Skocz do zawartości
MitycznyJeż

[Poradnik] Jak naprawić błąd 0xc000007b

Rekomendowane odpowiedzi

Poradnik MEGA!!! dzięki działa :) jedno zastrzeżenie w pliku który rozpatrywałem (OriginThinSetup) były też wartości CPU na czerwono ale nie opatrzone wartością 64 jak u Ciebie na przykładzie xinput1_3.dll. I tu małe nie domówienie bo myślałem, że jak wszystkie to wszystkie a niektóre w moim przypadku na czerwono to ieframe.dll plik zabezpieczony przed edycją i usunięciem więc jakakolwiek ingerencja po "walce" mogłaby się skończyć źle. Fakt te informację są czytelne jednak większość nie jest programistami i takie niuanse wyydłużają proces ;)

post-620365-15894396512906_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten problem, postąpiłem według instrukcji i wszystko działa.

Bardzo dobry poradnik.

Dodam, że na rynku jest wiele programów, które chcą ten błąd naprawić za ciebie. Kosztują od 30 USD w górę. Tu można wszystko wykonać samodzielnie za darmo. Trzeba być tylko uważnym. Choć poradnik jest z 2014 roku, to jest wciąż aktualny - na Windows 10 wszystko przebiega zgodnie z instrukcją. Dziękuję za pomoc i polecam ten artykuł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten problem, postąpiłem według instrukcji i wszystko działa.

Bardzo dobry poradnik.

 

dodam, że specjalnie założyłem konto żeby Podziękować MitycznemuJeżowi bo zrobił kawał dobrej roboty i takie rzeczy zasługują na uznanie i rozpowszechnienie :D :D :E a swojej poprzedniej wypowiedzi zaznaczyłem małe uwagi jednak na 7 stronie raczej nikt ich nie przeczyta :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, czyta ;)

 

Na czym dokładnie polegał Twój przypadek, i jak poprawiłbyś instrukcję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam do was pytanie. Bowiem niedawno gdy zakupiłem pewną grę Shadow of War, dostałem właśnie oto ten błąd. Próbuję go naprawić od jakiegoś miesiąca, ale nigdy nie natrafiłem na tą odpowiednią drogę. Oto tutaj w tym temacie było by wszystko idealnie, aczkolwiek pobrałem wszystkie redisty a poprawne wersje bibliotek DLL się nie zainstalowały, a nie wiem skąd mam pobrać manualnie i jakie wersje DirectX'ów. Czy ktoś może mi pomóc?

Edytowane przez Rexeror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś strasznie ogólnikowo. Prościej i szybciej otrzymać pomoc gdy już na dzień dobry dostarcza się konkretne informacje.

Po kolei - jaki był oryginalny problem, co dokładnie zrobiłeś i dlaczego, jaki był rezultat (czy jakikolwiek)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, na początku zainstalowałem te oba programy. W tym 2, wszystkie błędne DLL'e usunąłem lub zachowałem w folderze, żeby nie było że zrobię coś błędnie. Były to głównie takie biblioteki jak api-ms-win-crt-filesystem-l1-1-0 i kilka innych, typu api-ms-win-core-file-l1-1-0, api-ms-win-crt-filesystem-l1-1-0, api-ms-win-crt-environment-l1-1-0, api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0, api-ms-win-crt-utility-l1-1-0 i inne. Jest ich aż 16. Jedyne co mi brakuje to zainstalować ich poprawne wersje, ale nie wiem skąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze zapominam od czego są to biblioteki :E

Ale nie kojarzę, by były powiązane z którymś redistem. Jaki to system operacyjny? Czy posiada on pobrane i zainstalowane wszystkie aktualizacje? Jeżeli tak, to czy robiłeś naprawę przez sfc /scannow i/lub dism->cleanupimage->restoreHealth?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

System operacyjny mam 64 bitowy, mam najprawdopodobniej wszystkie aktualizacje mimo że mam Windowsa 7, i robiłem naprawę przez tamte komendy. Możliwe, że trzeba to zainstalować przez DirectX, ale nie wiem którego, i jak zainstalować manualnie, ponieważ widziałem tylko xwebsetup, a w nim do zainstalowania tylko niektóre biblioteki DLL, a te akurat miałem poprawne.

