Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Stylowy

Proszę o pomoc w modernizacji sprzętu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Nie mam pojęcia w którym dziale ten temat napisać, więc z góry przepraszam jeżeli wybrałem źle.

 

Na komputerze zagrywałbym w gry MMO. Coś pokroju Blade&Soul, Lost Ark Online, Black Desert, Titanfall, CS:GO.

Mile widziane również własne propozycje co do modernizacji budy.

Chciałbym wymienić CPU + MOBO + GPU

Obecny zestaw:

 

BenQ 19'' GL941M

Asrock H61DE/SI Intel H61 LGA1155

Intel Core i3-2100 LGA1155

Gigabyte ATI Radeon HD6850 1GB DDR5/256bit

Goodram DDR3 4GB 1333MHz CL9

Modecom Carbon 620W - Służy już pare lat, i jest w porządku.

 

Myślałem nad Intelem i5-4590 (nie znam się na tyle by robić OC, choć nie wykluczam tego w przyszłości). Karte graficzną chciałbym zakupić od Nvidii - niestety, nie mam pojęcia jaką wybrać.

Ramy mam zamiar dokupić za ~miesiąc.

 

Budżet to jakieś ~1400-1600. Ciężko stwierdzić, zależy jak wielka ta moja wypłata w tym miesiącu będzie :).

 

Pozdrawiam :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz wejść w i5-4590, to automatycznie zmusisz się do wymiany płyty.

 

Na Twoim miejscu poszukałbym i5-3470/3570 w cenie ~ 450-500 PLN. Ew. i7 SB za kwotę ciut wyższą.

Za resztę pieniążków kupiłbym kartę graficzną i pamięć RAM.

 

http://www.morele.net/pamiec-goodram-play-4gb-1600mhz-ddr3-cl9-gy1600d364l9s-4g-662885/

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-r9-270-oc-2gb-ddr5-256bit-pci-e-2dvi-hdmi-dp-box-r9270-dc2oc-2gd5--599490/

 

+

 

i5-3470/3570/i7-2600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lipton

Dzięki wielkie za odpowiedź :). Można wiedzieć dlaczego powinienem zjechać z procesora ? Liczyłem się z wymianą płyty, chciałbym odpalić wymienione gry na mocnym mediumie / "niższym" high. Do tego dochodzi nadchodzący Wiesiek 3. I dlaczego akurat Radeon ? Z tego co widzę po testach to GeForce ma lepsze osiągi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R9 270 konkuruje w tej cenie z GTX 660. Na stocku te karty osiągają bardzo zbliżone wyniki - R9 270 ma jednak wyższy potencjał OC. W tym tkwi szczegół.

Przy karcie klasy R9 270 nie odczujesz różnicy pomiędzy i5-3570 a i5-4590 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że podane przez Ciebie procesory mam zakupić używane ? Nad kartą się zastanowie jeszcze, całe życie miałem radeony, pora na coś nowego moim zdaniem ^^.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie można kupić nowego GTX 760 lub używanego 770. + używany i5 wymienione przez Lipton.

Tak swoją drogą troche zły okres na modernizację, wszystko drogie jak cho....ra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że własnie ceny spadną na święta :<. Widziałem na allegro gtx 660 ti 3gb od gainwarda za ~620 zł niby "nówka". Zastanawiałem się też nad 660 gtx od msi gaming series i nad nową 760 skoro tne koszta na płycie i procku.

 

Jeżeli ktoś jeszcze byłby tak miły i powiedział na co zwracać uwagę przy zakupie używanych procesorów, to byłbym wdzięczny :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...