Skocz do zawartości
MitycznyJeż

[Poradnik] Jak naprawić błąd 0xc000007b

Rekomendowane odpowiedzi

To nie jest żadna opcja w dependency walkerze ;)

Normalnie wchodzisz do folderu programem, którego używasz do nawigacji po dyskach/folderach i zarządzania plikami - zwykle to jest wbudowany w system eksplorator, niektórzy używają alternatyw (np. total commander).

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MitycznyJeż napisał:

To nie jest żadna opcja w dependency walkerze ;)

Normalnie wchodzisz do folderu programem, którego używasz do nawigacji po dyskach/folderach i zarządzania plikami - zwykle to jest wbudowany w system eksplorator, niektórzy używają alternatyw (np. total commander).

usunalem pliki sciagnalem co trzeba i wszystko dziala jak nalezy,wielkie dzieki za poradnik i pomoc

 

Edytowane przez tomkill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wiem że zapewne będzie to głupie pytanie ale którą paczkę powinienem pobrać jeżeli musialem przenieść takie pliki image.thumb.png.c15a4db0bcc74bd9bdcec0823f501724.png

Edit: tak jak napisałem jestem głupi i zauważyłem, że tylko directx będzie pasować więc go pobralem, dzięki za wspaniały poradnik!

Edytowane przez Roxtron
Uaktualnienie informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i teraz wszystko masz na tacy.

Idziesz od punktu 2c i problem rozwiązany.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hej, na etapie drugim podczas identyfikowania, z którym plikiem dll jest problem Dependency Walker mieli w nieskończoność, nie odpowiada.

Możesz podpowiedzieć dlaczego? Wybrałem wersję x64

Pół godziny później....

Dependency walker przemielił i wskazał dwa pliki dll,

c:\windows\system32\XINPUT1_3.DLL

c:\windows\system32\D3DCOMPILER_43.DLL

nie wiem jaką paczkę powinienem pobrać :(

Z góry bardzo dziękuję za pomoc

Edytowane przez cieszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję!
Cały dzień się z tym męczyłam i próbowałam dosłownie wszystkich możliwości i już powoli się poddawałam, ale na szczęście dzięki poradnikowi wszystko działa ^^

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, cieszy napisał:

nie wiem jaką paczkę powinienem pobrać :(

Ekhm...

W dniu 1.12.2014 o 15:02, MitycznyJeż napisał:

"d3", większość zaczynających się na "x" -> directx websetup

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Proszę o pomoc dotyczącą jednego z końcowych etapów.

Problem dotyczy gry o nazwie Stellaris, którą instaluję przez steama.

System Windows 10 64-bit. Gra również jest 64-bit.

Po przejściu do Dependency Walker dochodzę do następującego etapu: https://postimg.cc/TyMNLbjL

 

Jak rozumiem w przypadku biblioteki D3DX9_43.DLL wystarczy ją usunąć i odpalić DirectX. Co natomiast uruchomić po usunięciu biblioteki DBGHELP.DLL? Nie wygląda na żadnego redista.

 

Bardzo mnie zastanawia to, że ta sytuacja dzieje się na moim komputerze już drugi raz. Czy tak jakby pierwotnym winowajcą jest błędnie zainstalowany system operacyjny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bartosz01

DBGHELP zwykle normalnie leży w folderach systemowych i jest chroniony tak, jak inne bazowe pliki systemu operacyjnego - czytaj - nie da się go ot tak usunąć bez świadomego nadpisywania uprawnień pliku.

Problemy z takimi plikami zwykle naprawia użycie

sfc /scannow

albo

dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Chociaż istnieje też możliwość, że w udziwnionej wersji systemu ta DLL może nie występować. Jaki masz OS i w jakim wariancie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MitycznyJeż

Mój system operacyjny to Windows 10 Home 64-bit.
Na razie nie wypróbowałem podanych przez Ciebie rozwiązań, bo po pracy mam dodatkowe obowiązki w domu, ale może jutro będę miał czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bartosz01

Czy drugie wywołanie SFC informuje o tym, że nie było nic do naprawienia?

Czy w folderach system32 i syswow64 po tych operacjach znajduje się DBGHELP.DLL?

Zapisz plik DWI i podrzuć go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MitycznyJeż

Bardzo ciekawa sytuacja.