Edytowane przez Rexeror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czymkolwiek to jest - to nie jest directx :D

 

"Najprawdopodobniej", czy jest zaktualizowany? Jakieś oczekujące aktualizacje, rekomendowane czy opcjonalne?

Jakie były rezultaty ww. komend?

Patrzyłeś na TO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nic tego typu nie mam, a co do tego co wysłałeś, nie patrzyłem na to. Jednak nie wiem, czy to coś da, bo mimo takich aktualizacji NIC to nie daje. Po prostu muszę zainstalować te biblioteki DLL według mnie, ale tak, żeby były poprawne, bo ta gra ich wymaga, a jak ich nie ma lub są błędne to nie ma jak grać. Podaje to na przykładzie TYLKO tej gry.

 

Apropo, znajomy informatyk wysłał mi jeden program. Jeżeli ten program da coś radę, to dam znać, a jeżeli będzie działało, możliwe że tak będzie łatwiej dla ludzi, którzy będą mieli taki sam problem jak ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, muszę poinformować, że mimo zaktualizowania wszystkiego to dalej mam to samo. Kilka sterowników nawet pobierałem od nowa, a błąd dalej ten sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Czyli dokładnie jaki błąd?

2) System posiada wszystkie aktualizacje zarówno rekomendowane jak i opcjonalne?

3) Czy ręcznie próbowałeś zainstalować update który linkowałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) gdy odinstalowałem lub usunąłem/przeniosłem te biblioteki DLL, wyświetla mi się ich brak a z żadnego programu ich nie mogę pobrać żeby nie były uszkodzone. Gdy są uszkodzone dalej jest błąd 0xc000007b

2) Tak

3) Z mocnym podkreśleniem na próbowałem, aplikacja nie wykrywa mojego systemu operacyjnego

 

Może mam spróbować wykonać format?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. 7b to nie informacja o uszkodzeniu czegoś, tylko umieszczaniu biblioteki o złej architekturze w złym miejscu. Przy poprawnym instalowaniu/aktualizowaniu wszystkich redistów i wstrzymaniu się od jakichkolwiek ręcznych manipulacji plikami ten błąd nie powinien się nigdy pojawiać.

 

3. Co znaczy "nie wykrywa"? Tam są do pobrania pliki .msu, które aktualizator systemu powinien normalnie uruchomić i zastosować. Który dokładnie pobierasz? Jaki błąd otrzymujesz dokładnie? Czy system który masz to czysty, aktualizowany system? Jakaś modyfikacja?

 

 

Format to w pewnym sensie wywieszenie białej flagi, ale bywa szybszy niż długie dochodzenie co i gdzie jest zepsute.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Tak, tylko te Redisty u mnie nic nie robią mimo tego, że próbowałem zainstalować kilka razy.

3. Nie wykrywa, w sensie, że włącza się, i zaczyna się instalować, ale nie wykrywa już tego systemu operacyjnego i nie chce zainstalować. Jak wiem, mam oryginalnego kupionego Windowsa 7 Ultimate, mimo że kiedyś podejrzewałem piracką wersję, ale dowiedziałem się, że to kupiona wersja.

 

Tak, wiem, dlatego właśnie wolałbym to zrobić, ponieważ męczę się z tym od roku 2018 albo 2019.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi pomogło. Windows 7, Firefox 64 bit. Wymieniłem tylko DBGHELP.DLL w katalogu \system32\.

Serdeczne dzięki.

Włodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem to pokazało mi że mój FS 19 jest 64 bit a w dependy walker prawie wszędzie jest x64 na czerwono a jak wziąłem wersję 32 bit to wszędzie było x86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.12.2014 o 15:02, MitycznyJeż napisał:

Z racji że sporo osób ma wspomniany problem, a rozwiązanie go jest relatywnie łatwe to stwierdziłem, że zrobię przyjazny poradnik. W trzech prostych etapach :)

W przypadku jakiś niejasności/nieścisłości w instrukcji, proszę o PM.

