okolicy -sam dla przypomnienia szukałem sztuki robiącej minimum 4.0, dostałem selekta z niskim VID, polazł nad 4kę, płyta Asus P5Q pro, 2x2GB Muszek 1000MHz i zasilacz BQ 650ka.

Sporo tych Xeonów miałem w rękach, dużo czytałem i pytałem -też mnie to wciągnęło jak pamiętasz. Stara papa, a jeszcze zabawę dała. Te wyniki o których piszesz, a wielu kręcących to naprawdę nieliche łby z doświadczeniem, to SF(science fiction). To stawianie procka na walidację do sieci, czy print screena. Użytkowo na co dzień można w 99.9% pomarzyć o choćby 4.3-4.4, nie wspomnę o jakiś 4.6 czy coś.

Może pojedyncze, wybitne sztuki stawiane na wyjątkowo stabilnym sprzęcie chłodzonym porządnie i w fachowych rękach. Może..

Ale uznając to za standard do pojedynków z i7 750 popełnia się ewidentną nadinterpretację.

Tak, Xeony są fajne. Zaskakująco wydajne...nie są ostatecznie -to są ciut lepsze i tańsze ale już znane wieki C2Q, dziś to landary ale jeszcze brykające w miarę. Kwestia rozdziałki, ustawień, gry i reszty.

 

Ty masz GTX670kę? To w sumie połączeniem z Xeonem 4.15 przeinwestowałeś grafę. Ja też mając z nim sprzedane już 7870xt, no ale jednak grac to się grało. Co do wykorzystania takiego CPU jak ktoś pisał na forum to nieee, nie nudził się w grach. Karty średniej półki, nawet NV(bez nadmiernego narzutu sterami) potrafią zasrać dzień takiemu Xeonowi skutecznie, takiemu I7 750 też ale już mniej.

Z całą sympatią do Ciebie i dla Twojego pełnego pasji podejścia uważam, że się zacietrzewiłeś z tą obroną Xeonów. Czasem to się boję, że ktoś wywlecze Bartona na socket A(uuu, pierwszy i jedyny mój odpał przy OC :E ), podniesie go do 4.7 i nowy renesans się zacznie pogromów I7 i przy okazji Xeonów :lol2:

Trochę dystansu Bart -sam miałem i chwalę, da się grać chociaż wielu mądrali uważa, że nie -wiem co czułem i widziałem. Ale nie przesadzajmy z tą ich mocą.

 

Ja powtórzę coś co nie podlega na zdrowy rozum dyskusji:

-mając mocne podstawy można dokupić na ratunek Xeona w małej kasie, na jakiś czas otrze łzy ale wsadzanie grzałki za 300 pln...licząc na OC 4.8?? Dla mnie to mrzonki. Zresztą nawet na 5.0 cudów nie będzie. Zegar to nie wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha Miron detektyw,

 

Poważnie? A na konkurencyjnym forum pytałeś bodajże wczoraj jak to się zachowują:

 

Jedno zdanie i gościa nie ma.

 

Zresztą od początku widać, że koleś udaje speca.

Xeon E5450 to dobry wybór przy zmianie z jakiegoś Dual trupa. Po OC może i dorówna stockowanemu i5 750 w starszych grach, ale chyba każdy wie, że biorąc Xeona liczy się niski koszte modernizacji, acz sporym wzrostem wydajności (w moim przypadku E5200 > E5450), a nie szczycenie się super wydajnością z piekła rodem. Powinno być logiczne, że nowsza generacja procesorów tego samego producenta MUSI być szybsza od starszej - no ale jak widać taki @barthelemy tego nie rozumie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale co powiesz na to jak np. trafia się okazja kupna i5 760 + Msi P55 GD 65 za 380 zł ? A autor postu niestety ma dość kiepskie mobo.

 

Jak puścisz przez Allegro to możemy się dogadać, pisz PW :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieporozumienie nastąpiło, kupiłem tu na forum dla syna identyczny zestaw jak mój [ mobo i CPU ] za 380zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie nastąpiło -żartowałem, chociaż w sumie zapewne kupiłbym. No ale nie potraktowałem tego jako ofertę, po prostu nie lubię być długo poważny ;)

Jeszcze nie zdecydowałem co po Xeonie, może wystarczy mi póki co właśnie 1156.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Przede wszystkim to przynajmniej moim zdaniem zmiana bez sensu. Co do OC to jest to poblokowany CPU (coś jak non k u intela), więc tylko UV  
    • Fajnie że podałeś typ tego extendera bo z samego zdjęcia tak niskiej jakości trudno wywnioskować. Po zdjęciu wnioskuje, że to ten typ:  https://rbline.pl/extender-poe-pft1320-36882.html    Ogólnie standardowe extendery jakie stosowałem tylko regenerują sygnał nie są switchami czyli nie rozdzielają sygnału. W tym przypadku mają w sobie switcha. Różnica jest taka, że takie urządzenie różni się od typowego switcha tym, że zasilanie bierze z "głównego" switcha POE i nie ma w sobie zasilacza (taka jest idea extenderów). Na stronie którą podlinkowałem jest informacja  Więc można łączyć kaskadowo. Jednak pod 1 wyjście nie podłączysz kolejnych 2 extenderów (pewnie sam z siebie pobiera na własne działanie ze 2 W) oraz 3 kamer (każda np. po 6W). Czyli nie możesz podłączyć urządzeń które w sumie biorą więcej niż 15W.            
    • Zamierzam przesiąść się z 13700kf na 7800x3d i chciałbym go posadzić na dobrej płycie x670e w rozsądnej cenie, używki też wchodzą w grę, co byście polecili powiedzmy do kwoty 1500 zł im mniej tym lepiej. Nie śledziłem wątku więc nie wiem jak z oc wyżej wymienionego procka, mocno wyżyłowany czy mozna go jeszcze podkręcić czy lepiej iść w UV? 
    • Pograłem trochę dłużej: VRR i flickering - testowałem Squad gdzie FPS potrafi spaść ze 120 do 80 FPS, zero mignięć. Zablokowałem FPSy w grze na 45 i też zero mignięć. Może są różne wersje softu albo nie wiem, u mnie nie miga. Smużenie - jak się przypatrzy to jest przy ciemnych kolorach, ale na pewno nie taka skala jak kiedyś to było na VA. Na tyle małe że podczas normalnej rozgrywki tego nie widać i można pominąć (pewnie subiektywne, ale mi nie przeszkadza).  Skalibrowałem HDR w apce do kalibracji W11, wyszło że max jasnosć to jakieś 1150-1200 nitów. Wieczorem w grach robi serio robotę, pierwszy raz musiałem oczy zmrużyć patrząc na płomienie  Jakieś tam VA/IPS z podświetleniem krawędziowym to w ogóle nie ma jak porównać... Oby więcej takich Miniled powstawało, pakować więcej stref, walczyć ze smużeniem i super sprzęt za nieduże pieniądze.  Dziwi mnie trochę polityka cenowa, kupiłem go za 1600 zł, a na drugi dzień kosztował 2000 zł, potem 1800 zł i znowu 2000 zł. Chyba malutko ich produkują że ceny tak skaczą. Za 2k to nie warto zdecydowanie, 1600 adekwatna cena.
    • Też tak myślę, jeśli te przecieki są prawdziwe i jeśli dalej pogłębią dysproporcję między serią 90 a 80 to nie zdziwię się jak 5080 będzie miało wydajność ledwie 4090 i 16GB, to by oznaczało, że ten ostatni w ogóle nie stanieje i pozostałby na pułapie 6-7k PLN. To byłoby bardzo w stylu NV
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...