Gdy w piątek wywoływałem SFC po raz drugi, to nie znajdywał żadnych błędów. Dzisiaj uruchomiłem ponownie i dostałem komunikat o naprawionych błędach... Więc zrobiłem SFC ponownie i błędów już nie było...

W następującej ścieżce C:\Windows\System32 znalazłem plik dbghelp.dll.
W następującej ścieżce C:\Windows\SysWOW64 również znajduje się plik dbghelp.dll

Natomiast przepraszam za brak wiedzy, ale co to jest za plik DWI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bartosz01

Z poziomu dependency walkera możesz zapisać taki plik - będę mógł go u siebie otworzyć, co jest lepsze niż wybiórczy screenshot.

Z tymi DLL na swoich miejscach gra powinna się uruchamiać, no chyba, że ma problem z jeszcze inną zależnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MitycznyJeż

W międzyczasie usunąłem tę bibliotekę związaną z DirectX i odpaliłem instalator, także ten jeden błąd z Dependency Walker zniknął. Po tym wydarzeniu gra uruchamia się, lecz w trakcie ładowania niestety okno gry się zamyka i wyskakuje błąd https://postimg.cc/yD0chVNy

W takim razie coś musi być nie tak z tą biblioteką DBGHELP.DLL

Tutaj link do pliku DWI https://drive.google.com/file/d/1dk7_mvt4-_XnDrsRxYx70gBTsNrEfHNP/view?usp=sharing
Mam nadzieję, że dysk Google jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bartosz01

Nie wiem na ile to związane z błędem który Ci wyskakuje, ale z pliku DWI wynika, że w folderze gry znajduje się DBGHELP.DLL.

Nie wydaje mi się aby ta biblioteka w ogóle powinna się tam znajdować, tym bardziej że jest w architekturze niezgodnej z architekturą samej gry. Usuń tą DLL stamtąd i zobacz co dalej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe - ciężko powiedzieć. Jeżeli nawrzucałeś do folderu gry bądź systemowych jeszcze jakieś inne DLL, to problem również może się pojawiać chwilę po uruchomieniu, gdy gra ładuje jakąś DLL "ręcznie" - a to już jest trochę trudniejsze w diagnostyce. Jeżeli pamiętasz czy jakieś inne dll wklejałeś w różne miejsca, to ta wiedza może się przydać.

Możesz próbować szukać poszlak na temat błędu w logach systemowych (eventvwr.msc -> Dzienniki -> Aplikacja),  jeżeli jest zapisywany zrzut pamięci (*.dmp) to również może się on przydać do analizy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Usuwam wadliwy plik, którym jest OpenAl32.. Co powinienem pobrać ? Po usunieciu pojawia mi sie błąd o braku tego pliku, ale po ponownym zainstalowaniu znowu ten sam błąd i tak w kółko. Może robię coś źle ? Problem mam na epicu w grze baldur's gate.

Edytowane przez KaiTen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KaiTen

Paczkę instalującą OpenAL? ;)

Jeżeli w folderze gry nie ma instalatora dla tej zależności (zwykle są, ale nigdy nic nie wiadomo przy epicu) to spróbuj pobrać stąd -  interesuje Cię "OpenAL 1.1 Windows Installer (zip)".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

próbuję zainstalować Origin od EA. Zrobiłem wszystko co było napisane w pierwszym poście.

Dependency Walker wyrzucił mi dwie (wszystkie x64 na czerwono)

image.thumb.png.5386574725a72838fdec42fe18b5eb08.png

 

Prosiłbym o podpowiedź - czy muszę wszystkie te pliki wymienić? Dodatkowo z jakiego folderu System32 czy SysWOW64?

Tak czy inaczej próbowałem wymienić te pliki .dll, ale wyskakuje mi błąd, że nie mam uprawnień, pomimo że robię to z roli administratora.

Dzięki za pomoc

Edytowane przez buksonik
rozwiązanie części problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takiej sytuacji (binarka origina 32bit; wpisy jak wyżej) powinno wystarczyć usunięcie tych plików z folderu SysWOW64, oraz ponowne zainstalowanie vcredistów 2015 32bit.

Te pliki nie są składowymi systemu operacyjnego - zwykłe zaklepanie się jako administrator w UAC powinno wystarczyć do ich usunięcia/przeniesienia. Jeżeli z jakiegoś powodu tak nie jest, możesz je próbować usunąć siłowo, to znaczy: przejąć plik na własność -> nadać sobie pełne uprawnienia do niego -> usunąć go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...