Skocz do zawartości
MitycznyJeż

[Poradnik] Jak naprawić błąd 0xc000007b

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za wskazówkę. Rzeczywiście. Mam już jeden plik nie taki jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A co jak dostaję błędy

0xc0000005

0xc000007b

przy uruchamianiu instalatorów które wcześniej [niedawno] działały.

Obydwa sprawdzone w process explorer - są 32 bitowe.

Dependency Walker w wersji 32bit nie wskazuje żadnych czerwonych punktów jak w instrukcji w obu instalatorach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0xc0000005 to ogólny wyjątek próby dostępu do niewłaściwego obszaru pamięci. W grach często jest spowodowany niestabilnym OC, zwykle podsystemu pamięci.

Jeżeli takie coś wychodzi na stabilnym systemie, to spróbowałbym naprawy plików przez sfc bądź dism /cleanup-image.

 

Błąd nie wyskakuje dla jakiegoś podprocesu instalatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd 0xc000007b przykładowo pojawia się na obydwu świeżo pobranych wersjach tego instalatora http://www.anyburn.com/download.php

W grach nie mam tego problemu.

sfc /scannow niby coś naprawił, zrestartowałem system i instalatory dalej nie działają.

Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth - ten sam rezultat.

 

Jakieś pomysły?

Edytowane przez KisielHTX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla procesu instalatora wyskakuje ten błąd, czy innego?

Masz rację. Błąd dla tych instalatorów i innych siedzi w procesie %SystemRoot%\system32\csrss.exe ObjectDirectory=\Windows SharedSection=1024,20480,768 Windows=On SubSystemType=Windows ServerDll=basesrv,1 ServerDll=winsrv:UserServerDllInitialization,3 ServerDll=sxssrv,4 ProfileControl=Off MaxRequestThreads=16

 

według anvir

 

EDIT: Windows w trybie awaryjnym ma te same błędy na instalatorach. Więc odpadają raczej sterowniki i pakiet zabezpieczeń.

Edytowane przez KisielHTX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś pomysły?

 

Instalatory odpalają bezproblemowo na Win10PE uruchomionym z pendrive. Więc odpada wadliwy RAM który zresztą też już przetestowałem w MemTest86+ dla świętego spokoju.

 

Super.

Taki specjalista a jednak nie potrafi pomóc ani nawet odpisać. G* warty ten poradnik twój.

Edytowane przez KisielHTX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę usunąć ręcznie tych plików. Musiałbym wtedy mieć uprawnienia do TrustedInstaller.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbujesz usuwać pliki czysto systemowe - a to najprawdopodobniej oznacza, że używasz złej wersji dependency walkera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbujesz usuwać pliki czysto systemowe - a to najprawdopodobniej oznacza, że używasz złej wersji dependency walkera.

 

To jaką wersje mam używać? System mam 64 bitowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest napisane w poradniku.

 

No to właśnie taką wersje używam i nie mogę usunąć bo wyskakuje mi że potrzebuje uprawnień do tej akcji.

A w poradniku nie pisze co zrobić gdy ma się odpowiednią wersje do 64 bitowego systemu a usunięcie danych plików kończy się nie powodzeniem.

post-588730-15604970487934_thumb.gif

post-588730-1560497478865_thumb.jpg

Edytowane przez Agharta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to musisz czytać jakiś inny poradnik w takim razie. Ten tutaj nigdzie nie wspomina o "bitowości" systemu operacyjnego.

Przeczytaj go jeszcze raz, tym razem skrupulatnie i cały, a nie po łebkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to musisz czytać jakiś inny poradnik w takim razie. Ten tutaj nigdzie nie wspomina o "bitowości" systemu operacyjnego.

Przeczytaj go jeszcze raz, tym razem skrupulatnie i cały, a nie po łebkach.

No dobra zrobiłem tak jak w poradniku usunąłem ten dll. i nie wiem jaki teraz visual c++ redist zainstalwoać przy nazwie pliku była liczba 41. Gdy uruchamiam grę to wyskakuje że nie może znaleźć d3dx9_41.dll i nie wiem jaka wersja visual c++ zainstalować.

