Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DamianM2007

dwie karty w SLI

Rekomendowane odpowiedzi

hejka

 

mam pytanie.. jak to faktycznie jest.

 

załóżmy wsadzę dwie karty GTX 970 w SLI... i teraz czy to będzie chodzić lepiej czy gorzej?

 

gdzieś przeczytałem, że sli to gówno bo gry nie są pod to dopracowane i w ogóle nie opłaca się tak robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe wymagania, żeby to chodziło:

 

-musisz mieć płytę główną obsługującą SLI.

-musisz mieć odpowiedni zasilacz, najlepiej 650W z czterema wtyczkami PCI-E, 2x6+2-pin może być, jeśli weźmiesz kartę z jedną wtyczką 8-pin.

-musisz mieć odpowiedni procesor, nie podchodziłbym bez kręconego i7.

 

Najlepiej też wziąć wersje kart z większą ilością pamięci, z myślą o wyższych ustawieniach.

 

Wtedy przyrost na pewno będzie, ale zwykle nie 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie przeczytałeś co napisałem... podałem typ karty jaką chce kupić ona występuje tylko z pamięcią 4 GB

to co napisałeś to wiem, czekam na wypowiedzi reszty załogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl co piszesz.. Jakim cudem 2 karty miałyby działać gorzej niż 1 ?

 

Będzie przyrost średio o jakieś 80 procent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pic na wodę z tym kręceniem procka. Nie wprowadzajcie ludzi w błąd.

W FireStrike wynik GPU jest w moim przypadku TAKI SAM przy 3.9GHz jak i przy 4.5GHz. Procka zaleca się kręcić- owszem ale dlatego, żeby w miejscach zależnych od CPU było więcej fps.

Równie dobrze wystarczy i5- hyper threading nie jest potrzebne do sli poza tym gry i tak nie wykorzystują (prawie wszystkie) więcej niż 4 wątków. Polecam obejrzeć wyniki w grach i5 oraz i7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest, zależy od gry. Z reguły najnowsze gry dobrze śmigają na SLI. Zależy jakiego proca masz jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobry zestaw, IMO powinno być zarąbiście :)

 

Jak nie spieszysz sie to możesz poczekać 2-3 miechy, bo AMD może pokazać coś nowego jak i nvidia mogą zapodać jakiegoś 980Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podałem typ karty jaką chce kupić ona występuje tylko z pamięcią 4 GB

 

Nieprawda:

 

http://www.kitguru.net/components/graphic-cards/anton-shilov/nvidia-to-reveal-geforce-gtx-970980-with-8gb-of-memory-in-november-of-december/

 

 

to co napisałeś to wiem

 

To czego jeszcze oczekujesz? Pytałeś, czy działa dobrze, dostałeś odpowiedź.

 

W FireStrike wynik GPU jest w moim przypadku TAKI SAM przy 3.9GHz jak i przy 4.5GHz. Procka zaleca się kręcić- owszem ale dlatego, żeby w miejscach zależnych od CPU było więcej fps.

 

Od kiedy syntetyczne benche są wyznacznikiem realnej wydajności? Chyba ważniejsze, czy masz 20 fps czy 40 fps w krytycznym momencie w danej grze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niektórych grach działa super, w niektórych źle. Nic na to nie poradzisz.

 

Nigdy nie będzie gorzej niż z jedną kartą bo było by to nielogiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niektórych grach działa super, w niektórych źle. Nic na to nie poradzisz.

 

Nigdy nie będzie gorzej niż z jedną kartą bo było by to nielogiczne.

Nie same gry tylko to zależy nawet od miejsca, na poziomie jednej gry sli może działa dobrze i tragicznie. W sli dochodzą dosyć często glitche graficzne niby sli działa ok, ale potrafią migać cienie, drzewa itp

 

Jak sli działa źle to trzeba wyłączać sli by dało się grać, więc nie wiesz o czym piszesz. Tyle razy powtarzałem sli to rozwiązanie doraźne, jeżeli jest możliwość kupna jednej mocnej karty to się taką wybiera.

 

Ludzie się porywają na sli a później szybciutko rezygnują ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki no ale jak to jest z tym SLI dobrze to działa czy lipa? bo schodzicie z tematu...

SLI to dobre rozwiązanie jeśli oczywiście jest pełne wsparcie przez daną grę. Ostatnimi czasy używałem laptopa alienware z SLI 2x765M, 2x780M i jak najbardziej wszystko śmigało. Jedyna gra która robiła mi problemy to GTA4, ale jak wiadomo ta gierka nawet na pojedyńczej grafie wa fochy. W PC-e powinno to jeszcze lepiej działać. Gorzej jakbyś rozważał zakup CF to jak najbardziej odradzam. Stery czerwonych to jakieś nieporozumienie nawet przy jednej grafie, a przy dwóch to syf i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale na razie nie ma dużo mocniejszej karty niż GTX970, ew. 980. Ale przyrost wydajności nie idzie w parze z przyrostem ceny.

 

Widzę jak działa dual graphics i zakładam, że podobnie działą SLI. Niby więcej klatek ale płynność budzi wiele kontrowersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sli dochodzą dosyć często glitche graficzne niby sli działa ok, ale potrafią migać cienie, drzewa itp

Nie chcesz chyba powiedzieć, że z jedną grafką nie masz takich zachowań w grach. Też nieraz coś mignie, cienie dziwnie się zachowują itp. Faktem jest, że jedna grafa(od zielonych) zawsze będzie nie do zastąpienia pod względem bezproblemowego działania, ale SLI nie jest złym rozwiązaniem jeśli ktoś potrzebuje dużej mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam znam wiele przypadków co mają SLI (ostatnio kilka 970) i wręcz są wniebowzięci :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio testowałem wyłącznie AC:U i "miga" zarówno na jednej jak i dwóch kartach:) Pomijam świecące łączenia "klocków", z których zbudowane są budynki. Przy podkręconym i niepodkręconym procku fpsy na moje oko i subiektywne odczucie są takie same. Sporo daje podkręcenie grafik- nie ma wtedy dropów do 40-45 fps i trzyma w zasadzie cały czas 60 z vsync.

 

Generalnie kilka lat temu SLI działało częściej źle niż dobrze. Od serii 6xx działa ok (na 5xx też chyba już było w miarę dobrze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubisz grać w nowości, to nie bierz konfiguracji SLI/CF, bo się rozczarujesz. Bardzo często trzeba czekać albo na łaty, albo na aktualizację sterowników z nowymi profilami. Jeszcze dochodzą te nieszczęsne porty z konsol, choćby The Evil Within, gdzie masz FPS zablokowany na poziomie 30 klatek. Jak tylko wyjdzie 390X albo 980 Ti, to się rozstaję z moim multiGPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja widzę na filmach to SLI z 970tek działa w nowościach typu Far Cry / AC(?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam też zastanawiam się nad wyborem 970 sli, albo jeden 980. I chyba pójdę w sli, bo grać będę w rozdziałce 2560x1440. Trafiłem na ciekawe zestawienie wydajności, może to trochę pomoże w decyzji :P

 

Mój link

 

Natomiast nie wiem jak ma się sprawa z ewentualnymi problemami w wyświetlaniu czy innymi wynikającymi z niedostosowania gier. Ale chyba większość nowszych tytułów nie powinna mieć z tym problemów. A nawet jeśli, to nie są one chyba znaczące, bo inaczej ludzie by nie stawiali sobie takich konfiguracji :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...