Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

swiatek94

Połączenie Access Point'a z Routerem/AP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam od dłuższego czasu Access Point marki Edimax, model EW-7209APg. Niestety ten AP jest tragiczny, ponieważ jego zasięg jest bardzo słaby, dlatego planuje dokupić drugi AP/Router, który posłuży mi za przedłużenie mojej sieci do drugiego pokoju(PC/Konsola/TV) i następnego w którym będzie laptop/TV.

 

Wszystkie kable już sobie przyszykowałem i wystarczy posklejać to w całość, ale nie wiem jaki AP/Router wybrać i na jakiej zasadzie to podłączyć, bo chyba nie będzie to takie proste jak mi się wydaje, czyli podłączam jeden kabel do AP w którym mam główne łącze od internetu i do nowego AP/Routera i to wszystko, czy się mylę ?

 

Ostatnia sprawa to Multiroom. Wiem, że muszę podłączyć główny dekoder i dodatkowy kablem ethernet, ale nie pomyślałem o tym, żeby zostawić jeden kabel na środku pokoju gdzie mam TV, tylko na rogu gdzie jest biurko, więc automatycznie nie mogę tego kabla podłączyć do dekodera, tylko muszę wymyślić coś innego, a zatem myślałem o tym, żeby ten kabel podłączyć do AP/Router'a i kolejnym kablem prosto do Dekodera, ale chyba połączenie musi być bezpośrednie prawda?

 

Liczę na jakieś wskazówki ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet ADSLowy ruter mimo braku wydzielonego specjalnego wejścia WAN może być z powodzeniem użyty jako rozdzielacz sygnłu LAN dalej. Wystarczy podłączyć wtedy kabel z rutera 1, gniazda np. 2, do pierwszego gniazda rutera 2, i odpowiednio ustawić ruter 2 na bramie (ten adres na naklejce).

Tutaj bardziej opłaca się niby zmostkować, czyli bedzie jakby jedna sieć Wifi, ale to będzie zrzucało prawdopodobnie z jednej na drugą i tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale w takim razie jaki Router/Access Point wybrać konkretny model do 150-200zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten jest ponoć jednym z lepszych, i trzy antenki, dobry zasięg, serwer multimedialny, tylko w tej cenie nie będzie jeszcze 5GHz raczej.

TP-Link TL-WR1043ND

Oczywiście to ma być ten router końcowy. Tam jest port WAN.

Edit

Jest niewiele droższy 5GHz

WDR3600

Możesz trochę pogrzebać.

Ma trochę słabszy zasięg, ale lepszy jakościowo w 5 GHz.

STOP

Brak w nim trybu klient i universal repeater, może Ci się przydać jak nie kabel ale Wifi będziesz rozszerzać, tudzież podłądczać się do Wifi by go odbierać routerem.

Poczytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...