 

Słowem wstępu: Ten błąd nie pojawia się sam z siebie: jest skutkiem wrzucania na oślep plików dll do katalogów systemowych, folderów gry, bądź używania dll-fixerów wątpliwej reputacji. Nie powinno się tego robić. Jeżeli przy próbie uruchomienia programu brakuje jakiegoś pliku DLL, to należy doinstalować paczkę go zawierającą, patrz trzeci etap instrukcji.

 

:exclam:UWAGA! Tą instrukcję należy czytać w całości i z pełnym zrozumieniem. Opuszczenie któregoś etapu bądź niedoczytanie jakiegoś fragmentu może w najgorszym wypadku doprowadzić system do stanu nieużywalności. W przypadku niejasności bądź innych problemów pisz PW. :exclam:

 

Etap 1: Określenie z którym dokładnie programem jest problem, oraz czy jest 32/64bit

 

a) Próbujemy uruchomić program z którym mamy problem. Otrzymujemy komunikat o błędzie, którego nie zamykamy! Zwracamy uwagę na nazwę pliku exe, która jest widoczna w pasku tytułu komunikatu:

 

image.png

 

b) Pobieramy i uruchamiamy Process Explorer jako administrator.

Szukamy w drzewie procesów wspomnianego pliku exe, klikamy na nim prawym przyciskiem myszy i wybieramy Properties (właściwości):

 

image.png

 

c) Spisujemy sobie/zapamiętujemy dokładną ścieżkę do exe oraz jego architekturę: 32bit bądź 64bit:

 

1cut.png

 

Teraz możemy kliknąć "OK" w oknie komunikatu o błędzie.

 

Etap 2: Określenie z którym plikiem DLL jest problem oraz usunięcie go

 

a) Pobieramy i uruchamiamy Dependency Walker:

Jeżeli nasz program jest 32bit, to pobieramy wersję x86

Jeżeli natomiast 64bit, to pobieramy wersję x64.

 

b) Upewniamy się że opcja view -> show full paths jest zaznaczona.

Następnie wybieramy file -> open i wskazujemy plik exe.

Program chwilkę "pomieli", a następnie pokaże komunikat o błędzie. Ignorujemy go i klikamy OK.

 

c) W tabelce na środku klikamy nagłówek kolumny "CPU" tak, aby zawartość posortowała się względem tej wartości.

Ignorujemy nieznalezione pliki - ich brak nie powoduje żadnych błędów, to normalna sytuacja dla większości aplikacji.

Znajdujemy wszystkie pozycje, których wartość CPU jest widoczna na czerwono:

 

image.png

 

d) Ręcznie (przez np. eksplorator plików) usuwamy wadliwe pliki bądź zmieniamy ich nazwę/przenosimy je.

:exclam: Uwaga! Jeżeli nasza aplikacja jest 32bitowa, to wbrew temu co jest napisane problematyczny plik nie znajduje się w system32, a w syswow64. :exclam:

 

 

Etap 3: Instalacja paczki zawierającej brakujący plik

 

Pamiętajmy, że potrzebujemy paczki w architekturze takiej jak nasz program: 32bit -> x86, 64bit -> x64.

Jeżeli w nazwie pliku dll znajdował się napis:

"80" -> visual c++ redist 2005

"90" -> visual c++ redist 2008

"100" -> visual c++ redist 2010

"110" -> visual c++ redist 2012

"120" -> visual c++ redist 2013

"140" -> visual c++ redist 2015

Najnowsze redisty można samemu znaleźć albo wspomóc się stroną zbiorczą tutaj.

"d3", większość zaczynających się na "x" -> directx websetup

 

 

Po wykonaniu powyższych etapów program powinien działać.

Jeżeli błąd 0xc000007b powtórzy się, to możliwe że jest błąd w innej aplikacji z innym plikiem DLL - wtedy trzeba wykonać całą procedurę jeszcze raz.

 

Witam. 

Wykonałem wszystko jak w instrukcji, błąd zniknął, lecz pojawił się nowy. 

Zna ktoś rozwiązanie dla poniższego? 

 

image.png.2161f15d9847d96a0c85bc8a06e964d8.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

U mnie też problem z tym błędem, przy czym Dependency Walker nie wskazuje żadnego pliku na czerwono.