Edytowane przez Agharta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem przez procedurę opisaną na początku. Mam 10-kę Pro 64 bity.

 

Usunąłem pliki, które pokazał mi depends - wszystkie x64 były na czarno, miałem 3x *.dll (te poniżej) na czerwono z x86

 

zainstalowałem vc_redist.x64

 

Teraz jak uruchamiam aplikację, dostaję komunikat, że brakuje poniższych bibliotek.

 

msvcp120.dll

msvcr120.dll

vcomp120.dll

 

Co jest nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z dwoma plikami .dll a mianowicie mfplat.dll oraz mfreadwrite.dll. Problem występował też z plikiem mf.dll aczkolwiek twoim sposobem sobie z nim poradziłem a pozostałe są uparte i nie chcą zaskoczyć. możliwe że coś robię nie tak (a nawet pewne ) powoli rozkładam ręce. Całe zamieszanie wynikło z powodu niechęci GTA 5 (oryginalny) do odpalenia sie na 64 bitowej wersji win10. Jaka paczka plików zawiera te dll oryginalnie bo pliki sciagane ręcznie z neta i wklejane w sys nie pomagają z wyjątkiem mf.dll który przestał krzyczeć że nie działa. Jakieś sugestie co jest nie tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja "N" systemu operacyjnego? Zainstaluj Media Feature Pack.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Świetny poradnik. Zrobiłem wszystko co było napisane i błąd z odpaleniem większości aplikacji zniknął.

Jedynie problem pozostał kiedy próbuję odpalić Adobe Premiere. Aplikacja się włącza i z pozoru działa, lecz bez przerwy wyskakuje błąd aplikacji 0xc000007b. W Dependency na czerwono pojawia się VCRUNTIME140.dll. Procedurę z poradnika powtarzałem chyba z milion razy. Naprawianie wszystkich Visual C++ Redist, przeinstalowywanie ich, w końcu podmieniłem Visual C++ Redist z 2017 na 2015-2019 i komunikat ciągle się pojawia, a rzekoma usterka tkwi w VCRUNTIME140.dll.

W czym tutaj tkwi problem?

 

PS System Windows 10 w razie czego

 

Za pomoc z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na pewno dobrze namierzyłeś i sprzątnąłeś problematyczną bibliotekę? Z Twojego opisu można wnioskować, że to nie główny proces premiere może mieć problem, ale jakaś wtyczka, która ładuje się z opóźnieniem.

Czy to jest tak, że problem naprawiasz, zależności są ok, a po ponownym uruchomieniu premiere znowu jest coś nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest prawdopodobnie wtyczka. Usuwałem ten plik VCRUNTIME140.dll który jest problemem i kilka razy ponownie instalowałem Virtual C++ Redist.

Wygląda to tak jakby komputer miał błąd z odczytaniem tego pliku, ponieważ nie powinien być wadliwy kiedy jest świeżo zainstalowany.

 

Komunikat nie znika, a co więcej ciągle Premiere próbuje go włączyć gdy chodzi i tych błędów wyświetlają się dziesiątki.

post-617563-15840112372519_thumb.jpg

post-617563-15840112521306_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak:

1. Wyłączysz pakiet adobe

2. Naprawisz błędną zależność, którą widać w dependency walkerze

3. Uruchomisz dependency walkera jeszcze raz

To widać poprawę, czy nie? Bo albo coś podczas uruchamiania podmienia plik na zły, albo naprawiasz nie ten który trzeba. Który dokładnie plik usuwasz (pełna ścieżka)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Panie Jeż,

Pytanie jest takie: zamiast ścieżki, dostaję zdanie Access is denied

 

Czy coś w takim przypadku można zrobić?

Edytowane przez kasztanka86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a... gdzie konkretnie Ci się to pojawia?

Przekazuj więcej szczegółów. Jak można to screeny, plik .dwi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...