Skocz do zawartości
MitycznyJeż

[Poradnik] Jak naprawić błąd 0xc000007b

Rekomendowane odpowiedzi

d) Ręcznie (przez np. eksplorator plików) usuwamy wadliwe pliki bądź zmieniamy ich nazwę/przenosimy je.

:exclam: Uwaga! Jeżeli nasza aplikacja jest 32bitowa, to wbrew temu co jest napisane problematyczny plik nie znajduje się w system32, a w syswow64. :exclam:

 

Ale co robić w takiej sytuacji, kiedy kikadziesiat plikow jest wadliwych, a zaledwie kilka ok - w moim przypadku to chyba nie tedy droga, możesz pomóc?

(wszystkkie są x64 a gra 32 ;/ )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro prawie wszystkie są x64, to pewnie użyłeś 64bitowej wersji dependency walkera. Dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, a mianowicie, świeci mi się na czerwono teraz jedynie

 

c:\windows\system32\MSVCR100.DLL

 

oraz

 

c:\windows\system32\MSVCP100.DLL

 

Usunięcie plików nie pomaga, mimo usunięcia pliki nadal świecą się na czerwono. Uaktualniałem Visualy C++ pod wersję 64 bitową. Dodam na koniec, że wszystkie pliki w Dependecy Walkerze są x86, oprócz tych plików, które są na x64.

 

Mój błąd - problem już rozwiązany. Dzięki wielkie za mega poradnik. (:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przydatny poradnik.

Chwała za dobry poradnik :)

 

Dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziękuję za poradnik. Dostrzegłem już swoje błedy, obecnie podświetla mi na czerwono jeden plik- MSVCP100.DLL

 

Niestety nie mogę go odnaleźć, żeby usunąć.zmienić nazwę. Co mam zrobić w takiej sytuacji?

Edytowane przez ThomasPit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno szukasz tam gdzie powinieneś?

Podaj bitowość programu z którym masz problem i w którym folderze szukasz tej DLL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bardzo proszę o podpowiedz jak usunąć te pliki???

Win 7 64bit

post-320954-14776751836414_thumb.png

Edytowane przez weynrooney

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że późna pora ale postaraj się czytać ze zrozumieniem otrzymywane komunikaty, tym bardziej że są one częściowo po polsku.

 

Czytamy też sam poradnik:

W tabelce na środku klikamy nagłówek kolumny "CPU" tak, aby zawartość posortowała się względem tej wartości.

Ignorujemy nieznalezione pliki - ich brak nie powoduje żadnych błędów, to normalna sytuacja dla większości aplikacji.

Znajdujemy wszystkie pozycje, których wartość CPU jest widoczna na czerwono

 

Na podesłanym przez Ciebie screenie nie ma niczego, co miałoby czerwoną wartość w kolumnie cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie przepraszam moj błąd.Temat do zamkniecia po dokladnym kolejnym przerobieniu poradnika naprawilem błąd. Wielkie dzieki Jestes Pan Wielki!!!!!!pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Em... Czy mógłbyś wytłumaczyć jak najprościej ostatni punkt? Byłabym baaaardzo wdzięczna? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MariaNetka

W sensie etap? No już jest prosto, ale można próbować jeszcze prościej...

 

Na przykładach:

Brakuje msvcr110.dll? -> visual c++ redist 2012

Brakuje d3dx9_35.dll? -> directX

Brakuje X(cośtam).dll? -> (raczej) directX

 

i tak dalej. Oczywiście nie wszystko podpasuje do wzorca który napisałem w poradniku - wtedy poszukaj w google od czego jest dana dll'ka, albo po prostu zapytaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prawie wszystko na czerwono, jak mogę to naprawić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytać dokładniej poradnik ;)

Serio - jeżeli ktoś mówi że ma wszystko na czerwono, to prawie zawsze użył złej wersji dependency walkera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A co jeżeli wadliwy plik to api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll? Potraktowałem to jako "110", ale po pobraniu redistu 2012 mam komunikat "Nie można uruchomić programu, ponieważ na komputerze nie znaleziono api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll". Gdzie w takim razie mogę znaleźć odpowiednią wersję tego pliku?

 

EDIT: DirectX też nic nie daje

 

EDIT2: Ok, już nieaktualne, znalazłem sposób. Jakby ktoś miał podobny problem to korzystałem z tego filmu:

Edytowane przez kcgm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,zrobiłem wszystko zgodnie z początkową instrukcją to mój błąd transformował w :

 

"0xc0000005" .... HELP .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@symbioza

 

To bardzo ogólny błąd - jeżeli pojawia się on w różnych momentach i bez większych reguł, to zwykle to problem z pamięcią ram. Jeżeli jednak wyskakuje zawsze w tym samym momencie i jest deterministyczny - zwykle chodzi o błędne ustawienia danego programu / problem z bibliotekami zewnętrznymi / inne.

 

Niestety, ale bez konkretów nic nie da się zaradzić. To tak jakbyś zadzwonił do lekarza i powiedział "panie doktorze! boli mnie!" i nic więcej. Słabo przydatne, nie?

Używany system, obecne w nim service packi, wersje sterowników, aplikacja z którą jest problem... i wszystko co związane i przychodzi do głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jeżeli żadna wartość CPU 64 nie jest zaznaczona na czerwono?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że sprawdza się zależności nie tego pliku wykonywalnego co trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jestem pewny, że dobry plik sprawdzam. Za to w kolumnie Link Checksum dwa numery są na czerwono przy 64(nie wiem czy to ma znaczenie), poza tym wszystkie 86 są na czerwono. Mam system x64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to plik .exe startujący tę nową grę Hang of Gods jeżeli to ma znaczenie. I zaznaczam, że mam aktualne sterowniki do karty graficznej i wszystkie aktualne c++ visuals i .NET. Pokazuje mi, że nie mogę załączyć takiego rodzaju pliku więc jest tu: http://insomnia.cba.pl/tactics.dwi

Edytowane przez lech14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz nawet SP1. Aktualizacja systemu to rzecz w pierwszej kolejności do zrobienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem bo zrobiłem to i okazała się, że tylko 3 są dobre co mam wtedy zrobić? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...