Co w takiej sytuacji?

Z góry dzięki za pomoc!

Kieu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.05.2020 o 00:10, MitycznyJeż napisał:

E tam, czyta ;)

 

Na czym dokładnie polegał Twój przypadek, i jak poprawiłbyś instrukcję?

 

Co do poprawy.................. właściwie po kilkukrotnym przeanalizowaniu

wszystko ok

tylko

jak na początku nie ma styczności z tym i przeczyta raz ( lub dwa) to potem możliwe, że będzie szukał błędu w pliku SHLWAPI.DLL (w załączonym pliku) choć to nie jest plik opatrzony np dodatkiem 6+4 to lecz jest na czerwono. Przydała się by obrazowa wzmianka czego szukać (to jest) a co pomijać (tego brakuje). Choć jak wspomniałem instrukcja jest OK to niektórzy mogą wykazać się nadgorliwością (oczywiście pisze bo sam jestem tym przypadkiem :) ?) i wyszukiwać wszystko co czerwone? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

??

witam 

Ja mam podobny problem ale troszkę dziwnie się objawia 

nie mogę zainstalować niektórych aplikacji 

klikam na plik instalacyjny wyskakuje UAC daje ok .. i nic .. kompletnie nic się nie dzieje  

dopiero w event loggerze znajduje informacja ze aplikacja XXXX.exe  bla bla (0xc000007b)

próbowałem już wszystkiego co znalazlem na google .. przeinstalowywania  tego i tamtego  chdisk  sfc  podmiany xinput1_3  etc etc  w końcu trafiłem tutaj na to forum 

ale jak robię tym programem depends  to prawie wszystko jest na czerwono .... ?

a tak mi się nie chce robić formata C

848365570_Screenshot2020-10-06135620.thumb.png.d00b56b297017ad12fbb00d783de00a7.png

Edytowane przez SethSamson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depends22_x64   

posiadam wersie win 10 home 64 bit .. no chyba ze dla procesorów Ryzen mam sciagnać ta IA64 

Edytowane przez SethSamson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To już druga osoba bodajże w tym temacie z tym samym modelem i po własnej aplikacji pasty taka duża różnica, gwarancji nie trzeba żegnać jak przyrosty są tak fajne to warto to zrobić, jak jest plomba na którejś śrubie to można zamówić i nakleić jeżeli np suszarka + żyletka nie dały rady lub w ogóle ktoś robi dziurę w plombie od razu  Chwile temu zamawiałem z alledrogo do xfx https://allegro.pl/oferta/5x-naklejki-gwarancyjne-asus-msi-palit-xfx-evga-gigabyte-zotac-15362612792
    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego ogólne standardu względem którego dokonywane są te pomiary, więc każdy producent mierzy jak uważa, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowane plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. nie powinno się robić w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 lub Corsair ML120 czy konstrukcjach Sunona MagLev).
    • Świetny ruch, ale mimo wszystko wk*****m się niemiłosiernie, że występują takie egzemplarze. Sam polecam/poleciłem ten model nie jednemu znajomemu i wszystko jest ok. Super, że pomogło, przykro, że Asus wypuszcza takie buble w postaci Asus Dual, które człowiek musi sobie poprawiać sam. Wiadomo, że mógłbyś to próbować zrobić w inny sposób i szkoda, że tak fajny model jakim jest Asus Dual, potrafi wypuścić takie gówno.
    • Jak laptop działa stabilnie po mimo whea w dzienniku zdarzeń to możesz olać (myślałem że miałeś co innego na myśli pisząc "sypie błędami") albo spróbuj zrobić te rzeczy o których piszą w tym temacie z reddita no może oprócz wymiany dysku na gen 3   
    • Gniesz pałkę znowu. Znajdź mi kraj gdzie każdy dobrowolnie chce iść zginąć.  Jak można się dziwić, że ktoś nie chce iśc na wojnę i jak można się dziwić, że ludzie przed nią uciekają.   Z rosji wyjechał tak samo ogrom ludzi przed wojną. Z każdego kraju kto będzie mógł to będzie kombinował jak uniknąć wysłania na front, jest to oczywiste. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...